bugün

entry'ler (41)

şirk ile ilgili çarpıcı ayetler

011:113 Zalimlere sakın sempati duymayın, onları desteklemeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin ALLAH’tan aşağı dostlarınız yoktur, sonra size yardım da edilmez

şirk ile ilgili çarpıcı ayetler

006:014 “Gökleri ve yeri yoktan var eden, besleyen, fakat beslenmeyen ALLAH’tan başka
sahip mi edineyim” de. “Ben, herkesten önce teslim olmakla emredildim” de. Ortak
koşmayın!
006:023 Onların tek savunması şu olacak: “Rabbimiz ALLAH’a ant olsun ki biz ortak
koşmadık.”
006:024 Kendilerine karşı nasıl yalan söylediklerine dikkat et. Uydurdukları şeyler kendilerini
nasıl da terk etti.
006:056 De: “ALLAH’ın dışında çağırdıklarınıza hizmet etmekten menedildim.” De: “Sizin
keyfinize uymayacağım. Aksi taktirde sapar ve doğru yolu bulamam.”
006:082 Gerçeği onaylayanlar ve onaylarını bir zulümle bulaştırmayanlar güvenliği hak
etmişlerdir ve onlar doğruyu bulmuşlardır.
4
006:118 Ayetlerine Gerçeği onaylıyorsanız, üzerinde ALLAH’ın ismi anılanlardan yiyin
006:119 Size ne oluyor ki, üzerinde ALLAH’ın ismi anılanlardan yemiyorsunuz? Halbuki
zorunlu haller haricinde size yasaklananları detayıyla size açıklamış bulunuyor.
Birçokları, bilgiye dayanmayan kişisel görüşleriyle halkı saptırıyor. Efendin sınırı
aşanları en iyi bilendir.5
006:148 Ortak koşanlar, “ALLAH dilemeseydi ne biz ne atalarımız ortak koşmaz ve hiçbir
şeyi de haram etmezdik” diyeceklerdir. Onlardan öncekiler de azabımızı tadıncaya
kadar aynı şekilde yalanlamışlardı. De ki: “Yanınızda bize göstereceğiniz herhangi
bir bilgi var mı? Siz ancak kuşkulu ve çelişkili rivayetlere (zanna) uyuyorsunuz ve siz
sadece tahminde bulunuyorsunuz.”6
007:179 insanlardan ve cinlerden çok sayıda kişiyi cehenneme mahkûm ettik. Kalpleri var,
fakat kavrayamazlar; gözleri var, fakat görmezler; kulakları var, fakat işitmezler.
Onlar, çiftlik hayvanları gibidir, hatta daha da kötü… Ve onlar, olup bitenden
habersizdirler.
008:035 Onların, Ev’deki salatları hile ve menetmekten başka bir şey değil. inkârınızdan
dolayı azabı tadın.7
009:028 Ey gerçeği onaylayanlar, müşrikler pistir; bu yıldan sonra Sınırlanmış Mescide
yaklaşmasınlar. Yoksulluğa düşmekten korkuyorsanız, (bilin ki) ALLAH dilerse sizi
kendi lütfuyla zenginleştirecektir. ALLAH Bilendir, Bilgedir.
009:031 Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'ın dışında rabler
edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya hizmet etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka
tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir.8
010:059 De ki: “ALLAH’ın size indirdiği rızıkların bir kısmını helal, bir kısmını da haram
ettiğinizi görmez misiniz?“ De ki: “ALLAH mı size izin verdi, yoksa ALLAH’a iftira mı atıyorsunuz?

viranşehir deki patlama

Birazdan PKK'lı ilan edileceğimi bile bile bunları yazdım. Oysa ki bunlar gerçekten samimiyetle yazdığım düşüncelerdir.

viranşehir deki patlama

Olayın arkasında kim var acaba diye düşünüyorum. PKK olamaz diyorum çünkü Bu IŞiD'in işine benziyor. Polis veya asker ölmemiş. Zaten olay Kürt kentinde gerçekleşmiş. Ve ölen de çocuk...

PKK sivilleri genellikle hedef almıyor. Hele hele Kürt halkını asla alacağını düşünmüyorum. Bu işin arkasında kesinlikle cihatçı bir çete vardır...

kısa boylu erkeklerin yaşama sebebi

görsel

1.74

kadınlar dölü yutuyor mu lan

Ne yani, şimdi Lisa ann'ın midesinde bir kilo asitli döl mü var? O değil de döl karın da doyurur belki. Açlığa çözüm bulmuş olabiliriz beyler. : ASDFASD

Bu da bir felsefedir amına koduklarım. Bu çok gizemli bir soru. Sorgulayın bunu. Kritik düşünün ve epistemolojik olarak ayrıntılı cevaplar verin.

Yüzyıllardır tüm Xnxx ve Brazzers abonelerinin videoları durdurarak derin analizler sonucu cevabını bulmaya çalıştıkları, ama bir türlü cevabı çıkmayan gizemli soru.

mevlana

namı diğer celaleddin rumi. mesnevi isimli kitabın yazarıdır kendileri. ayrıca kitabında çokça şirk ifadesi görebilirsiniz efendim.

evet diyenlerin herhangi bir gerekçe sunamaması

Yaklaşık bir saattir YouTube'da evet mi hayır mı tartışmalarını izliyorum ve dikkat çeken bir noktaya parmak basmak istiyorum. Hayırcıların çoğu da, evet diyecek olanların ℅99'u da niye hayır veya evet dediğini bilmiyor.

