bugün

hayvanlar, bilgilendirici kitaplar, edebi yapıtlar.
(Aslında amaç değil nedendir.)
amacım yok. allah yaratmış mecbur yaşayıp gideceğiz. ewed
murat 131 alıp modifiye etmek. elbet bir gün.
bir suru sey var yapilacak. hayatlara dokunmak mesela, bir kisiye bile yardim edebilmek harika bir duygu.
omrumu adayabilecegim, sevebilecegim kisiyle tanismayi da cok istiyorum.
daha bir cok sey var; olmasi icin cabaladigim.
Düzeltmem gereken bir gotham var.
hala bir miktar umudumuzun olması ve en önemlisi sevdiğimiz insanların varlığı.
Elbet bir gün mezun olacağıma olan inancımdır. Gerçi gittikçe azalıyor ama sağlık olsun.
ödetilecek bedeller. intikamı alınacak çok puştluk yapıldı. yok mu sayalım hakettiğimiz yerde olmayışımızı, çektirilen acıları, kaybettiğimiz yıllarımızı!
ulan hayat beş para etmezsin de , annem üzülmesin diye yaşıyorum.
Belki yarın farklı olur.
Garibin yüzü gülür bir gün diye umutla yaşıyorum.
Yeğenim Deniz.
Müzik ve üniversiteden zevk almam. Hayatımda başka güzel giden birşey yok.
Meraktır.

Valla bazen sırf yarın ne olacak acaba diye yaşıyorum.
Üzülmeyi seviyorum. Swh
Bu hayattan vazgectigimi babam bilse cok uzulurdu. Amacim degil, nedenim var.
Arada mutlu oluyorum. Başıma buyruk yaşamak sarıyor. Bu aralar da keyifliyim. Bir şeyler öğreniyorum bazen isyan ediyor, küfür ediyorum. Bir şekilde akıp gidiyorum zamanın içinde.

Düşünüyorum amaç, amaç amaçç...
Bu yanlış bir soru. Hayata tutunma nedeniniz veya hayatta olma amacınız nedir türevinden bir soru olmalıydı.
babam ve abim. benden cok sey bekliyorlar yüz üstü bırakmamam gerekiyor onları.
annemin sağ olması.
Hayata tutunulmaz çünkü sonu olan bir şeye tutunursanız mutlaka o şey sizi bırakıp gider yada siz onu bırakırsınız . sonu olmayan şeylere tutunun ... ve sonu olmayanları toplayın.
hayatımdaki bir çok insan tarafından gol yedim. dost diye belki parmaklarımla 1-2 kişiyi gösterebilirim maksimum. hayat istediğim gibi yürümüyor gerek ekonomik olarak kendimi yeterince iyi hissetmemem gelirim hayal ettiğim gibi bir yaşamın biraz gerisinde kaldığı için ve iş yerinde yoğun çalışıp stres altına girmem de büyük bir etken.. ailemle bile onların istediği hayal ettiği gibi yaşamadığım için bazı sıkıntılarım var. Bunlara rağmen hayatıma aldığım bir kadın var ben günün yoğun stresi altındayken yüzümü güldürebilen bana destek olabilen yeri geldiğinde arkadaş yeri geldiğinde sevgili yeri geldiğinde çocuk gibi hayatıma neşe katan birisi..

Bütün bunlara rağmen ayakta duruyorsam ve de durmaya çalışıyorsam sebebi işte o kadın ve o kadını o kadar çok seviyorum ki öl dese tereddüt bile etmem.. Umarım hayatımın en iyi ve en kötü anlarında yanımda olmaya devam edersin.. işte bunun için eşşekler gibi çalışıp o istediğimiz yaşamı elde etmek için ne gerekirse yapacağım.
(bkz: annesi üzülmesin diye intihar etmeyen insan)
Allah'a olan inancım.
“ Kendimizi bir binanın tepesinden hep beraber boşluğa bırakmayışımızın tek nedeni yarındı. Lotonun çıkma ihtimalini, aşık olunacak insanla tanışma ihtimalini, sonsuz mutluluk ihtimalini içinde barındıran o sihirli sözcük: yarın..”

Her insanın hayata tutunmak için kendince nedenleri vardır, bu nedenlerin ortak adı ise umuttur.
bence hayatın tutulmalık bir olayı ve amacı yok. Geldik ve rastgele yaşıyoruz. Fazla amaç ve anlam atfetmek insanı yoran, yaşlandıran ve mutsuz eden bir şey. Bu yüzden insan yük olan her düşünce, ideoloji, grup ve topluluktan kendini arındırmalı.Neden yarına uyanıyorum? Hoşuma giden kişiler ve anlar var her ne kadar boktan günler yaşasam bile bu güzellikleri terk edemem.