bugün

entry'ler (19)

vajinismus

Vajina girişini çevreleyen pelvis kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmede acı ve ağrıya neden olması veya bu sebeple cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesi şeklinde tanımlanabilir. Bu tür hastalarda tedavi olarak Kegel egzersizleri önerilir.

5 öğün yenilse bıkılmayacak şey

köfte ile patates kızartması.

söz nişan nikah kına düğün istemeyen kız

bir kere evleniyorum deyip fazla ve saçma masraflara girmek istemeyen kızdır.belki ikinciyi, üçüncüyü alacağım kim bilir.sade bir nikah yeterli diğerleri masraf masraf. o paralarla kral bir balayı yapılır

düşün ki o bunu okuyor

artık seni özlemeyeceğim,ben de hep hazır olan yerin doldu.

matematiğin en zevkli konuları

türev ve integral. çözmesi çok zevkli konular ve göründüğü gibi zor konular değildir.
liseye geçtiğimizde ablalarımız, abilerimiz bu zamana kadar gördüğünüz matematik hiçbir şey türev integral çok zor konu yapamazsınız gibi falanlarca korkuttular. korkmayın,yardırın (:

gecenin duvar yazısı

(img:#1)

gecenin duvar yazısı

(img:#1)

beşiktaş

başarısı sürekli olmayan bi takım. Bi iki sene sahalarda iyi oynadığını görürsünüz sonra yok olurlar.

anın görüntüsü

görsel çok sevimli değil mi (:

sadece trip atarken imla kurallarına uyan sevgili

eski sevgilim öyleydi. yazım ve imla kurallarına dikkat ederek yazardı, bir keresinde sen hiç imla kurallarına dikkat ederek yazmazdın dedim, bunun üzerine bir kere daha trip yedim. meğer trip atıyormuş, noktalı trip mi olur?

ilk aşkınızın adı

Onur'du.
4 yıl platonik olarak sevdim.Sınıfın çalışkanıydı arkadaş,onunla yakın olabilmek için çok ders çalışırdım, tuttuğu takımın ilk 11 ini ezberledim, maçlarını takip ederdim.
Çok iyi arkadaş olduk. Hayaller kurduk o ileride doktor olmak istediğini söylerdi hep şu an tıp okuyor. Hoşlandığı kızı anlatırdı bana.Kıza teklif etmişti, kız kabul etmedi ve yanımda ağladı,ben de onunla birlikte ağladım. Ona hiç sevdiğimi söyleyemedim.
Söyleyemediğim için çok pişmanım sözlük.

yazarların ilk okuduğu kitaplar

küçük kara balık.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

istanbul koyacağım.Fethi zor Fatih'i tek olsun.

pkk fetö hdp hayır dediği için evet diyoruz

Evet demek için geçerli sebepler sunulsa diyeceğim ki Evet adam bundan bundan dolayı veriyor ama buna dayandıralarak Evet oyu verilmesi verdiği oyun ne olduğunu, ne sonuçlar doğuracağını ve olayın ne olduğunu bilmemektir. sırf birilerini tuttuğumuz için verilmemeli bu oy. geri dönüşü yok...

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Öyle bir yerdeyim ki 
Ne karanfil ne kurbağa 
Öyle bir yerdeyim ki 
Bir yanim mavi yosun dalgalanır sularda 

Dostum dostum güzel dostum 
Bu ne beter çizgidir bu 
Bu ne çıldırtan denge 
Yaprak döker bir yanımız 
Bir yanımız bahar bahçe 

ben bu yazıyı sana yazdım

zamana bırakırsak geçer mi kırgınlığın, kızgınlığın gibi kısa sürse keşke..
özlediğini, sevdiğini hissettiğim halde bunları senden duyamamak çok kötü yoruyor kalbimi. geçen sene bugün büyük heyecanla buluştuk ilk filmimizi izledik filmden ziyade utana utana birbirimize bakıyorduk. ilişkiye en zarar veren ben olarak geri dönüp değiştiğimi aynı hataları yapmayacağımı üstüne basa basa anlatmak istiyorum

gecenin şiiri

DESEM Ki
Desem ki vakitlerden bir Nisan akşamıdır, Rüzgârların en ferahlatıcısı senden esiyor,
Sende seyrediyorum denizlerin en mavisini,
Ormanların en kuytusunu sende gezmekteyim,
Senden kopardım çiçeklerin en solmazını,
Toprakların en bereketlisini sende sürdüm,
Sende tattım yemişlerin cümlesini. Desem ki sen benim için,
Hava kadar lazım,
Ekmek kadar mübarek,
Su gibi aziz bir şeysin;
Nimettensin, nimettensin!
Desem ki... inan bana sevgilim inan, Evimde şenliksin, bahçemde bahar;
Ve soframda en eski şarap.
Ben sende yaşıyorum,
Sen bende hüküm sürmektesin.
Bırak ben söyleyeyim güzelliğini,
Rüzgârlarla, nehirlerle, kuşlarla beraber.
Günlerden sonra bir gün,
Şayet sesimi farkedemezsen, Rüzgârların, nehirlerin, kuşların sesinden, Bil ki ölmüşüm.
Fakat yine üzülme, müsterih ol;
Kabirde böceklere ezberletirim güzelliğini,
Ve neden sonra Tekrar duyduğun gün sesimi gökkubbede,
Hatırla ki mahşer günüdür
Ortalığa düşmüşüm seni arıyorum.

Cahit Sıtkı TARANCI

türkiyenin asıl sorunu

sağlam, güçlü olmayan eğitim ve hukuk sistemi.

kızların erkeğin götüne bakması

göt önemli, göte göre karakter tespiti bile yapılır.