Hayırcılar neden hayır dedikleri sorulunca hep aynı cevabı veriyorlar: "Çünkö tök odom röjümüne korşuyuz".

Bu ezberdir amına koyayım. Git önce bir oku, maddelerin ne olduğunu, ülkeye ne gibi bir katkı yapabileceğini tartış, ve adam akıllı bir gerekçe Sun. Tamam, elbette başkanlık sistemi Erdoğan'ın otoritesini artırıyor. Ama hepsi mi bu cümleyi sarf eder amına koyayım. Neyse.

Evetçi denyolar zaten niye evet dediklerini bile bilmiyorlar. O kadar komik cevaplar var ki, gülmekten yarıldım amına koyayım. Muhabir, "neden evet?" Diye sorunca evetçi denyolar ya "bilmiyorum," diyor; ya da alakasız cevaplar ile geçiştirmeye çalışıyor. Zaten evetçilerin ℅99'unun başkanlık sisteminin ne olduğunu dahi bilmediği aşikar.

Neyse. Erdoğan, Tanrı olana kadar oy isteyecek arkadaşlar. Siz bir ülkenin kaderini tek bir kişiye teslim etmeyi mantıklı görüyorsanız diyecek bir şey yok. Yarın öbür gün Erdoğan ölecek, yerine belki de hiç istemediğiniz bir herif gelecek. O zaman da bu kadar ateşli savunabilecek misiniz acaba?...

Selam.

osmanlı islam devleti değildi

https://youtu.be/fHhmI_xMfp8 güzel özetlemiş.

osmanlı islam devleti değildi

Osmanlı, islam devleti değildi. Şeytani bir emperyalist devlet idi. Firavuni bir devlet idi. Yönetim şekli şeytani saltanat idi. kölecilik mübahtı.

Halka "reaya" denilip padişah ne derse o yapılıyordu. Haksız yere oraya buraya saldırıp ülkeler işgal ediliyor, güzel kadınlar padişahın hareminde yerini alıyordu. Padişahlarının çoğu tahtı için beşikteki kardeşini öldüren psikopatlar idi. Halkın kendi geleceğini tayin etme hakkı yoktu.

osmanlıya geri dönmek isteyen dangalaklar

Çok merak ediyorum. Nasıl bu kadar beyinsiz, geri zekalı, alçak, dangalak olabiliyorsunuz?

Osmanlı'nın neyini özlüyorsunuz? Ulan Osmanlı lan, adı üstünde, "Osmanlı". Soyadın Osmanoğlu değilse hiçbir statün olmayacak. Hepiniz bir soya köle olacaksınız. Padişah ne derse o olacak. Seçme hakkınız olmayacak.

Padişah ölünce kılıcı en hızlı çeken oğlu iktidar olacak. Size "reaya" diyecekler. Ne demek reaya? Bir bakın hele ne demekmiş. Bir bakın da atalarınız nasıl aşağılanmış görün.

Padişah, haremlerde hardcore sex yaparken sizler köle gibi çalışacak, vergiye bağlanıp köle olacaksınız. Tarlada orada burada ayak işleri yapacaksınız.

Hele bir padişahı eleştirmeye kalkın da, padişah tez kellenizi vurdursun da, o zaman görün ebenizin amını.

Okuma yazma oranı ℅10 değil miydi lan? Matbaa 200 yıl yasak değil miydi? Şeyhülislâm bozuntuları padişahın sikinin keyfine göre fetva vermiyorlar mıydı?

Siz istediğiniz şeyi bilmiyorsunuz...

kuran mucizeleri

Beyler teker teker saydım. Gün kelimesi tekil olarak 365 kez geçiyor.

kuran mucizeleri

Ömer Çelakıl değil lan. O adamın birçok iddiası keyfi ve tutarsız. Gel istersen sayalım, ve kim haklıymış görelim.

kuran mucizeleri

Ayetler hep 12'den vuruyor. Gaybı bilemeyen bir varlık bu kitabı yazmış olamaz.

kuran mucizeleri

Tekil olarak gün kelimesi 365 kez geçiyor. Ciddi söylüyorum.

cübbeli ahmet hoca

Cübbeli Ahmet Hoca'dan kabir azabından koruyan kefen.

Cübbeli Ahmet Hoca: "Ete kemiğe büründü, Mahmut diye göründü".

Cübbeli Ahmet Hoca'dan peygamber gösteren terlik.

Cübbeli Ahmet Hoca: "islam akıl dini değil, nakil dinidir".

cübbeli ahmet hoca

Önce Kuran'da müşriklerle ilgili olan ayetleri okuyorum. Sonra Cübbeli Ahmet'in sohbetlerini dinliyorum. Sonuç ne çıkıyor?

Birebir Cübbeli Ahmet'i anlatıyor lan Allah!

şu an dinlenen şarkının en güzel cümlesi

"Nefretim kazandı, ben de azat ettim bu ruhu."