bugün

dünyaya gelme aşamasında girilen ilk yarıştan başarıyla çıkmaktır.
'ben neymişim be abi?..' diyerek kendimizle gurur duyabileceğimiz durum. *
-yaşasııın birinci olduuuuum...nası kodum amaaa
--noolmuş...ne kazandın? 2. olan girdi yumurtaya
-hass.ktir yaa
"doğuştan şanssız" sıfatını çürüten bir olaydır.
(bkz: spermler arasındaki diyaloglar)
hepimizin basardigi hadise... iyi mi olmustur o ayri.
kazandığımız ilk başarıdır. sahip olduğumuz potansiyeli gösterir..
bunu becerebilmiş hiçkimse loser olamaz.. hayata tutunmak için iyi bir sebep olarak görülebilir.
(bkz: pollyanna)
ne kadar yetenekli olundugunun degil ne kadar sanslı olundugunun göstergesidir.

kıssadan hisse: hepimiz bir zamanlar birer spermdik ve hayatta en az bir kere birinci olduk.görüldügü gibi.
lisede maraton yarıştayım.sıralamada ortalardayım."kendimi gaza getirim bari" dedim kendi kendime:
" hadi be olm sen 1 milyon spermin içinde birinci oldun burdamı birinci olamıcam dedim"
yarış bitti 47. oldum. sonradan aklıma geldiki orda yarışan herkes 1 milyon spermin içinde birinci oldu.
(bkz: we are the winners)
-bir milyon spermin içinde birinci oldum
+tam bir milyon sperm mi katıldı yarışmaya?
-...
milyonlarca sperm arasında birinci olup yaşadığım hayata bak demektir bir msn nick kidir
(bkz: öss de birinci olmak)
100 metre ko$usunda birinci olmak gibidir. daha onunde bir maraton var yavrucugum...
(bkz: 3 sperm boyu farkla birinci olmak)
- sen git onca sperm arasında birinci gel,
bir de yaşadığın şu hayata bak...

bir yerden *alıntıdır. *
+anne ben nasıl oldum?
-senin özün bi vitamindi yavrum, sonra o vitamin bu yarışta birinci oldu ve sen doğdun.
+geçen sene leylekler getirdi diyodun?
-git odanı topla bakim, dil de pabuç kadar...
bir ayrıcalık değildir. bütün insanlar bunu kazanmıştır. eğer berabere kalan olduysa onun da bir ikizi vardır zaten.
yarışa yeni başlamak demektir.
aday adaylığından kurtulmaktır.
gereksiz eylem. daha fazla bebek, çocuk, yetişkin... dünyanın sonunu böyle böyle getiriyoruz.
(bkz: iyi bok yiyoruz)
birde birinciliği paylaşmak vardır ki tadından yenmez. yıllar boyunca "hanginizinki daha büyük" vb sorulara maruz kalırsınız.
birinci olmak, hiç bir doğum kontol önlemine takılmamak, 9 ay boyunca uslu uslu annenin karnında annenin yedikleriyle yaşamak, doğumda problem olmadan çıkmak ve sonunda naptım ben dercesine avazı çıktığı kadar ağlamak anlamına gelen düzenin başlangıcı olmak anlamına gelir. daha gidecek çok yol vardır.
yarışı kazanmak.
boktan bir hayat yaşadığınız taktirde kendinizi hıyar gibi hissetmenizi sağlayacak eylem.
6 milyar insanla paylaşıldığından başarı dereceleme yönünden kıymeti olmayan kriterdir.