bugün

entry'ler (67)

kırmızı tuborg

uzun zamandır bulamadığım, en son gittiğim markette birden karşıma çıkınca havalara uçtuğum bira.

camel black

kraldır.

abilify

bünyeyi mal eden bir ilaç daha.

sen psikopatsan ben psikopatın allahıyım

akla '39 say''sende sülaleni say' lafını getiren cümle.

suspiria

-spoiler--
filmin ortalarında bulunan yatakhane sahnesiyle insanı huzursuz eden film.
-spoiler--

sözlük yazarlarının tavsiyeleri

kutsal şarabı içmeden kendine paylaşacak birini bul.

street fighter ii the animated movie

chun li'ile vega'nın kapışması ünlüdür bu filmde. 1994 yapımı olup, sinema filminden çok daha keyiflidir.

street fighter 2 champion edition

karakterlerin kıyafet renklerinin farklı olduğu oyundur. üstelik bakışları ve yüz hatları değişiktir.

doksanlar

aklıma tasoları, süper baba'yı, bizimkiler'i getiren, sırf ninja kaplumbağlar izleyeyim diye bir önceki çizgi filmlere katlanmamı hatırlatan, çocukluğumun yılları.

şebnem ferah fanatiği sözlük kezbanları

bazıları vardır sözleri severler. buna lafım yok.

küçük sırlar

izlediğim ilk bölümlerde 'varoşcan' dedikleri kızın hayatını görünce şunu demiştim: yok böyle bir dünya.

herkes sevdiği halde sevilmeyen şeyler

sanırım... (bkz: küçük sırlar)

tayfun güneyer

'birgün kendi sonunu nasıl hazırlayacak' diye kendi kendime sorular sorduğum adam. hayat değişiyor.

bizimkiler

youtube'da eski bölümlerini izleyip, eskilere, belki de çocukluğa doğru yolculuk yapılan dizi.

münevver karabulut adına okul yapılması

bi ara münevver'in filmi yapılacaktı ya, heh onun gibi işte...bi fark yok.

ipek ongun

okumadım ama iyi yalan sattığını duydum.

harmony korine

gummo ve julien donkey boy izlenesidir.

kurtlar vadisi pusu

bazen diziyle ilgili en güzel yorumu zaza yapıyor.

'imdaaaaaaatttt'

31 yaşına kadar seks yapmamış adam

teni, nefesi, sesi, ıslaklığı hissetmemiş adamdır. yoksa problem değil.

orphan

son zamanlarda izlediğim en etkileyici film değildi. fakat korku, gerilim severlerin izlemesi gerektiğini düşünüyorum. ışık, görsellik, oyunculuk doyurucuydu. özellikle isabelle fuhrman görülmeğe değer bir performans sergilemiş.

--spoiler--

filmin yaklaşık son 30 dakikasında açıklanan süpriz oldukça özgün olmakla birlikte, son 1 dakikası için beklediğim gol nedense atılmadı. veya senaristler öykü üzerinde fazla kafa yormak istemediler. bu arada esther gibi bir kız, 'anne ölmeme izin verme' dememeliydi. böyle bir karakter yalvarmaz.

--spoiler--