entry'ler (35)

kraftfahrzeughaftpflichtversicherung

söylendiği zaman almancanın amına koyulduğu andır.

oyuncak bebeklerin memelerini yalamış sapık nesil

(bkz: barbie bebeğin vajinasını yalamış nesil)

mann gegen mann

bol erkek götü görebileceğimiz üzücü bir kliptir. till hariç hepsi baştan sona cıbıl cıbıl müzik aletlerini çalmaktadır. tüm rammsteincı kızlar klibin finalinin richard abimizin gitarı üstünden atmasıyla biteceğini sanmıştır ama tabii ki böyle bi olay yaşanmamıştır (üzgün surat) . pussy'den önce minik bi ön sevişme klibi olabilir. ama bu tiplerle vücutlarla hiçbir üyeye yakıştıramadım klibi. ühü.

regular show

"keşke adı gibi sürekli devam etse" dediğim süper çizgi filmdir.

ışınlanmak

tek hücreli canlılarda gerçekleşmiş bir olaydır. ben tarafından conan'da bu haber duyulmuştur ve kodumun isviçreli bilimadamları bunun yanında geleceğe yolculuğu da yapmıştır.

aynen zweinen

genelde almanya'dan yeni gelmiş pis almancılarımızın yaptığında karizma olduklarını zannettiği bi espridir kendileri. hiç de komik değildir ayrıca.

film isimlerini amla değiştirmek

(bkz: am for amdetta)

rammstein sever yazarlar

üst üste 20 defa "rammstein", 7 defa "engel", 8 defa "rammlied", bir de 4 defa "spiel mit mir" dinleyen ve 11 yaşından beri dinleyen biri olarak;

(bkz: thehomerfan)

rammstein konserine gitmek için 18 yaşını beklemek

11 yaşında bana olan şeydir. ah eski küçüklüğüm. "kesin ölürler" diye ağladığımı hatırlıyorum. bakıyorum da haksız değilmişim. yazık size till dede, paul dede, richard dede...

kibrit kutusunu almanca söylemek

denemeye bile kalkmayın. sakın. almanın birine bunu söylerseniz tüm karizmanız yaraklara ulaşır.

(bkz: streichholzschächtelchen)

dememiş miydim?

uzay aracı kaybeden ruslar

ruslardan beklenmeyen salakça bir olaydır.

avril lavigne

sevimli görünen ama ne yediği belli olmayan bir kız. tarzını kimseye anlatamazsınız.

sehnsucht

başı ezana benziyor, sonra gene bizi coşturuyor. bu şarkıları yapanların insan olmaması lazım...

ne dedin sen

"what dedin gulüm" de ayrı versiyonu.

(bkz: harem)

ich will

sınıfta rammstein hayranı yaptığım ve sayesinde sınıfın ortasında "rammştaaaayyynnnnn!!!" diye bağırdığımız bir arkadaşım vardı. almanca konuşamaması da ayrı zevk vericiydi. bana sınıf gezilerinde dediği tek şey ise şuydu:

"ıç vil aç da ıç vil patlaması yapalım"

bir ara dövmüştüm onu, şu an dinliyor mudur acaba.

rammstein i terbiyesiz bulan insan

terbiyeden değil cancağızım. örnek: rammstein konseri için 18 yaş sınırı. hele sor niye? çünkü till sahnede ne yapıyor? anaa otsbir! bak sen şu işe! peki niye yapıyorlar?

ne bileyim ben, peki till niye boş yere "domal" desin ki? otsbir çekmesin de ne yapsın? pussy'i hangi kafayla yazmışlar, onu bilemem. orayı kimse bilemez.

adamlar farklılar. farklı ne demek? insanlardan daha hayvani davranmak mıdır? daha sapık olmak mıdır? yoksa daha fazla hayran kitlesi midir? hiçbiridir rammstein için. "bizi dinlemek zorundasın" demiyorlar ki... sadece farklı olmak istiyorlar. almanya'da nazilerin konsere gelmesi yüzünden olay çıktı. adamların dediği tek şey ne peki? ağladılar mı? hayran kitlesi düştü diye ağladılar mı? hayır.

sadece "insanlara konserimize gelmeyin diyemeyiz" dediler. bu gelin de diyemeyecekleri anlamına gelir. amaç mesaj vermektir. "uyanın!!!" diye bağırıyorlar sadece, entry başlığında bahsi geçen insana sesleniyorum; onlar uyanın diye bağırırken senin kafan neye çalışıyordu? beynin rammstein'in terbiyesiz olduğuna inanmış, o kadar. onlar bir nevi çalar saat. onlar seni uyandırmaya çalışıyorken, sen hala uyuyorsun. müzik dinleme o zaman, hayattan soyutlan.

rammstein'i terbiyesiz bulan hayvana not: allah belanı versin lan senin orospu kevaşe. anlayamıyorsan siktir buradan.

rammstein dan almanca ogrenmek

benden tavsiye: hiç başlamayın, ben başladım durduramıyorum mesela. yine de aydınlatma amaçlı:

till'den öğrenmek: boru gibi bi almancanız olur, r'lere acayip basarsınız. çok akıcı da konuşamazsınız.

richard'dan öğrenmek: ses tonunuz çok güzel olur, ama olur olmaz yerde sesiniz yükselir. akıcı konuşursunuz.

paul'den öğrenmek: çok hızlı konuşur ve konuşurken sürekli olarak gülersiniz. devamı gelmeyince "und, und" diye devamını getirmeye çalışırsınız.

schneider'den öğrenmek: virgüllere dikkat edip de konuşursunuz, gene akıcı konuşursunuz.

oliver'dan öğrenmek: kalın ses tonunuz olur sadece.

flake'den öğrenmek: yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum...

biliyorum, çünkü klip çekimlerini de izlemiş bir hayranım. bana inanmıyorsanız istediğiniz bir şarkının klip çekimlerine bakın.

sözlük kızlarının itirafları

rammstein dinliyorum ve hastasıyım.

nokta.

sözlük yazarlarının şu an yapmak istedikleri

entry girmek. daha ne olabilir ki?

böyle atasözü olamaz

"ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya"
" kedi yarrağını görmüş büyük yaram var demiş"

böyle ataların ben amk, geleceğe ne güzel bakmışlar öyle. Maaşallah.