bugün

gurursuzdur.kendi ayağının üzerinde duramayan kişidir.lafa gelince kadın erkek eşittir demesini bilir.
nafaka bir haktır pek ala istenebilir amma ve lakin bunun kabul görür ve hakkaniyete uygun olması gerekmektedir.

bu gözler neler gördü bu nafaka konusunda... boşanıp başkası ile nişanlanıp 7 sene nişanlı kalıp aynı evde yaşayan kadının nafaka arttırım davasına nişanlasıyla gelmesi mi dersin, sırf nafakası kesilmesin diye çalıştığı yerde sigortasız çalışan maaşını elden alan mı dersin hey yavrum hey.

o yüzden her nafaka isteyene mağdur gözüyle bakmayın.
çakal kadındır. evet.
Bir insan evladına nafaka niye verirler amk. Devlet iş bulsun çalışsın kadın. Çalışmam diyorsa para mara da yok desin.
Kadınların çalışmasına engel olup evde çalıştırıp sonra saçma bi şey yüzünden boşanılıyorsa o adam her türlü o nafakayı ödemek zorundadır. Zaten normal, aklı başında, genç,çalışan kadın şu olanlardan sonra nafaka istemeye tenezzül bile etmez hele ki ortada çocuk yoksa.
Gelir kapısı olarak evlenip, çocuk yapıp boşanmak. Sonrası ise hazır koca parası yemek. Hatta bu kadınların para yedirdiği sevgilisi bile olur genelde. Eski kocasından alıp sevgilisine harcayan kadındır.

Halk dilinde bu türlere 'kevaşe' denmektedir. Daha ağırlarıda söylenebilir tabi.
Hukuki şartlar oluşmuş ise mahkeme hakimi bu isteğini değerlendirecektir.
GötüNe güvenmeyen kadın boşanmaz (zorda kalanlar müstesna ) bakın altını çiziyorum ve kadının hiçbir kazancı yok fakat mecbur kaldı o zaman devlet zaten nafakayi talep eder.o şerefsiz de eşşek gibi nafakayi öder kusura bakmasın. Fakat eğer kadının kazancı varsa az çok baba dan da alıyorsa, ve hala itlik olsun diye (donuna kadar alicam )diye inat ediyorsa buda yanlış fakat ben çalışıyorum baba maaşıda var şükür bir oğlumu yanıma almışım ben nafaka istemedim ama na olursa olsun çocuğu varsa babaninda birseyler yapması gerekiyor.yapmasa bu vebaldir. Daha yazacak öyle çok şey varki sığmaz bu sayfalara sözlük. Mantıklı olmak lazım.
eğer çocukları yoksa ve kadının eli ayağı tutuyorsa dünyanın en aşırı saçma olayı. çocukları varsa ve baba, çocuğun bakımını ekstra bir şey talep etmeden ben üsleneceğim, bende kalsın dedikten sonra hem çocuğu hem nafakayı alıyorsun dünyanın en aşırı saçma 2. olayı. kadını 2. plana düşüren şeyler bu tip algı yasalarıdır. para avcılarının hoşuna gitse de bu durumu sömürmek (bkz: çocuğun sevisi yıllık 50bin tl babası) kadın ve erkek arasındaki statüyü eşitlemek için zorunlu olmayan durumlarda bu uygulamanın kesinlikle kalkması lazım.
Eziktir.