bugün

entry'ler (240)

italya deyince akla gelenler

italyanlarla yapılan pes * maçları

seni seviyorum deyince susup kalan sevgili

hissettiğini bilmiyorsa düşünen biliyorsa sevmeyen kişidir.ama yinede yalan söyleyeninden yeğdir.

mustafa

ne dersek diyelim atamız böyle tanıtılmış ve bunun gibi bir başka belgeselimiz yok, sene 2008...
yazık hepimize.

kıçından sallamanın en güzel örneği

(bkz: #4118881)

planör

vinç ile yada teyyare ile havalanan havadaki termikleri kullanarak irtifa kazanan alet.
thk inönü tesislerinde eğitimi verilmektedir.yada ben zevk için yaparım diosanız 60 ytl ye de şöle bir tur attırıyolar.zaten inönü hiç çekilmez ben öğretmen olacağım demiyorsanız tabi.

grup mp3

kolpalığı ismiyle belli olan konserinde playback yapan 16mb lık kapasitesiyle-4şarkı- dinlemeye gelen insanları aptal yerine koyan grup....

yilmaz ozdil in humeyni aski

alayına ayar vermiş yazıdır.

xb browser

ip yi sürekli değiştirerek serbest dolaşım imkanı sunan browser şeysi...
xerobank

kadınlardaki her erkeğe verme arzusu

aynı kadınlarda şehir girişlerinde durup il sınırına giren erkeklere sıradan vermeleriyle ünlüdür.gelselerde verelim diye beklerler...

(bkz: cinsel obje olarak kadınlar)
(bkz: abazametrenin tavan yapması)
(bkz: vah vah)

kurtuluş savaşı gerçekte yoktur

yaşamaktan zerre kadar anlamayan bireylerin anal yollarla uydurduğu, üstüne üstlük yok bana arşiv gösterin yok bana belge gösterin diye yırtınıp belge gösterince de tekrar uydurduklarını aynı yoldan içine! alacağını bilsem adres verip * ,belgeleri görünce ne yapacağını merak ettiğim bireylerin öne sürdüğü eylem.
çanakkale yi evliyaların gücüyle geçilmez kıldık yalanını yıllardır bu ülkeye yutturuldu sanırım bu da 2.safhası...

kurtuluş savaşı dediğimiz şey aslında topyekün bir harptir.dedelerimizin ninelerimizin savaşa katılan katılmayan herkesin girdiği emek sarf ettiği bir savaş.
eee tabi bu savaşı onlar verirken diğer yandan da bu vatanda yıllarca yaşamış bazı kesimlerde vatan hainliğine soyunup çete kurmuşlardır...şuandaki duruma ne kadar da çok benziyor değilmi?

ingilizcenin gereksiz bir ders olması

ilkokuldan sonra anadolu lisesiyle beraber hayat girdiğinde kendi anadilinden çok daha önemli hale gelen ders. ondan sonra herkes e herkez yalnız mı yanlız yazmayı bilemeyen bünyeler ve beraberinde bir okadar da onlara uyuz olan tayfa yetişiyor...eskiden böyleydi şimdi ilkokul 4.sınıfa hatta bazı anaokullarında bile ingilizce dersleri veriliyor...ee o zaman bu dersin mi yoksa bu zihniyetin mi gereksiz olduğu tartışılır...

ancak bir öğrenci evinde olabilecek şeyler

ev sahibi olarak evde kalan birisini tanımamak.
yada eve birçok kez gidipte ev sahibini hiç görememek.

captain tsubasa

20 küsür yaşındaki futbol manyakları tarafından final sınavına 30 dk kalaya kadar ekrana kilitletebilen karakter.
tabi topla şut çekip bilerek direkten dönmesini sağlayan,üstüne üstlük dönen topa rövaşata vurabilen,8 yaşında bi çocuk...

srebrenitza katliamı

katliamın okadar başarılı yapıldığını belgesi ise ozaman Bosnalı kardeşlerimizi koruyan Hollandalı barış! elçilerinin devlet nişanıyla geçen sene ödüllendirilmesidir.

türklerin islamiyeti kabulü

araplaşmanın köklerimize kadar işlemesiyle araplaşmayla islamiyeti ayıramayan zihniyetin hiç bir zaman iyi irdeleyemeyeceğini düşündüğüm konu. Tarihi olayları incelerken ozamanki şartlara bakılması gerekir. Şuandaki inançla veya bir başka dine olan sempatizanlıkla birşeylerin söylenmesi çok saçma.Hadi herşey bir kenara şimdi bile islamiyeti nerden öğreniyoruz?Kimse zahmet edip "kitap"ı okumaya uğraşmıyor.Herşeyi asıl kaynağından değil arap kültürünün uşaklarında öğreniyoruz.Birde kalkıp türkler bakmışlar görmüşler islamiyet bize çok uygun ondan seçmişler demek safça olur. inanç insanın en köklü olgusu.Biz türkler bu olguyu okadar çabuk değiştirebiliyor olsaydık atatürk'ün ilkelerini ve inkılaplarını hayli hayli tam anlamıyla benimsemiş ve şuanda millet olarak çok daha üst saflarda yerimizi almış olurduk.

baskomutanlik meydan muharebesi

doğrusu başkomutan meydan muharebesidir.senelerdir heryerde bir "lık"tır gidiyor.

yaran atasözleri

kör aslı nın topal olur kerem i, tezekten terazinin boktan olur dirhemi.

fransizca en kibar dildir ekolu

avrupanın kibarlık anlayışının ne olduğunu açıkça gösteren hede.
(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)

alkol kadar tehlikeli seyler

(bkz: cahil insan)

mevsim

sözlükteki çevrimiçi yardım ve destek merkezi. sanatçı bir kişiliği olabileceği gibi toplum için sanat anlayışını benimsiyor sanırsam.
(bkz: nöbetçi eczane) ayrıca yazarlıktan elini ayağını çekmiş ve keşiş hayatı sürmekte...