bugün

entry'ler (38)

yıl olmuş 2024 sms in hala ücretli oluşu

Bi benim mi sinirimi bozuyor amk?

dilmaç

'Tilmaç'ın yumuşamış hali.

kürt terörü

Öncelikle evet kürt terörü yoktur pkk terörü vardır. ayrıca Türk kürt kardeş falan değildir. Bu sav türk milliyetçilerinin saçmalığından ibarettir. Kendileri milliyetçiliğin dibine vururken kürtlere milliyetçilik yapma hakkı tanımayan milliyetçilerdir.
Kürtlere dönersek onlar zaten milliyetçi değildir. Pkknın gazlamasıyla ve türkiyedeki gereksiz özgür ortamdan yararlanıp ateşli konuşmalar yapan siyasilerin ittirmesiyle bir grup kürt milliyetçisi oluşmuştur. Zaten bu grubun çoğunluğu avrupada veya istanbul, izmir gibi şehirlerde iyi hayatlar yaşayan pembe götlülerdir. Bugün yeşil sol parti gibi partilere oy veren insanlar ise tamamen kendini durumun akışına bırakmış bilinçsizce oy kullanıyor, siyaset dünyasıyla ilgilenmiyorlar bile. Kürtler zaten böyle bir millettir pek hırslanmaz her şeyi akışına bırakıp etliye sütlüye karışmazlar. Zaten bu yüzden hiç devlet kuramadılar da en sonunda ingilizlerin gazlamasının amerikanın desteklemesinin ardından ittire kaktıra kuzey ırakta özerk bir devlet kurabildiler.
Pkk ve yancısı oluşumlar bir gecede yok olsaydı eğer, eminim ki kürtler yerine yenisini kurmazlardı. Kursa kursa iran, abd gibi devletler o pembe götlü avrupalı kürtlerin desteğiyle ufak siyasi oluşumlardan öteye gidemezlerdi. Gitmezlerdi.
Dağdaki kürdün milliyetçilik yaptığını asla göremezsiniz çünkü tek derdi çalışıp çocuk yapıp onları büyütüp çocuklarına az buçuk miras bırakarak ölmektir. Kürdistanmış türkiyeymiş hiç takmaz bile. Bu halkın içindeki kürt milliyetçiliğinin artmasında pkkdan çok türk milliyetçilerinin payı vardır onu da söyleyeyim.

çalakalem

Gelişigüzel, hızlıca ve özensizce yazmak.

korugan

modern savaşlarda (20. yüzyıl) yaygın olarak kullanılan genelde betondan yapılan mevzilerden ateş etmeye imkan sağlayan tahkimat.
türkiyede trakyada 2. dünya savaşından kalma koruganlar mevcuttur.

apateizm

görsel

Din konusunda umursamazlık.

gardrops

Sarı site bin basar.

t: kızların özellikle şort satarken ürün fotoğraflarına boydan foto koyduğu naçizane 2. el alışveriş uygulaması.

kalemle adam öldürmek

Geçen hafta beyoğlu tarlabaşında yaşanan tuhaf hadise.
istanbul Beyoğlu'nda börekçi dükkanında çalışan Derviş K., iddiaya göre işyerine ait araca şişe fırlatan Engin Yalçın'ın alnına kalem saplayıp yaraladı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yalçın, 1 hafta sonra hayatını kaybetti. Polis tarafından gözaltına alınan saldırgan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ölen adamın suç makinesi olduğu öğrenildi emniyette çeşitli suçlardan 16 adet kaydı varmış. Zaten durduk yere tanımadığı birinin arabasına şişe atan tipten başka bir şey beklenmezdi.
(bkz: john wick)

