bugün

entry'ler (27)

cem adrian şarkılarında geçen güzel sözler

Bir kağıt bir kalem bir yanmış bir sönmüş bir bitmiş sigara hayatım bu.
Sökülmüş atılmış kırılmış dökülmüş hep paramparça yolun sonu bu..
Yalnızlık saklandığın o küçük delikte buluyor seni.
Yalnızlık seviştiğin o kalpsiz bedende uyuşturuyor seni.
Yalnızlık sıkıştığın o küçük evinde vuruyor seni.
Yalnızlık öldürüyor seni, öldürüyor beni...

rte nin yazacağı kitaba isim önerileri

Kandırıldık. Adam bir yolunu bulup her seferinde kandırılıyor. Düştüğü yere ikinci kez düşene deli derlermiş ama...

odtü de tuvaletlerin cinsiyetsizleştirilmesi

Ülkemin dört bir yanında görmek istediğim sonuna kadar desteklediğim eylem.
Herkese bizden çay yobaza yok.

rte nin ülkemize getirmiş olduğu güzellikler

Mustafa Kemal Atatürk'ün değerini ve bu ülke insanı için ne kadar da fazla olduğunu anlamamızı sağlaması. Demek ki neymiş bu ülkeye Ataturk gibi halka hizmet eden ve bundan gocunmayan bir kez olsun böbürlenmeyen biri değil rte gibi halkı hizmetcisi edip dini kullanıp hayatını yaşayan biri lazımmış. Aa ama şimdi haksızlıkta etmeyelim adam o kadar yol yaptı. Pufff.

kilo vermek isteyenlere verilebilecek tavsiyeler

Gerçekten en temiz en sağlam yol aşık olmaktır efendim. O hayatınızın en önemli parçası olan börekler sarmalar dolmalar yerini bir bir sevdiceğinize bırakır. Sabah akşam sırıtmaktan ve bir takım nesneleri sevilen insana benzetip sarılmaktan yemek yiyemez olursunuz. Sonra nolur peki ya terkedilirsiniz ya sevilmezsinin. Tabi sigara içilmiyosa sigaraya da başlarsınız. iştah falan kalmaz insanda.
Denenip onaylanmıstır.
6 ayda 15 kilo diyetsiz sporsuz gitti valla.
Aşık oldugum adamın bana tek faydası bu oldu. Boyu devrilsin.

hiç sevilmemiş biri olmak

Annemi sevdim başka bir adamla evlenmek üzere gitti. O da sevmedi beni.

Babamı sevdim. Bana evdeki mandallara verdiği değeri bile vermedi. O da sevmedi.

Bir adam sevdim. O da sevmedi beni. Seviyorum dedi ama sonra gitti. Seven insan gider mi? Hiç sevilmedigimden belkide bilmiyorum.

Annem gitmeseydi böyle olmazdı belki biliyorum. Hasta olduğumda başında beklerdi belki. Saçlarımı örerdi. Bende ona papatyalar toplardım.

Belki de beni sevmeyen hayat. Ama hayata inat hayatı seviyorum ben.

Yolda karşılaştığım ve hiç tanımadığım küçük bir çocuğun bana gülümsemesi unutturuyor hiç sevilmeyişimi.
Ama acıyor. Üzüldüğumde dizlerinde yatıp ağlayacagim bir annemin, gölgesiyle kuvvet bulacağım bir babamın, aşkıyla hayat bulacağım bir hayat arkadaşımın olmaması yakıyor cigerlerimi..

yazarların intihar mektupları

Evet belki ben intihar ederek edebi cehenneme ait olucam. Ama siz beni bu duruma getirenler sizlerde cennet bahçelerinde sefa süremeyeceksiniz..

dinlediğiniz şarkının en vurucu kısmı

Gözünden damlayamayan göz yaşın olayım.
Unutma beni!
Unutma beni..

