bugün

entry'ler (83)

mithat paşa

Hıfzı Topuz'un Taifte Ölüm romanının da konusudur.

kalemi olmayan öğrenci

bayan versiyonu da mevcut öğrenci tipidir.sınava giderken kalem almayı unutmakla beraber çantasında yüksek ihtimalle göz kalemi vardır.*
(bkz: kendimden biliyorum)

bos zamanlarimda kitap okurum

kendi içinde çelişen cümledir.kitap okuyorsan nasıl boş oluyorsun.
(bkz: boş zamanda x yapmak)

paul wolfowitz

son bombası sevgilisini terfi ettirmek için çevirdiği türlü dolapların ortaya çıkmasından sonra pişkin pişkin pişmanlık açıklaması yapmasıdır.

dön bana

kendisi de klibi de ziyadesiyle hoş cem özkan şarkısı.fakat klibinde terkedilen insanların evleri çöp ev formunda gösterilmiş.tamam terkedilen insan değılırda pislik içinde yaşıycak diye bir genelleme mi var***

kürar

outrosundaki davulları burak gürpınar ın çaldığı şarkıdır aynı zamanda.

guenhwyvar

drizzt in en sağlam arkadaşı akıllı panteridir.astral alemden haftada birkaç kez gelebilir. elfçede gölge anlamına gelir.isminin nasıl okunduğu tüm seri bitti hala merak konusudur.*

ekodiyalog

ekonomiyle ilgilenmeyenlerin bile eğlenerek izleyebilecekleri ekonomi programı.görüşlerine katılsakta katılmasakta insanları ekonomi konuşturdukları için programı yapanları tebrik etmek lazım.
ayrıca (bkz: televole iktisatçıları)*

okullarda yakin tarihin ogretilmemesi

okullarda gösterilen tarihin oldukça yetersiz olduğu ve ezberciliğin dışına çıkamadığı bir gerçek fakat üniversitedeki tarih hocamız şöyle bir açıklama getirmişti;tarih sadece ve sadece ölülerle ilgilenir.hala yaşayan bir neslin olayları tarihin alanı değildir,sosyoloji ve politika bilimlerinin alanıdır*

nejat işler

oyuncu.son günlerde polemiklere konu olan kişi;niye oluyorsa daha önce insanlara iyi örnek oluciim,çıktığım programlarda çok saygılı davranıciim diye bir demeç falan verdi de ben duymadım sanırım.

biletix

yeni üye olduğum,bana bir türlü if bileti aldırmayan,çıldırtan,ne anladım ben bu üyelikten dedirten kurum,kuruluş.*

anayurt oteli

yusuf atılgan ın sıradışı romanı. zebercet bugüne kadar okuduğum en antipatik karakterlerden okurken hiç bir şekilde empati kurmanıza ya da özedeşleşmenize olanak tanımıyor, herşeyinden nefret ediyorsunuz fakat hikaye o kadar başarılı anlatılmış ve karakter o kadar iyi işlenmişki kitabı bitirdiğinizde hayran kalıyorsunuz.

yavuz selim karakisla

geçen dönem sonuna kadar verdiği humanity105-106(tarih bölümüne verdikleri dışında)dersleriyle okulda efsane olmuş,bugüne kadar dersini almaktan enn memnun olduğum boğaziçi üniversitesi hocası.inanılmaz esprili bir anlatımı vardır,derslere arada su tabancası falan getirip konuşanın üstüne sıkardı*.son dersinde bir daha bu dersi vermiyeceğini açıkladığında bütün salon dakikalarca ayakta alkışlamıştı.

iyiler mutlaka kazanır

(bkz: dediler ki)

entry ve nick uyumu

(#1287367)

chris cornell

(bkz: sevgilinin sözlükte olması sebebiyle girilemeyen entryler)*

nefesim nefesine

her dinleyişimde tüylerimi diken diken eden,inanılmaz güzel türkü.

tayk

türkiye açıkdeniz yarış kulübünün kısaltması.lakin yazarımızla bir alakası varmı bilemiyorum

köy enstitüleri

yetiştirdiği komunistlere örnek olması açısından;
dedem köy enstütisünden mezun olmuş,köyde öğretmenlik yapmaktadır.bir grup köylü bir yerlerden duyup anlamımışlar güdümlü füze diye birşey,gelip sorarlar nemenem bir şeydir muallim bey bu güdümlü füze diye.dili döndüğünce açıklar dedem.sonra darbe olur jandarma kapıya dayanır muallim bey senin için komunist diyolar füze müze bişeyler anlatmışın yürü içeri...
evet,evet komunist yuvasıymış,iyiki kapatmışlar!

galatasaray tezahuratları

bu yılın en iyilerinden biride ligde 33.haftayla ilgili olanıdır.**