https://www.ntv.com.tr/tu...di,2lmwbBkMDEOjgJUpBZ9nCw

samarra

Bağdat'ta bulunan abbasi halifesi iktidarına halel getirebilecek gruplardan (özellikle farslar) korunabilmek için batıya göçen Türkleri toplayıp başkent bağdata yerleştirip paralı asker yaptı ve sayıları zamanla on binleri buldu. Bağdatın bu şekilde on binlerce asker ve o askerler kadar savaşçı ruhlu olan aileleri tarafından tabiri caizse istila edilmesi yerli halkı rahatsız ediyordu. Bugün bizde bangır bangır şarkı açıp gezinen tofaşçılar ne ise o gün de sokaklarda at koşturan türkler, bağdat halkı için aynısıydı. Bu şikayetler halifeye ulaşınca zaten türklerin araplar arasına karışıp savaşçı özelliklerini kaybetmesinden korkan abbasi halifesi onları bağdatın hemen kuzeyinde bulunan araziye yerleştirdi. Böylece hem halifenin tahtını koruyacak hem asimile olmayacak hem de bağdatlılara rahatsızlık vermeyeceklerdi. Sil baştan inşa edilen bu şehir o kadar ihtişamlı oldu ki şehre "göreni mutlu eder" anlamında surre men raa denildi ve zamanla söylene söylene samarra oldu.
Şehrin ihtişamına geri dönersek bu güzelliğin karşısında büyülenen Abbasi halifesi başkanti bağdattan samarraya taşıdı. Göz kamaşması ile düşünmeden yaptığı bu adım sayesinde türkler tahta hangi halifenin çıkacağını seçecek kadar güçlendiler. Mütevekkil ismindeki abbasi halifesi bu türk etkisinden kurtulmak için başkenti şam'a taşısa da türkler onu öldürüp tahta onun oğlunu geçirdiler ve yine başkent samarra oldu. yaklaşık 50 yıl sonra halife mutez başkenti tekrar bağdata taşıyınca abbasiler rahat bi nefes aldılar.

başakşehir çam ve sakura devlet hastanesi

Birkaç özel hastane ve baya bi devlet hastanesine gittim rahatça söylüyorum gittiklerimin arasından açık ara en güzel hizmet veren hastane burası. Kendinizi lüks özel hastanede hissediyorsunuz. Ayrıca başakşehir mimarisi sebebiyle alışveriş yapmak için arabaya binmenizi gerektirdiği için hastanedeki minik AVM çok iyi olmuş. Yapımı sırasında kimlere haksız paralar yedirtilmiştir bilmiyorum ama cidden güzel, modern ve hastasıyla ilgilenen bir hastane.

yağmur yağacak diye zırt pırt mesaj atmak

Güzel ülkemde dere dibinde yüz binlerce insan yaşadığı için her şiddetli yağmurdan sonra en azından evin parkelerini yeniliyorlar. Böyle mesajlar hayati olabiliyor.
Velhasıl sana zararı olmayan öyle 2 mesaja atarlanmasak daha güzel olur.

nubar tekyay

Atatürkün yanında keman çalarken yayının telleri kopan ve tek yayla çalmaya devam eden nubar çömlekçiyan'ın bu davranışını çok beğenen Atatürk, kendisine "Tekyay" soyadını vermiştir.
Bu vesile ile torunlarının ortamlarda satabileceği çok kıymetli bir soyadına sahip olmuştur.

kuzey

(bkz: kuz) kökünden türemiştir. Kuzun anlamı ise "gölgede kalan"dır. Evin kuzu, dağın kuz tarafı vs.
Atalarımız kyknin geniş bozkırlarında yaşadıkları için onlar için kuzey her zaman kuz olmuştur.

amfibi hayvanlar

amfibi hayvanlar/amfibiler
Hem karada hem suda yaşayan çoluk çocuk derdi olmayan, iki yaşayışlı olarak da anılan yumuşak tenli hayvanlar.
Örneğin: kurbağa ve semender

sözlük bir meyhane olsaydı

Oğluna flüt almak yerine flütün parasıyla rakı deviren ibrahim Tatlıses olurdum
Bebe çalışsın flütünü kendi alsın.

deniz ulaştırma işletme mühendisliği

bu bölümü okuyacaklara 2 tavsiyem var
1- bölümün istediği puandan yüksek puan tutturunca bi taraflarınız kalkmasın hemen burun kıvırmayın. ileride pişman olabilirsiniz
2- para hırsına kapılıp ya da efendime söyleyeyim yabancı limanlardaki gece hayatına kapılıp uzun yolda çalışmayın. ileride aile hayatınızın olması imkansızlaşır. gidin edebinizle karada çalışın ya da vapur, tekne kaptanı gibi sabah 9 akşam 5 bir işe girin.
(bkz: benden söylemesi)

konfet

alpay ağzında konfeti anlamına geliyor.
(bkz: eylülde gel)

Ayrıca şeker/şekerleme anlamında da kullanılabilir.

tekil insanların çoğul ekiyle konuşması

ilahi kitaplara özenmektir.
(bkz: kutsal kitap gibi konuşmak)

oğlun başardı anne

Artık tek başıma tuvalete gidebiliyorum.

denizcilik işletmeleri yönetimi

Bu bölümü okuyunca tıpkı iktisat mezunları gibi kaymakam vs olunabiliyormuş, vay be.