bugün

oraya buraya bırakılan böcek yemleri de iş görür lakin bunu daha etkili hale getirmek için son kullanma tarihi geçmiş böcek yemi kullanmak daha makbul ve etkilidir. tecrübemlen de sabitledim bu yöntemi.

yemi yiyenler zehirden değil belki ama son kullanma tarihi geçmiş yemi yedikleri için zehirlenip ölürler. bu sorun da böyle çözülür..
elektrik süpürgesini çalıştırak böcekleri öldürmek.
pedallı çöp kovasının kapağına konan böceğe bakılır önce.
sonra ayağını uzatırsın pedala. basarsın pedala duvar ile kapak arasında artık ölü bir böcek vardır. *
(bkz: çamaşır suyu)

(bkz: kezzap)
alternatifi mi var bu işin, alacaksın eline terliği gördüğün yerde yapıştıracaksın üzerine.
küçük piknik tüpüne takılan pürmüzle yakmak olabilir.
üzerine sıktğınız spreyin çakmakla ateşlenerek, alev makinesine dönüştürülmesi.

(bkz: kitinofobi)
deodorant.
e tabi bi kaç fisfis dan sonra,böcegin büyüklügüne bagli.
erkek bir karasinek yakaladım geçen gün. tek tek kanatlarını ve çükünü yoldum ve daha önceden yakaladığım kanadı olan karasineklerin yanına koydum. 24 saat dolmadan gamından öldü merhum.
üstüne düşerek öldürdüm. evet ben yaptım bunu. vicdan azabı felan da çekmiyorum.
önce zarar vermeden yakalayın.
sonra birkaba koyup imralıya gönderin.
bölücü başı'nın koğuşuna gönderin yeter.
o zaten intihar eder.
böceği köşeye sıkıştırabiliyorsanız üzerine tuz ruhu atın ya da tuz ruhunu şişeye koyup püskürtün böceğe. her türlü haşere için.
eline al, dışarıya bırak.
caniliğin alemi yok!
Dilinizle döve döve öldürebilirsiniz.
yağda kızartın, japonlar bunu hep yapıyor zaten, siz yemek istemezseniz de japon komşunuza verebilirsiniz.
(bkz: siklon b)
kafasını kesmek.

kafasını kesince birden ölmüyor. mesela hamam böceği 6 gün boyunca yaşıyor ve 6 gün sonundaki ölüm sebebi de açlık oluyor.**
böceğin üzerine hipo dökmek.
deodorant-çakmak-dikkat triosuyla alev püskürtmek. *
bardağı ters çevirerek havasız kalmasını sağlamak. bu yöntemle ölüm süresi uzun olsa da sonuç kaçınılmaz olur.
üstüne işeyin gitsin.
tekmeleyerek, ordan oraya savurma.
ajdar dinletilirse kesin sonuç alınır.
üzerine terlik fırlatmaktır. Fakat hedefi iyi ayarlamak gerekmektedir. kurbanın sabit olarak durduğu anı yakalamak zordur.
böcek ilacı (ve ya ağı kokulu bi' parfüm de olabilir) sıkıp toolet kağıdıyla üzerine bastrmakk.**