bugün

entry'ler (96)

nerede yanlış yapıyorum sorusu

Her insanın yaşamı boyunca en azından birkaç defa kendisine sorduğu sorudur. Cevabının bulunması bazen, oldukça zordur.
içinde bulunduğumuz zamanıda düşünürsek doğruların yanlışların birbirine girdiği, özgürlük diye başkalarının haklarına taciz edildiği, ilişkilerin yozlaştırıldığı, modern insan görünümüne girip tüm değerlerin çiğnendiği, kimsenin kimseye saygısının kalmadığı bu zamanda bu soruyu daha sık aralıklarla sorar olduk kendimize. Ben nerede hata yapıyorum?

bayram namazından gelen kocasının elini öpen kadın

gelenek ve göreneklerine bağlı kadındır. El öpmenin anlamını bilmeyen 2. sınıf insan olmayan kadındır.

sözlük yazarlarının itirafları

Sanırım bana arkadaşça yaklaşıyor.

boşluk

Düşmesi çok kolay, içinden çıkması çok zor bir durumdur.
Bu boşluk dolar dedim
Yıllar geçtikçe derinleşti
Şimdi kör bir kuyu içimde

yapılmış en aptalca dalgınlık

Msnde a kişisine b kişisini kötülerken bu iletiyi yanlışlıkla b kişisine göndermek.

sevdiğin birini hayatından çıkarmak

Kendisine verilen değeri anlamamış kişiler için başvurulan son çare. Hayatımızdan çıkarmak kolay olsada asıl mesele beyimizden çıkarabilmekte, bazen aynada kendimize bakarken, kaldırımda yürüyen insan selini izlerken, arkadaşınla en koyu sohbetin içindeyken, sanırım en çok da kendimizi yalnız hissetiğimiz gecelerde karşımıza dikilir bu insanlar.
işte o zaman içimizdeki sevginin bizi ne kadar çok yaraladığını, neleri alıp götürdüğünü geriye kalanın sadece bir boşluktan ibaret olduğunu anlarız. Durup kendimize acır geçip giden bu insanlar, hikayeler için ağlarız. Keşke deriz yüzlerce. Keşke başka türlü olsaydı.

herkes bilsin istedim

herkes bilsin istiyorum, i always dream something that never gonna be real.

herkes bilsin istedim

Yaşadığımız, özellikle mutluluk veren şeyleri başkalarıyla paylaşma isteği. (bkz: içi içine sığmamak)

hayal kurmak

Olmayan şeylerin varlığını hissetmeye çalışmak ve bundan mutlu olmak. Hayal kurmak insanı belli zaman dilimi içerisinde mutlu olmasını sağlar.

eski sevgiliyi özlemek

bir şiir tadında aşkı özlemek.
yitip giden heyecanlarımızı özlemek

insana kendini güvende hissettiren şeyler

Güven duygusunu, kendimize güvenimiz olduğu zamanlarda, inançlarımızın kuvvetli olduğu anlarda ve çevremizdeki insanlara güvendiğimiz zamanlarda hissederiz.Bunların çoğunun geçici olduğunu düşünürsek gerçekten güven duygusunu sadece bu dünyadan gittiğimizde hissederiz. Olaylar, insanlar ve mekanlar sadece anlık güven duygusu oluşturur.

pkk ve öcalan sız bir barış süreci olmaz

Yargılanmış, suçu sabitlenmiş bir insanla ne barışı yapılacakmış sorusunu akla getiren başlık. Arkadaşlar lütfen daha aklı başında başlıklar açalım. Her insanın söylediği cümleleri başlık haline getirip onlara prim vermeyelim. Bu söylemin gerçekleşmesinin imkansız oluğunu onlarda bizlerde biliyoruz.

aşk acısı

insanın kendisinden vazgeçmesidir.

abdullah öcalan ın yol haritası

Onun yol haritalarının kendisini nereye götürdüğünü gördük.(iMRALI)

apo ya yapılacak işkence türleri

O na yapılacak en güzel işkence; amacına asla ulaşamayacağını, bugüne kadar yaptığı her eylemin boşa çıktığını göstermektir, ve onun bu duruma karşı eli kolu bağlı imralıda olanları izlemesidir.

pkk nın savaşarak bitirilemeyeceği gerçeği

PKK dağlarda gezen 3-5 militan değildir, bundan dolayı savaşarak bitirilemez. Bugün meclise kadar girmiş, destekçileri tüm dünyaya yayılmış bir terör örgütünden bahsediyoruz. kartlarımızı akıllı oynamalıyız. Artık bu savaş silahla değil, siyasi platformlarda sürdürülecek bir hal almıştır.

yaradılış aldatmacası

Hiçlik içinde yaşayan insanların savunduğu düşünce. Bilgiye ulaşmayı bilmeyen, ulaşılan bilgilerin ne anlama geldiğini yorumlayamayan insanların, kendilerini kandırmasıdır.
Düşünelim bakalım yoktan varedebileceğimiz neler var.

türkiye de 1 milyon çocuğun okula gitmemesi

Gelişememiş veya gelişmekte olan ülkelerin sorunudur. Bu çocukların, anne ve babalarınıda eğitememiş olduğumuzun göstergesidir.

foça rock festivali

13-14-15-16 Ağustos 2009 tarihlerinde, izmir Foça ingiliz burnu'nda müzik, deniz, spor ve eğlencelerle dolu dört gün.

sarıkamış ta 90 bin asker ölmedi

Sorun 90 bin yada 75 bin olması değil. Orada yanlış alınan bir karar sonucu insanların şehit düşmesidir. Ve ne yazık ki bizler o kadar unutkan bir milletiz ki , ders almasını bilmiyoruz. Hala politikada duygusal davranıyoruz. Devlet duygusal olamaz. Tarih bizler için her zaman tekerrürden ibaret olacak ne yazık ki !!!!!!