bugün

entry'ler (23)

erkekler neden evlenmiyor

Herkesin hayattan beklentileri farklı. Bazı insanlar evlenmek isterken bazı insanlar da daha bireysel hayatlar yaşamayı tercih ediyor. Ayrıca ülkemizdeki yakın dönem gündemi (bkz: Sahte gelin çeteleri, sevgilisini katletmiş bir insana cinsellik tekliflerinin yağması vs.) erkeklerin kadınlardan soğumasına sebep oldu.

Ayrıca evliliğin adil olmayan bir kurum olması ve kadının beyanı esas alındığı için bir palavra uydurarak hanım efendinin istediği zaman erkeği boşayarak hem eve, varsa çocuklara hem de nafakaya konabilmesi durumu da tabii ki erkekleri evlilikten soğutan etkenlerden biridir.

komünistleri çıldırtacak bir şey bırak

Komünizm asla işe yaramamıştır ve yaramayacaktır hem sosyal hem de ekonomik bir model olarak imkansızdır. Komünizm Anti-Kapitalist olduğu için ilerlemeyi kısıtlar veya öldürür çünkü özel sektör ilerlemenin direğidir ve şirketler arası rekabet yeni ve yenilikçi ürünlerin doğum prensibidir. Yani amerikada tasarlanan ve Çinde ortalama 14.5 yaşında işçilere ürettirilen Iphone'larını bir kenara bırakıp ellerine ekonomi temelleri kitabı alırlarsa bu akla zarar ideoloji yerine mantığı kabul edebilirler.

bu devirde instagram kullanmayan tip

Boş zamanını aptal insanların ünlüymüş gibi davrandıkları bir platformda boş boş fotoğraflara ve videolara bakara geçirmek istemeyen ve bu zamanla yapabileceği daha kaliteli uğraşları olan insandır. Selam olsun o insanlara.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

The acacia strain - Send Help

siyasal islamcıların mizah anlayışı

Düşük seviyededir veya yoktur. Kara mizah ile karşılaştıklarında sanki uzaylı görmüş gibi olurlar. Kendileri leş gibi espri yaptıklarında akraba olduğu için zorla gülünce de kendilerini Cem Yılmaz zannederler. Recep ivedik filmlerini ironik olmadan severler ve komik bulurlar.

Bu kitle genellikle mizahın öldüğü ama gömülmediği facebook ve twitter gibi sosyal medya ağlarında yayınlanan leş gibi espriler barındıran karikatürlere katıla katıla güler.

arab ı üç şeyden dolayı seviniz

Hainliği.
Din yozlaştırmada birinci olmaları.
Saygısızca çölde deveye hallenen kütürlerini mülteci olarak gittikleri yerlerde gerçekleştirmeye çalışmaları.

çorapla mı uyunur çorapsız mı sorunsalı

Yazın çorapsız kışın çorapla yatılır diye cevap verebileceğim ikilemdir. En iyi uyku soğuk bir odada vücut sıcak iken yapılır. Yani odayı soğuk ve vücudunuzu yorgan, çorap gibi önlemlerle sıcak tutun uyurken. Çorap, ayaklar yorgandan çıksa bile yine sıcak kalmasını sağlar.

tanrı var mı

Bu soru tarafsız yargįlanmalıdır.

Ama benim bu konidaki yargım şu yöndedir. Tanrı vey ilah insanların varoluşsal korkularını def etmek için kullandığı bir araçtır. Bu aracın varlığı veya yokluğu bir şey değiştirmez çünkü tanrı bir obje değil daha çok bir konsepttir.

iyiliğin kazanmayacak oluşu

iyi ve kötü perspektofe göre değişir. Sana göre iyi olan birşey bana göre kötü veya tam tersi olabilir. O yüzden taraf seçerken ideallere göre ve kazanma ihtimaline göre seçeriz.

hayata tutunma amacınız

Müzik ve üniversiteden zevk almam. Hayatımda başka güzel giden birşey yok.

cinci hoca hem kadına hemde kocasına tecavüz etti

E geriye bir tek cin kalmış.

sahibinden com da 172 bin tl lik doğan

Millet iyice delirmiş. Bu araba etse etse 15 bin hadi 5 binde benden olsun 20 bin eder.

bir anda adamın amına koyan şarkılar

Anathema - one last goodbye

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Metallica-The Unforgiven II

çok özlenen yıl

2012 benim için açık ara en iyi yıllardan biriydi. Hani kıyamet kopcak diyolardı ya bence koptu çünkü o zamandan beri kendimi hayattaymış gibi hissetmiyorum.

malum ırk

Böyle diyerek iyi kürtlerin açık açık aşağılandığı ve bütün kürtlerin pkk'lı adi hainlerle aynı terazide tartılmaya çalışılması ülkemizdeki yanlış milliyetçilik anlayışından kaynaklanmaktadır.

suriyelilerin plajlara inmesi

Şimdi suri var suri var aga. Benim bir arkadaşım var suriyeli şuan adam Sabancı'da Bilgisayar Mühendisliği okuyor. ikimizde International Baccalaureate (IB) mezunuyuz.

Bir yandan bi ara dayımın yanında çalışan bir adam var orada savaş yokken doktormuş savaş çıkınca evi yıkıldığı için diplomasın alamadığı için işçilik yapıyordu.

Direk suri diye yargılayan adidir, en azından her kişinin ayrı bir birey olduğunu anlayabilen ve her birey ayrı ayrı yargılayabilen insan asla ırkçı kisvesine düşmez.

müslüman olmadığı halde türkiye de yaşayan tip

Gençliğin büyük bir kısmı anne baba zoruyla islam ibadetlerini yerine getirmek zorunda olduğu için ateizme veya farklı dinlere yönelmiştir.

Bu yüzden müslüman olmayıp sadece ebeveynlerini tatmin etmek için bu kimliği taşımak zorunda kalan gençler müslüman değildir.

Yani bu sebeple gençliğin büyük bir kısmı diyebiliriz.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

Seni seviyorum.

Aynı zamanda samimiyetsiz olunca en kalp kıran cümle de bu.

Bugüne kadar söyleyen hiçbiri samimi değildi. Bu saatten sonra da samimi olmayacağını bildiğim için hayatı tek başıma göğüslüyorum.

ben hayatta üç şeyden nefret ederim

Dışarıdan gelen övgüye bağımlı kişiden.

Yanlış karamizah anlayışına sahip kişiden

Ve kıracağını bile bile seven kalbimden.