bugün

Suyu para ile satmasıdır. 100 tl verip yemek yesen 20 kuruşluk suyu 2 tl ye satar sana.
Ahşap detaylar.
330 ml'lik suya 1 lira veriyorsan bir daha o mekana gelinmez.

Edit: garsonlar eksiliyor.
su cam şişede geliyosa boku yedin demektir.
Menünün gelmemesi kesinlikle bir sürpriz yaşattırır.
aslında kimse tarafından bilinmeyen, bilenlerin inanılmaz övdüğü ve abarttığı ve aslında rezil ve iğrenç ötesi yabancı amatör rock grupları çalması bence.

ne zaman kazık bir hesap gelse arkada o iğrenç şarkı ve yan masadaki kızdan gelen "abi buranın müziklerine hayranım" lafları.

bir keresinde eski sevgilim, aşkım buranın müzikleri çok güzel seversin gel dedi, gittim; müzik kötü ve hesap kime kaçtı tahmin edin?
günün menüsü sürpriz fiyatsa açma germe hareketlerine başlayın.
polar şallarında mekanın ismi nakışla veya baskıyla işlenmişse kalkın.
Mekanda çok müşteri olmaması.
Ahşap dizayn varsa kaç.
Ben ahşap duvar kolonlarıydı, masaydı, ahşap yer döşemesiydi olupta ucuz olan bir mekan henüz görmedim.
pahali mekanda yemek mi yedik de ne bilelim got oglani.
görsel
mekana sinmiş hoş bir koku varsa o yemeklere içki sigara insana rağmen. orası kazıkçıdır net.
eğer 9.sınıf deriden mamul mönüde sahanda yumurtaya omlet yazılmışsa mönüyü kemirmeye başlayın size daha ucuza mal olur.
Mekanın dışından belli olur zaten. Dikkatli bakılırsa içeride ki müşterilerden De bu anlaşılır. Mekanda garsonlar bayağı jilet gibi giyiniyorsa o mekandan hızla uzaklaşılmalıdır.
Denize yakın olması da bazen iki gram çerez ve biraya 250 lira ödemenize neden olabilir.

(bkz: konak pier)
yarım kilo kahve 4 euroyken bir kahve 6 euroysa orası kazıkçıdır.
kavanozdan bozma bardaklarda gelen limonata ve bitki çayları. zerre aklınız olsa itiraz edersiniz ama yok.
ulan babaannen şerbet yapıp kavanozda getirse burun kıvırırsın, mekanda olunca bok gibi para bayılıp bide fotoğrafını çekiyosun azman.
Bir malı ya da hizmeti ederinin üstünde satın alma durumu tamamen psikolojiktir. Yeni açılan bir mekana gidip her cafede yapılan standard bir ürünü atıyorum salatayı iki katına yemek bir tercihtir.

Adam yeni açılan mekanda boy gostermekten ya da sevgilisini oraya götürüp Trendy olmaktan psikolojik bir tatmin ve fayda sağlıyor ise uçuk fiyatlar ile bu tatmini satın alıyoruz diyebiliriz.

Mekanları da kategorize etmek lazım. Her mekanda aynı yemek aynı tatlı var hemen hemen ama her yerde sunum ve lezzet aynı değil. Daha Lezzetli ve güzel sunulan bir yemeği ya da tatlıyı pahalıya yemek bir tercihtir.

Ben yemeğini beğendiğim mekanda yemek yiyip pastası tatlısı güzel mekana geçiyorum. Eğer uzun oturacaksam hava da Güzelse denize sıfır bir mekanda oturup o parayı manzarayı izlemek için veriyorum yoksa çay aynı çay.
Masada peçete kürdan gibi şeyler bulunmaz. ilaveten peçete istemek zorunda kalırsınız.
içeceğiniz içecek cam şişede geliyorsa,

mekanda valeler at koşturuyorsa,

mönü de karides varsa,

son olarakda mekanın lokasyonu.

(bkz: kalk kalk kalk)
Garsonlar janti giyimliyse valeye sahipse mekan büyük ihtimalle pahalıdır.
Cam şişede su.

Kağıda konmamIş, masada hazır halde bulunan çatal bıçak ve açılmış servis.

Usta ordan iki az bi tam diye bağıran garsonların olmadığı sessiz bir ortam.

Kumaş peçete.
suyun cam şişede olması,garsonların etrafınızda pervane olması..
Aynı anda birden fazla garson sizin masayla ilgileniyorsa size bir tanrı muamelesi yapıyorsa ki bu hesabı ödeyince yutkunmamanız içindir.

Garson:ne alırsınız efenim?

Ben:şatafata gerek yok internetin şifresini alayım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar