bugün

entry'ler (22)

sabaha bir şarkı bırak

vibe'ı en iyi olan şarkılardan
https://open.spotify.com/...si=8CLqUUQGRdGz1KxxDatPWw

şu anda çalan şarkı

plov-şahın tiyatrosu
https://open.spotify.com/...%3A1BrUiHHMPyiiA9P0rcuWQz

mahsun j

mahsun karaca'nın oyunculuğunu konuşturduğu dizidir. hikaye çok iyi tabii..

seninle şöyle olabildik

safiye ve faik.

esenler otogarı

istanbul'un ikonik otogarıdır. bir gün müzeleşmeli.

kelime oyunu yapmak

top yan ağlar da ben ağlamaz mıyım...

saç boyatmanın 5 bin lira olması

sağ çamurlukta lokal boya vardır. geri kalanı bilmiyorum...

serdar ortaç ın michael jackson taklidi

ağam, keşke bu arkadaşa bi şey yedirip içirmeseydik...

gerçek ayvalık tostunun farkları

nohut mayası ile yapılmış tok ekmek. bergama tulum peyniri, dana sucuk ve tereyağıdır. finalde ise sadece domates eklenir. margarin, ketçap, mayonez, turşu, iğrenç salam sosislerden konulmaz. orijinali anlattığım şekildedir. bunu ben değil, ayvalık'ta yapan ustalar söylüyor. kaldı ki gerçek ayvalık tostu yapan 3-5 yer kaldı sadece. belediye tostçular sokağını ''tostçlar çarşısı'' haline getirdiğinden beri içerisi tahtakale gibi oldu. kalite filan da yerlerde artık.

türk erkekleri boşanmayı neden kabullenemiyor

Aksine kadınlar bu durumu normalleştiriyor. Hepi topu 15-20 kişi var çevremde. Hepsi boşandı, boşanmak üzere. Vay ki ne vay

kadınlar nasıl giyinmeli sorunsalı

istediği gibi.

aleyna tilki vs neşet ertaşın sol pabuçu

aleyna tilki dinlemem. hayatını da takip etmem. lakin bu kıza yıllardır haksızlık ediliyor gibi sanki. bıçak mı çekti bize? kız kendi dünyasında müzik yapıyor, hepsi bu kadar.

taksici ile felsefe konuşmak

Taksicilik yapan biri felsefeye ilgi duyup konuşamaz mı? Beyaz yakalı ve hipster olmak mı gerek bunun için?

adana kebap

kuzuyla dana etini harmanlayınca lezzeti doruklarda olan çukurova yemeğidir.

uğur seyfi

plov şarkılarını benim için anlamlı hale getiren adamdır. üstüne 'hatıralar ki' diye başladığından şarkıya, beni benden alıyor o an.

plov

şarkıları güzel, hiçbi itirazım yok. grubun ismini ilk duyunca bir tek benim mi içimden "pilav" diyorum, bilemedim. güzel grup, güzel şarkıları var ama hak ettiği ilgiyi göremedi.

mizah

ülkemizde yapılmaya çalışılıyor. herkesin başaralı ve komik olmasını bekleyemeyiz. iyi yapan arkadaşlar da var bu işi. bizim jenerasyon cem yılmaz gördüğü için kısas seviyesi yukarıda haliyle. yeni neslin mizah anlayışına saygı duymak gerek. bizden önceki kuşağın cem yılmaz'ı beğenmemesi gibi biz de yeni nesli silip atmayalım.

sokak köpekleri acilen telef edilmelidir

telef de ne demektir ? allah'ın verdiği canı mı alacaksın ? sokak köpekleri için yaşanabilir alanlar oluşturulabilir belki. senin kadar onun da canı değerli moruk.

karagümrük

fatih'in güzide semtidir. severiz karagümrük'ü. dostluk sıcaklık vardır.

bazılarının bir derse ihtiyacı var

ülkenin her şeyden çok matematik, fizik ve biyoloji derslerine ihtiyacı var. biraz da coğrafya ve tarih vermeli. bunlar doğru şekilde verilirse kişisel ders ihtiyacı biter. keza tarihi dizilerden öğrenir oldu insanlar.