bugün

entry'ler (25)

the town

Aman aman dencek bir flim değil.Soygun bölümleri güzel.Romantik\ Macera flimi diyebilirz.

insanlardan beklediğin davranış

Saygı,sevgi,hoşgörü,anlayış,

Tutarlı davranışlar,önyargısız,çıkarsız,

zorla düğün cd si izletmek

Tam bir işkencedir.Hele ki çok fazla tanımadığınız birinin düğününü izliyorsanız.izlediğiniz süre boyunca kimin kim olduğunu anlatır durur size...

Elektrik kesil diye dua edersiniz.

içki içme yaşının 24 olması

ilginç bir durum.16-17 yaşlarındaki genç bir kız reşit ilan edlip evlendiriliyor.içkiye gelince 24 yaş sınırı.Ne diyeceksin ki tutarsız ülkem benim...

45 numara ayakkabı giymek

Eğer erkekse problem değil.Ama bayan ise ki artık bayanlarında ayak numaraları aldı başını gidiyor.Son derece sıkıntı verici bir durum.Birçok kötü espiriye maruz kalabilirsiniz.

gerekirse 90 bin şehit daha veririz

Nasıl olsa giden siz değilsiniz.Hep lafta zaten...

sevilmediğini anlamak

Ne sen sor ne de ben anlatayım...

O anda ölmek ister insan,söylediği her şey yalanmış dersin kabus gibi çöker üstüne her şey pişmanlık başlar,sürekli kendine kızarsın.Söylersin, söversin fayda etmez ki...

Yalnızsın artık o son sözünü söyledi ve gitti.

5 bilinmeyenli denklem çözüp adında kekeleyen tip

Dersle yatıp kalktığı için durum böyle olur.

Terside mümkün, insan ilşkileri iyi,derse gelince şak diye kalır.Yani orta yolu bulmak şart.

türban takanların cennette yerinin ayrılmış olması

Aynı namaz kılanlarında garantilediğini düşündüğü durum.5 fakit namaz kıl,camiden çık yediğin haltlara devam et.Nasıl olsa akşam namazında tövbe edersin.Bir de buna inanıyorlar.

babayı dövmek

Yapılmaması hatta teşebbüs dahi edilmemesi gereken durum.Baban o senin neticede anneye babaya el kalkar mı ?

Fakat ;
Dövülcek babalarda var.Gerçi onlara baba değil insan bile denmezde...
(bkz: bir babanın yapabileceği en büyük şerefsizlik)

iyi insanların ölümünden hissedilen boşluk duygusu

Sabah güle oynaya vakit gerçirdiğin ilkokul arkadaşının ertesi gün öldü haberini almak.Daha 14 yaşında... inanamıyorsun öldüğüne ,karşında cansız bedeni,mezara konulduğunu görmek.Heryer gözyaşı feryat figan... O anı yaşamak çok zor hele de unutmak...

günün tek cümlelik özeti

Hayal kırıklığı.

kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

Pehhh şu adileri bir türlü susturamadılar.Sürekli istekleri artıyor.Kendini bilmez,ekmek yediği yeri pisleyen cinsten mahlukatlar.

Tutturmuş bir k... diye adını bile söylemek istemiyorum.anca rüyanızda görürsünüz o toprak parçasını.

iyi anne olmakla başörtüsü arasındaki ilişki

Bilindik cümleler.Başörtüsüz kadın;

iyi bir kadın,anne ,müslüman olmaz,herşey beklenir ondan.Neden çünkü başı açık.

Ülkemizde yapılan en adaletsiz kıyaslama halbuki biliyoruz başı kapalı bayanlarında ne haltlar yediklerini.insanları kılık kıyafetiyle hele de dinimize göre hüküm ifade eden başörtüsüne göre yargılamak tamamen saçmalık.

Ve yine ülkemizde yapılan bir adaletsizlikte insanların sürekli olarak eski dönem ile bu dönemi kıyaslaması nasıl bir bakış açısıdır bu anlayamıyorum.Misal verilen kurtuluş savası tutup 1920'li yıllar ile 2010 yılını kıyaslıyorsunuz o dönem ile bu dönemin şartları aynı mı ?

Bir de şu süslenip püslenme,vücut hatlarını belirgin gösterme olayı sanki sadece başı açık bayanlarda var.Maşşallah bir kapalı görüyoruz açıklardan daha çok dikkat çekiyor.Rengarenk giymiş,makyajını belirgin bir şekilde yapmış, daracık pantolonu da giymiş ama kalçasını örtmüş, hiçç belli olmuyor...

Eğer kıyaslama yapılacaksa o kurtuluş savaşı dönemindeki başı örtülü analarımızla bu dönemdeki sözde başını kapatan arkadaşları kıyaslayın...

seni üzdüğümü biliyorum

Sevgilinin paçasını kurtarmak için söylediği baş cümlelerdendir.

-Seni üzdüğümü biliyorum, ben sana iyi gelmiyorum falan filan ayrılcak ya bahane işte.

üniversitelerde özgürlük bilmecesi

Güya ayrımcılıkmış.Ne ayrımcılığı , nerde ayrımcılık var.insanlar isteklerle zorunluluğu her zaman birbirine karıştırır.Özgür değillermiş her hakka sahipsiniz durup durup bir türbannnn diye atıyorlar ortaya sonra gündem bunun etrafında dönüyor.

Türban serbest bırakılsa ne olcak ordan mezun olan, öğretmen olunca türbanını açmayacak mı.Yookk orada da bir isyan hemen oda halladilir.Sonra bak sen esas ayrımcılığa...Açıklara saldıracaklar olacağı bu.

Zaten yerleşmiş bir kanı var ortada; türbanlı ya hep iyi,terbiyeli ondan hiç birşey beklenmez.Ama hiç bir şeyden de geri kalmazlar.

Hele siyasiler yapıştılar mı bırakmıyorlar yok siyasiymiş yok , bacımın eşarpıymış,herkez eşittir bu ülkede şimdilerde her kelimenin başına demokrasiyi ekliyorlar maksat istediklerini yaptırmak.Her konuda bu böyle.

inanç gereği başını örtersin buna kimsenin karşı çıktığı yok zaten.Ama geçerli kurallar vardır.Türbanın serbest olması ayrımcılığı kaldırır denmesi çok yanlış esas ayrımcılık o zaman başlar.

referandumun sonucunun hayır olması

Zaten evet almak için yapılan kılıfta bu.Sadece bu maddeyi mi oyladık biz.Bunun altında kimsenin bakmadığı bir sürü madde vardı.Herkez kendince faydalı gördüğü maddeyi oyladı.Kritik olan 3-4 madde vardı geriye kalanlar için halkoylamasına gerek varmıydı?

*Kadın haklarına,
*Şehit ve gazilere,
*Çocuk haklarına ,
*işçi ve memur haklarıyla ilgili maddelere karşı çıkan mı vardı?

Amaç, esas istediği maddeleri kabul ettirmek.

Hayır olmalıydı.Bakalım çıkan evet, "hayır"lı olacak mı?

ali ağaoğlu reklamındaki toplu gülüşme sahnesi

Şimdiden kazanacakları paraya gülüyorlardır.

köy köy dolaşıp yemek yiyen televizyoncular

Ülkenin her tarafını gezip,görüp,yiyip,içen üstüne bir de para alan insan modelidir.Keyifleri yerindedir.

senden ötürü mü benden ötürü mü

sille tokat yiyen zavallı kız.Tokata mı üzülsen , repliğe mi gülsen!