bugün

hiçbir şeyin aşkından değerli olmadığını hisseden kızdır.
Mutasyona uğramış kızdır. Hatta kız bile değildir. Hamama falan götürsün biri.
Hastadır muhtemelen.
Muhtemelen ölü bir kızdır.
bütün klişeleri aşmış kızdır. çok gereksiz prosedürler birileri göt atacak oynayacak diye o kadar masrafa girilmez kardeşim.
candır ama benim karşı komşunun kızı melahattan ne eksiğim var diye hepsi ister bence.
dünyada bile çok az olan kızdır. Çocuk doğurmak için aile kurmak aile kurup çocuğu bir düzen içerisinde doğurmak isterler bu açıdan "nikah"sız olayı olmaz. diğerleri ise Düğün gibi konularda istemiyorsa ülke şartlarında çok aklıbaşında kızdır. 2-3 kız 2-3 bin erkek alıp dünyanın parasını saçmasapan bir düğün etkinliğine yatırıp bilmem kaç yılını ipotek almak aklıbaşında kişi işi değildir. şu devirde dört dörtlük dayalı döşeli ev istemek bile aptallıktır. her şey zamanla olur pat diye saçmasapan mobilyalara eşyalara onbinlerce lira dökülmez.
Evlenmek istemiyordur. anla işte.
- yollayayım bizimkileri, istesinler seni babandan?
- istemiyorum!
- nişanlanırız hem, kimse de ileri geri konuşamaz arkamızdan..
- hayır istemiyorum!
- naciye'm, niye öyle diyorsun, bak düğün telaşında engel olmasın diye nikahı önceden yaparız hem..
- ay istemiyorum!
- kız nazlanma, bak, kınayı sen istediğin şekilde yap, istediğin kadar kız çağır, istediğin mekanı ben ayarlayacam, düğün de anangillerin istediği gibi olur.
- of! istemiyorum! ben seninle evlenmek istemiyorum! ısrar etme artık!

çat!

çat'a istediğiniz efekti giydirebilirsiniz.
Takdir edilesi kızdır..işin masrafı falan umrumda değil de,o konvoylar,sokakta davul zurnalar,üstüne deli gibi yorgunlukla salonda oynamalar,ardı arkası kesilmeyen garip garip adetler,çoğunlukla sevmediğin akrabalarla yüz göz olmalar,o ne lan öyle..ha ayrıca düğün parasını git bi kuruma bagisla,ne biliyim avrupayi gez ama şu düğüm adındaki saçma partiye yatırmak çok gereksiz..

Edit : evlenecegin insan bunu istiyosa,önemsiyosa tabii ki en kralını yapmak zorundasin..ama bu durum dügünün saçma bi gelenek olduğu gerçeğini değiştirmiyo
Vallaha sadece kına isterim gerisi çok saçma geliyor bana zaten.
ulan ne çok şey varmış dedirten kızdır.

nişan levelini daha yeni geçtim, oyunu yarıladım diye düşünüyordum ben.
olmayan kızdır. sonuçta 1 kere evleniyor, damadın maddi durumuna bakmadan bütün kazıkları sokacak. niye? çünkü arkadaşları öyle yaptı. evet tek sebep bu.
Garip kızdır.
o istemese aileniz ister, ailesi ister.

kurtuluşunuz yok o masraf yapılacak, o göbek atılacak.
Yenilikçi kızdır. Devrimci kızdır. Lan peki düğünde takılan altınlar ne olacak.
Yoktur, olmaz, olamaz, maalesef olmuyor iste. Neyse ki basta soyluyorlar en azindan boylu boyunca muhabbete girmiyoruz.

- bunlari isteme maldivlere tatile gotureyim.
+ yeeaa iste bla bla bla.

Geciniz efenim geciniz bunlari istemeyen gosteris meraklisi olmayan kiz cok zor bulunur.

Pesinen edit: yasin kac oldu ki ne biliyorsun diyenler olabilir. Sayi ile 30 yazi ile otuz. Belki az da olsa ucundan biliyorumdur.
nikah'tan kasıt merasim değil ise zaten diğerlerini de istemesine gerek yok. nikah istemeyen kıza zaten düğün yapmazlar. Eğer tam tersi ise de desteklediğim kızdır. ne dünyalar kadar masraf yapıp aileleri zorlamaya gerek vardır ne de bir sürü gereksiz insanla yüz göz olmaya.
Kına harici hepsi olur . Aşırı derecede samimiyetsiz bir eylem.
Ama düğünün de belli koşulları var.
Öyle yapmacık , herkes geçip mutlu gibi oynasın istemiyorum.
Bir kokteyl düğün hiç fena olmazdı mesela.

(bkz: hayaller hayatlar)
düğün hariç gerisi saçma boş masraf abartısız sade bi düğün ve gayet hoş benceee.
muhtemelen evlenmek de istemeyen kızdır. (bkz: fakbadi)
Aa ben.

lakin cikip daha birisi de hadi nikaha kosalim demedi. demezler. cunku bu gibi gereksiz ne kadar is varsa sikilmek ister beyfendiler. hoslarina gidiyor olsa gerek ki sifir masrafsiz ben hala yapayalnizim. ama iyi boyle, yakinda hepsinin en muhteseminden isteme moduna gircem siz bunu istiyorsunuz.
bu bendim. artık farkettim ki haketmiyorsunuz amk hepsini de istiyorum.
bu ben. kalabalık yerlerden utanıyorum zaten. bir de o kalabalık yerlerin merkezinde olmaktansa hiç olmasın daha iyi.
böyle kız buldun mu öp başına koy. bazıları da koluna kadar bilezik ister.
Olmayan olsa da nadir olan kızdır.bir dedigi iki edilmez.bir de siir severse alsin köle diye götürsun.