bugün

entry'ler (1725)

ben öyle birini sevdim ki

her yerde söz müzik Sezen Aksu yazar ama müzik bildiğin araknafobia:

https://www.youtube.com/watch?v=9EwFfh18Svo

sözlük yazarlarının itirafları

ne yaptığımı bilmiyorum sözlük, en son ne zaman entry girmiştim onu da bilmiyorum. yaptığım hiÇbir şeyden, gittiğim hiÇbir yerden, hatta yediğim yemeklerden bile zevk alamaz oldum. en son diyorum ne zaman bir şeyden hoşnut oldum, onu da bilmiyorum. sanıyorum bunun adı depresyon sözlük, ama neden girdim dersen onu da bilmiyorum. hani derler ya asıl hiÇbir şey bilmediğine inanan bilgedir, kendimizi kandırmayalım! bir boka yaramayacak ne de olsa... stabiliteden korkuyorum, rutine bindi mi bir şeyler orada sıkıntı Çıkarıyorum hemen. hem Çevremdeki insanların tek düzeliğinden sıkıldım, hem de yenileriyle tanışmaya istek yok iÇimde. konuşsam iÇimden gelmiyor, sussam gönül razı değil ayakları işte. bildiğim bir şey varsa o da yalnız olmadığım. şehir değiştir, ev değiştir, iş değiştir, aşk değiştir... tüketilebilir ömürlerimizde her şeyimizi Çamaşır değiştirir gibi değiştirmeye alıştık, bundan mıdır acaba artık mutlu olamamamız? her şeyin ulaşılabilir olmasından mıdır tatminsizliğimiz? velhasılkelam iki ucu boklu değnekle, battı balık yan gider kıvamında bir durum. ben ne zaman bu hale geldim bilmiyorum.

hanife kılıç

http://www.idefix.com/kit...?sid=QPPQK4BD2S5SGA7TP1XX

http://www.idefix.com/kit...?sid=D1QDUDPJ86VP85MKWCYX

http://www.idefix.com/kit...?sid=QBBO2SS2L8IL5ZMIOQZB

kitaplarını Türkçemize kazandıran, Boğaziçi'li, sevdiğim kardeş, yoldaş, takım arkadaşı.

ölümüne en çok üzülünen dizi karakterleri

doctor who: amy & rory

grey's anatomy: lexie & mark sloan, derek :(

yaptığı işi abartan meslekler

(bkz: at boku doktoru)
(bkz: sümük doktoru)

ilişkide çok seven taraf olmak

tüm kaprisleri çeker, terkedilir, yalnız kalır, barışmak ister karşı taraf kabul etmez, karşı taraf barışmak ister, hemen atlar üstüne, aşkta gurur olmaz der durur.
(bkz: yalan dostum aşk diye bişey yok)

yazın bittiğinin anlaşıldığı anlar

dışarıya montu da geçtim kışlık paltoyla çıkıyosan bitmiştir o yaz.

düğünlerde koşan çocuk modeli

eli kolu bağlanası, ağzı bantlanası çocuktur.
gün olurda evlenirsem, davetiyeye, düğüne 10 yaş altı çocuk getirmek yerine çocuk esirgeme kurumuna bağış yapılması rica olunur diye not düşücem.

cezaevindeki 10 bin kürdün açlık grevi yapması

bırakın birbirlerini yesinler de gebersinler!

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

..... imei nolu cihaz kayıt dışı olduğu için 06.11.2012 da kullanım dışı bırakılacaktır. hattınız acık kalacaktır. bilgi için 4440532.

bir canımızı daha uğurluyoruz

v-fibe giresiniz de kurtaranınız olmasın!

su isteyen babaya siktir git kendin al demek

(bkz: yapmak için göt isteyen hareketler)

koşu bandında entry girmek

ağzın yüzün dağılmasıyla son bulabilecek hadise.

kuranda laik kelimesinin bir türlü geçmemesi

kitap gönderilirken hayatı düzenleme ilkesi sadece içinde bulunulan zamanla ilgili değildir, siz kitapta geçen genel geçer verileri alıp günün şartlarına göre değerlendirmekle yükümlüsünüzdür. (bkz: kul hakkı yeme), denmemiştir ki yurttaşlarının parasını cukka cebe indirip oğluna gemicik alma. kul hakkı yeme demiş. o zaman yeme. ve lütfen bi zahmet götünüzden yok kuranda laik kelimesi geçmiyor, yok türbansız kadın perdesiz eve benzer gibi elementler de uydurmayın.

(bkz: oku) demiş size, düşünmüş ki siz okuduğunuzu anlayıp uygulayabilecek kapasiteye sahipsiniz.

dokunmayın kıza

dokunmayın şabanıma gariptir, dokunmayın şabanıma öksüzdür.

sözlük yazarlarının yatları olsa koyacakları adlar

(bkz: uff snne be slk) olmazdı tabiki ama yatayatmazyatanhadiyataaaulan koyabilirdim.

sözlük yazarlarının en çok izlediği filmler

pianist, the godfather serisi, harry potter serisi, lord of the rings serisi, eternal sunshine of the spotless mind, bigfish, charlie and the chocolate factory, beetlejuice, corpse bride, nightmare before christmas, shawshank redemption, back to the future, prestige, the count of monte cristo, schindler's list, 500 days of Summer... en az 3er kez izlemişimdir hepsini.

serdar ortaç ın yazacağı kitaba isim önerileri

1001. dansöz.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

yalnızlık senfonisi.

dincilerin biraz amerikan köpeği gibi olması

birazdan kasıtın ne olduğuna bağlı önerme, zira hepimiz bi miktar amerikan köpeğiyiz şu devirde, elinizde tuttuğunuz iphonedan, altınızdaki chevy'e, mcdonalds yemişliğiniz, starbucks içmişliğiniz, levi's kotunuz, nine west ayakkabınız, tommy hilfiger gömleğiniz, en kötüsünden bir kere o demişliğiniz vardır yani. ama iş tuvalet kağıdına bağlama moduna kadar geliyorsa ölün daha iyi.