10 yıl sonra dahi dinlenecek şarkılar

Zamanın eli değdi bize..
Çoktan değişti her şey.
Aynı değilız ikimizde.

Zaaflarına bir gece hatalarına bir nilüfer sevgisiliğine bir kalp verdim..

Artık geri ver.
Geri veremezsın aldıklarını.
Artık geri ver.
Geri verilmez hiç bir yanılgı.
Yokluğuma emanet et sende bende kalanları.

Her şeyimi al bana beni geri ver bir şansım olsun.

Başka yer başka zaman sensiz ömrüm olsun..

tartışma anında gülen insan

Karşısındaki insanı seven ve değer veren insandır.

aşık olmamak için yapılması gerekenler

Aşık olmayı deli gibi istemek. Her sabaha bugün aşık olmalıyım diye uyanmak.

baba tarafindan sevilmediginin anlasildigi an

Küçüktüm daha 9 10 yaşlarımda varımdır. Babamın ilk evliliğinden bir ablam var. Hiç unutamam o günü ablamla aram pek iyi değildi. Hava şu ankinden bile daha sıcaktı. Bayram yaklaşıyordu. Heyecanlıydım tabi bende tüm çocuklar gibi. Yeni elbiseler ayakkabılar alacak babam bana diye seviniyordum. Üvey ablamla arabanın arkasında oturuyorduk. Babam yeni aldığı arabasına herkesten fazla değer verirdi. Çocugum daha babamın onu araba da içme diye defalarca kez ikaz ettiği meyve suyunu içmeye başladım ve virajda yanlışlıkla döktüm. Babam çok sinirlendi. Sonra aldı ablamı ve gittiler. Beni o arabanın içinde 45 derece sıcakta 4 Saat boyunca yalnız bıraktılar. Tabi o hayalini kurduğum elbise ve ayakkabılarıda alamamıştım.
Babamın beni sevmediğini ilk kez o gün anlamıştım.
Babamın bana yaşattığı şeyler arasında bu iyi bile sayılır ama bu anıyı asla unutamam.

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

Aşık olup aşk acısı çekmek zordur çok zordur. Ama birde kimseye aşık olamamanın acısı var. Her sabaha boşu boşuna uyanmak. Kalbinin biri için atmaması.
Aşkın acısı bile güzel.

yalnız olduğunu hissettiğin an

Kâh güldüğün kâh agladığın sevdiklerinle birbirlerinden güzel ve bir daha asla yaşanmayacak olan anılarının olduğu bir sokaktan tek başına geçerken. O eski günler gelir gözüne. Sanki yanındalarmış gibi hissedersin sonra sağına bakarsın kimse yok soluna bakarsın kimse yok. Elde bir sigara.. Yalnızlık o an öldürür seni ama yaşamaya devam edersin bir şekilde.

elletip vermeyen kız

Tokmağın deymediği yer kalmamış ama davul yırtılmamış hesabı.

yengeç burcu erkeği

Ben bu güne kadar iyisini görmedim ama vardır herhalde bize denk gelmez.

sevmek ama sevilmemek

Sigaran varken çakmağının olmaması gibidir. Bir türlü yakıp içemezsin o sigarayı. Bir umut birinin sana ateş getirmesini beklersin. Ama o sigara asla yakacak ateş asla gelmeyecektir bilirsin.

dinlediğinde canını acıtan şarkılar

Müslüm Gürses-Nilüfer.
Kazım Koyuncu-Ayrılık Şarkısı.
Can Gox-Unutama Beni.
Yusuf Taşkın-Ağla Sevdam.
Flört-istanbul.

bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

Eski sevgilisinin arkasından ileri geri konuşması. Bir insanın duygularını hiçe sayıp onunla alay etmesi.

tam intihar edecekken komşunun pişi getirmesi

Yiyip ondan sonra intihar ederim ne demişler yemek bulursan ye dayak bulursan kaç.