bugün

Bir tanidigimdir.
Kendisi ilkokul mezunu bile degil 3.sinif mezunudur ama yaninda 5 bin liraya univ mezunu calistiriyo ve terfisine basarisina gore de zamanla 10-20-30 bin maaş veriyo ve bu maaşi veren ilkokul 3.sinif mezunu.
Evet doğru, çok var böyle. işte bu yüzden bunu örnek alın. Her okuyan her şeyi bilecek, akıllı olacak değil. Ama her okumayanda akılsız, her şeyi bilmeyecek olamaz! Ön yargılarınızdan vazgeçin. Ve bu durumdan rahatsız olan insanlar var. Sen okurken rahat, hazır işe konmak istedin. Fakat bu adam gece gündüz çalıştı, uğraştı. Fark bu.
Benim başıma gelmeyecek olandır inş.
algıda seçicilikten başka bir şey değildir. adam mühendis olup kafası ticarete basabilir. ya da ilkokul mezunu olup ticaret yapıp kendini geliştirebilir. dünyada çeşit çeşit insan var. yukarıda bilemediğinden muhasebeci tutmak zorunda kalir gibi şeyler yazılmış okusa da okumasa da o mühendis o muhasebeci o tercüman tutulacak zaten.
Böyle şeyler ticarette olur. Çünkü ticarette ne yaş önemlidir ne de okumak.

Sermayen önemlidir, kârın önemlidir. Ben iibf mezunlarına şaşırıyorum. Sen bir ticaretcisin ama boş geziyosun.

Benim patronlarımda agridan gelmiş belki ilkokul mezunu bile değiller ama biriktirerek sermaye yapıp kâra başlamışlar.

Amelelik yapmışlar. Kendi dukkanlarinda da amelelik yapmışlar. Şimdi market zincirleri var. Vehbi Koç ta böyle başladı.
küçükkene tornacının yanında kariyerine start veren,sonrasında işlerin iyi gitmesi ile koca bir fabrika sahibi olabilmiş.üretim,planlama ve arge anlamında personel ihtiyacı ile kadrosuna mühendisleride katan patrondur.bu patronların saim adında olanı vardır 6 mühendis 200 küsür işçi ile çalışır.ayrıca çalışanların arasında adamın dibi diye geçen patrondurda.
Diplomalı halk, diplomasız Cumhurbaşkanı. Bu ülke alışık böyle şeylere.
insanı verem eder.
üniversite okumamak için bahane bulan genç fikriyatıdır. evet.
Çoğu patron ilkokul mezunu zaten. Bunun sebebini açıklayan bi youtube videosu vardı.

ilkokul mezunu hayata erken atılır, risk alır vsvs diyordu. Üni mezunlarının bu konuda cahil, korkak, risk almayı sevmeyen grup olduğundan bahsediyordu valla üni mezunu biri olarak hak vermedim desem yalan olur.
BiRi PARASINI BiRi DiPLOMASINI KOYAR. AYRICA ADAMIN PRATiĞi VARDIR. GAYET NORMAL BUNLAR.
güncel Önemli Başlıklar