bugün

entry'ler (10)

seyyyar japonn

benim için dostluk tanımını dolduran hatta taşıran güzel insan; yağ, bal, kaymak* ailecek severiz kendisini.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

üşeniyorum, öyleyse yarın.. evet kesinlikle bu.

anneler yazar olsa alacağı nickler

(bkz: bugünnepişirsem)

uludağ sözlük beş yaşında zirvesi

kimsenin birbirini tanımamasından mütevellit gece boyunca herkesin yanındaki arkadaşıyla muhattap olacağını düşündüğüm zirve. onun içindir ki ortam yaparım, mekandan kız/erkek kaldırırım, hede yaparım höde yaparım, ortamın amına goyarım diyenler gelmesin boşuna hayal kırıklığına uğrarlar zira o kalabalıkta farkedilmeyecekler bile.

erkek sayısının baskın olmadığı, makul sayıda kızın geleceğini umaraktan katılacağımdır.

yapılmış en aptalca dalgınlık

başlığı görünce anıları yad ettim ,duygulandım efenim. şimdi olay şöyle:

lise ikideydim sanırım bir gün derste hocanın biri * beni yanına çağırdı, öğretmenler odasına gönderdi bir şey getirmem için * buraya kadar her şey normaldi, ben tam kapıyı açıp sınıftan çıkacam kapıyı çaldım, inanır mısın sözlük resmen sınıftan çıkarken kapıyı çaldım *. anında anladım yaptığım rezilliği reaksiyon almadan, daha sınıftakiler ne yapıyo la bu kız diye düşünürken arkama bile bakmadan çıktım resmen kaçtım, kimbilir arkamdan ne tepki vermişlerdir. ne rezillikti, yarım saat geri gelmedim sonra geldim sanki hiç bir şey olmamış, biraz önceki geyiklere konu olmamışım gibi pişkin pişkin oturdum.

rezilin en önde gideniyim vesselam.

3 eylül dilimizi burnumuza değdiriyoruz zirvesi

katılmayı planlamamış olsam da aniden gelişen olaylarla kendimi içinde bulduğum zirve. sabaha kadar uykusuz kalındı ama değdi, güzel insanlarla tanışıldı, güzel sohbetler edildi efenim. geceyi çekilir kılan herkese teşekkürler, devamını bekliyoruz.

tanrı

herkesin bir tanrısı vardır aslında.

kimininki allah; kimininki para; kimininki insan; kimininki dağ, taş, toprak, çiçek, böcek, inek, maymun; kimininki anne; kimininki sevgili; kimininki tanrısızlığın ta kendisidir.

gün gelir ölebilir tanrısı insanın, ona artık inanmayabilir, ancak hiç tanrısız kalmaz insanoğlu; ölen tanrının yerine hep yenisi gelir.

sözlük yazarlarının nefret ettiği şeyler

vicdansız ve nankör insanlardır kesinlikle. senin üzülüp üzülmemen, emeklerin, düşüncelerin, feda ettiklerin, harcadığın zaman para değer vs. hiçbirinin önemi yoktur onların gözünde; ağzına eder ve giderler.

çocukluktan akılda kalan anlık detaylar

iki yaşındayken deprem anında televizyonun üstüme düşmesi ve ancak yıllar sonra bunun çocukken gördüğüm bir rüya olduğunu fark etmem.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

birine sonsuz güvenmek nedir bilir misin? yalan söylediğini bile bile inanmaktır onun ağzından çıkan her söze, yara alacağını bile bile ayrılmamaktır bildiğin yoldan. ondan gelecek her zorluğa göğüs germek, başkasının olduğunu bile bile düşünmeden kendinden verebilmektir. belki bazılarına göre bu düpedüz salaklık ama birine sonsuz güvenmek ondan gelen mutsuzluğu başkasından gelecek mutluluğa tercih etmektir ki herkes bu kadar büyük sevemez sevebilene ne mutlu. onlar kaybeden değildir aksine yüreklerinde bu duyguyu barındırdıkları için dünyanın en yüce insanlarıdır ve bu insanların sevgi ve güvenlerine sahip olanlar onların değerini bilse iyi olur.