bugün

insanı çileden çıkartan sorunsal.
Kesinlikle mağlubiyetle sonuçlanacak olan fiildir.
deveye hendek atlatmaktan daha zordur.
ego sahibi birinin düşüncesidir.

karşısındakinin düşüncesine saygısı olmayan insan asıl cahildir.

ama bizim ülke cidden cahil dolu o konu da hak veririm kardeşime.
işin içinden çıkamazsın laf anlatamazsın en iyisi kendini yormamak.
etme cahil cühele ile muhabbet kastırırsın, alma kırık camda taharet kestirirsindir.
boşuna bir çabadır.
köşeye sıkıştıkça sizi aşağılamaya kalkar ve küfreder...
Bir akpliyle tartışmaktan farksızdır.
rezil olunacak durumdur, heleki toplum içinde iseniz bildiğin susarsın amk o mal cahil hala konuşur.
insanı sinir hastası eder. Ne kadar anlatsan da söylemek istediğini başka tarafa çekeceği için artık yorulursun ve pes edersin. Cahil tartışmayı kazandığını sanar sonra da sevinir ardından kapanış.
Gereksizdir. Muhatap olmamak gerekir. He he tamam sensin, deyip gidilmelidir.
cahilin "kazanacağı" tartışmadır.
Netice vermeyecek tartışmadır.. Hiç bulaşmamak gerekir..
köpekle havlayarak anlaşmaktan daha zordur.
Çene yorar, zaman kaybıdır.
cahilin kazandığını sanmasıyla sonuçlanacak eylem.
Yalnızca insanın sinirini bozar hele de karşıdaki cahil inatçıysa o da bir şey öğrenemez sen de bir şey anlatamazsın. Genellikle karşıdaki cahilin ezberlediği birkaç safsatayla dolu bir tartışmadır.
Yorucu olmakla birlikte insanı yaşamdan soğutan durumdur. Tartışmanın bir şeyler kazanılmasına inanan birisi olduğumdan bu tartışmadan kazanılan hiçbir şeyin olmaması kesindir. O yüzden içine girilmemesi gereken, girildiğinde anında kaçılması gereken durumdur.
susmak en iyisi olacak durumdur. yoksa kendinizi hayattan soyutlayabilirsiniz.
Intihara sebeptir. O kişinin yüzünden hayattan soğudum daha da konuşmuyorum artık he diyip geçiyorum.
anlaması için aynı şeyleri elli defa anlatmak zorunda kalmaktır.
cahilliktir.
Cahilin hep kazanacağı tartışmadır.
zordur. kafasında tek bir düşünce vardır, o da başkasının düşüncesidir. onda diretirde diretir. niye direttiğini bile bile bilmez.