bugün

entry'ler (22)

murat göğebakan ın hayatını kaybetmesi

büyük bir insan ve sanatçı ve olduğu için üzüldüğüm haberdir. siyasi görüşü bu noktada nasıl rahatsız edebilir bir insanı hayret ediyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

babam olmadan geçireceğim ilk bayram. tabi lafta bayram.

otobüste yaşanan dumur olaylar

üniversite kaydını yapmaya gittiğin sırada fazlasıyla dolu olan otobüste boş yer kalmayıncaya koridorda uyuyan insanları görmek. muavinin su istediğinde de kalk kendin al deyip triplere girmesi.

izmirli kızları hadım edelim

beyni hadım edilmişlerce ortaya atılmış bir önerme.

0 0 biten maçın geniş özetini izlemek

sonunu bildiğin çok sıkıcı sanat filmini tekrar izlemek gibidir.

yer yatağı

sürekli şehir dışında yaşamamdan dolayı evime hasret duymama neden olan yatak. ister fakirlik olarak görülsün ister geri kalmışlık, yer yatağı veya yer sofrası kültürümüzün vazgeçilmez unsuru bizde.

muhammed kadına saygısızdır

yüz milyonlarca inananı olan bir dinin yüce insanına bir yazar parçasının olmayan beyninden salyalar saçarak attığı iftiradır.

baba yakaladıktan sonra içilen ilk sigara

pişmanlık duyulan ardından da sonraki sigaralar düşünülünce rahatlatan sigaradır.

tantuni tarikatı

şu mübarek ramazan ayında canımın çektiği tek yiyecek. ayrıca en iyi tantuni mersin de hasan ustada yenir.

ruhun nefes almıyorken bedeninin alması neye yarar?

öğretmenler yazın ne yapıyor sorunsalı

maaşlarını dert edip malca başlık açan yazarımsılara gülüp geçerek zaman geçirdikleri sorunsaldır. *

salih uçan ın roma da başarılı olması

senelik 2 m eurodan 2 yıllık kontrat artı 15 m euroya satın alma opsiyonu ile hem kendi kazanmış hem de takımına kazandırmış futbolcuya edilen temennidir.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

yani sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart değil...

haritayı açıp parmağımın değdiği noktaya seyahat etmek benim için büyük bir tutku. sırada bursa var üç vakte kadar bana yol göründü.

yazarların okuduğu en müthiş kitap

özellikle kitap konusunda en i seçmek zor olsa da yusuf atılgan ın aylak adam eserini tek geçeceğim anket.

ygs de 160 soruda 15 net yapamayan 523 000 öğrenci

ülkemizin eğitim sisteminin içler acısı halini gösteren tablodur.

alternatif kuylbb başlıkları

(bkz: ilkokulluların tanrı tarafından seçilmiş olmaları) ilk o kul diye açıklama yapılacak güldürmezken düşündürmeyen başlıklardır.

en yaygın zehir

kin ve nefrettir. nereye giderseniz gidin mutlaka karşınıza çıkar.

önüne gelene formasyon veren devlet

fen edebiyat fakültelerine önüne geleni alan sistemin kaçış noktası amacını taşıyan uygulamadır. sistemin oturmaması, ders veren eğitim hocalarının isteksiz olması ve derslerin alelacele geçiştirilmesi ile verim almayı da imkansız kılar.

sen ona aşıksın

o başkasına diye tamamlanabilecek söz öbeği.