bugün

Neden evlensin? Gadınlar gözünü açtı uyandı erkek arıyorlar yolacak. Bu tuzağa düşmem.
1) parasızlıktan
2) çok fazla para olduğu için rahattan.
çünkü kızlar çok kolay veriyor.
Ekşide görmüştüm adam işi çözmüş

görsel
Bir soru.

Kendi adıma konuşursam, hovardalık yapmak daha hoşuma gidiyor. Ömür boyu bir insanla geçinebileceğimi sanmıyorum. Çabuk sıkılıyorum insanlardan. Bunun çocuk derdi de var.. Evet dert olarak görüyorum. Çok büyük sorumluluk hem de.. Etrafımdaki evliler de soğutuyor beni evlilikten.. Hem evlenmek artık çok ama çok pahalı.. Boşa masraf anasını satayım. Ne gereği var.. Bekarlığı seviyorum kısacası.. Kimseye hesap verme gibi bir zorunluluğum yok. Günümü gün ediyorum kızlarla ohh. Hayat gibi hayaat. Biriyle evlenince sanki sülalesiyle de evlenmiş gibi oluyorsun.. Her halta karışıyorlar.. Gelemem böyle şeylere. Hedonist bir kişiliğim var yani. Bekarken çok ama çok mutluyum. Gayet memnunum bu halimden..
Herkesin hayattan beklentileri farklı. Bazı insanlar evlenmek isterken bazı insanlar da daha bireysel hayatlar yaşamayı tercih ediyor. Ayrıca ülkemizdeki yakın dönem gündemi (bkz: Sahte gelin çeteleri, sevgilisini katletmiş bir insana cinsellik tekliflerinin yağması vs.) erkeklerin kadınlardan soğumasına sebep oldu.

Ayrıca evliliğin adil olmayan bir kurum olması ve kadının beyanı esas alındığı için bir palavra uydurarak hanım efendinin istediği zaman erkeği boşayarak hem eve, varsa çocuklara hem de nafakaya konabilmesi durumu da tabii ki erkekleri evlilikten soğutan etkenlerden biridir.
Heves mi bıraktınız? (Genel)
Her gün instagram keşfetime şeyma subaşı düşüyor gördükçe soğuyorum evlilikten.
işi gücü para, makam mevki olan kızları ne yapalım. rus bir kadınla tanıştım bana iltifat ediyor sürekli bir kere olsun paramla, arabamla ilgilenmedi kendisi ile sadece arkadaşız. başka milletlerden kadınlarlada tanıştım onlarda öyle.

ama ülkemizdeki kızlar daha aramızda birşey yok ne is yapıyorsun evin, araban var mı evlenelim mi ? millet kızlar paraya bakar diyorlardı hastır diyordum doğruymuş. dolandırıcı şebekesi gibi evim arabam var senin ne özelliğin var diyecen olmuyor.

evlenmeye değecek iyi hanfendi kız kalmadığından değmez. sömürgeci, faşişt , kapitalist kızları ne yapalım. kim zarar edeceği bir eylemi bile bile yapar.
Türk erkeklerini baz alırsak kendi yaptıkları pislikleri her dişi bireye de yapıldığını tahayyül edişlerinden mütevellit çoğunun cesareti kırılıyor ve "bu kız neler yapmıştır" yaftalamasına sığınıyor.
En buyuk neden paradir. Mesela ben tek basimayim. Paramin yettigi kadar yerim. Param yoktur her gun menemen yerim ama evlenince oyle olmuyor. Kadinin butun masraflara bana binecek. Bir de cocuk olunca busbutun bitik. Harcamalari olacak 3 Kati.

Bir de kimseyle hesap vermeden her istedigini yapmak var. Hex kalkarim hesap vermem. Gec yatarim hesap vermem. Gec kalkiyorsun, cok iciyorsun diye bir kadinin bidibidisine katlanmak yok.

Yani evlilik bir erkek icin olum demektir.
Erkeklerin evlenme sebebi kadınların kabul etmeyeceklerini düşünüp kendine uygun kadın olmadığını düşünmek olabilir.
Eskiden adam tutardi kizin kolundam aha sana koca derdi verirdi.şimdi o işler bitti ondan.
kuşkusuz ekonomik durumları yetmediği için.