bugün

entry'ler (84)

otelde kalanların devlet memuru yapılmaması

Son zamanlarda oldukça sık tartışılan bir konu haline gelmiştir. Özellikle memurlar.net in haberine göre. Özellikle bilgisi olan sözlük yazarlarının mesaj kutuma bi selam çakmasını istiyorum. Konu ile ilgili link aşağıdadır.
https://www.memurlar.net/...olumsuz-cikabilir-mi.html

Yok efendim ben link ile uğraşamam o kadar okuyamam diyenler için özet geçeyim. Devlet kamu kurumlarına memur ve ya sözleşmeli personel alırken yapacağı güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması aşamasında kişinin önceki otel kayıtlarına baktaymış ve buna göre güvenlik soruşturmasını olumsuz sayabiliyormuş. Özellikle polis, resepsiyonist gibi bu işlerde bilgisi olan birinin ya da daha önce benzer olayları yaşamış birinin mesaj kutumu yakmasını bekliyorum.

otelde kalanların güvenlik soruşturması

Değerli dostlar geçenlerde memurlar.net sitesinde okuduğum bir haber var. Haberin linkini koyucam. Bu habere göre devlete alımlarda daha önceden otellerde kimlerle kaldığın vs. inceleniyor ve buna göre güvenlik soruşturmasınım olumsu çıkma durumları olabiliyormuş. Konunun linki aşağıda.

https://www.memurlar.net/...olumsuz-cikabilir-mi.html

Ekşi sözlükten alıntılayarak sizlere başka bir fikri de belirtmek isterim. Ekşi sözlük ilgili entrysi;

https://eksisozluk.com/entry/78938256

Sizce hangisi haklı. Ve ya sizin bu konuda herhangi bir fikriniz ve ya bilginiz var mıdır?

sözlük yazarlarının hayalindeki araba

Ford focus. Ancak en uç noktası Ford Mustang

türk bilimkurgusuna uzaylı isimleri

Çükütay.

türk bilimkurgusuna uzaylı isimleri

Maveraünnehir.

soramazsın

Kesinlikle bunun bir benzerinin Tv de yapılsa tutacağını düşündüğüm konseptir. (bkz: acun baba duy sesimizi)

yazarların şu an okuduğu kitaplar

Kürk mantolu Madonna.

para mutluluk getirir mi

Günümüz kapitalist dünyasında tüm mutluluk harcama ve tüketme üzerine kuruludur. Bunun dışında sağlık olmadan da mutlu olunamaz

yahudilerin sanıldığı gibi üstün zeka olmaması

Herhangi bir Yahudi herhangi bir almandan ve ya fransızdan Türk'ten rustan daha fazla bişey değildir. Önemli olan ülkedeki yönetim biçimi ve halkın çalışkan olmasıdır

afrika seyahati risk haritası

Ancak risk faktörleri neler bunlara hiç değinilmemiş. Mesela Libya da aktif bir devlet rejimi olmadığından hakkınızı aramanız zor olabilir ancak Somali de yolda yürürken aniden karşınıza gaspçıların hırsızların çıkma riski daha fazladır.

solculuk adı altında kürtçülük yapmak

Zamanında bu iki grup tamamen birbirinden zıt iki gruptu. Kürtler muhafazakar 5 vakit namazında niyazinda insanlardı ve içlerinde tahsil görmüş olanları pek nadirdi. Solcular ise Kürtlerin tam tersiydi. Gel zaman git zaman kader ve şartlar bu iki kutbu bi araya getirdi ( tüm solcular ve Kürtler için demiyorum) ve hem Kürt hem solcu güruh artışa geçti.

türk yunan dostluğu

Şu an için mutlaka olması gereken çünkü dış ilişkilerimizde yedi düvelle problemli olmamızdan mütevellit dostluktur. Ancak her ne olursa olsun eski düşmandan dostluk olmaz.

pencereden tuncer ustael girerse yapılacaklar

Üç kulfu bir elham bi de felak nas okuyup ortamdan tüymek en hayırlısıdır.

kırmızı sütyen vs siyah sütyen

Kırmızı aşırı uç fantezilerin rengidir.
Siyah ise asaletin ihtirasın.
Seçimi siz yapın

pencereden şahin k girerse yapılacaklar

Götü başı tutup usulca ortamdan tüymek yapılabilecek en mantıklı harekettir.

kullanıcı hatası

Telefonum red mi note 5 a prime ve iki üç kere elimden düşürdüm. Batarya sorunu ortaya çıktı. Ve telefon batarya şiştiği için yandan ekran açılması yaptı. Bu vuruklardan dolayı batarya da garanti dışı kalır mı. Bilenlerin mesaj kutumu renklendirmesini bekliyorum

sürtünme yoluyla ilişki

(bkz: dry hump)

pencereden aniden yarasa girerse yapılacaklar

Kesinlikle gözlerinize dikkat edin. Yarasa tehlike anında direk düşmanının gözlerine hücum eder. Pencere vs. Açın ve hayvanın usulca dışarı çıkmasını bekleyin

direksiyon hocası

Bu cumartesi sınavım olmasına ve son direksiyon dersimi dün almış olmam ve artık pratik yapamayacak olacağımı bilmeme rağmen moralimin amına koyan hocadır. Park konusunda ufak tefek sorunlarım var umarım sınavda hata yapmam. Şu an için şu sınavın stresi gece uykularımı kaçırıyor.

Sınavdan 8 gün sonra gelen edit: geçtim

kazı kazan

görsel

Bu tür oyunlarda tek bir gerçek varsa esasında her zaman kazananın iddia bayisi olduğudur. attiğim resim 10 milyon bilete göre ikramiye payları. 10 milyon bilet 20 milyon tl yapar. Bayinin dağıttığı toplam tutar ise 12.2 milyon TL ve 4.8 milyon TL tutarı da sadece 2 TL çıkanların arasından. Bunun amacı da tekrar tekrar oynamayı ve daha çok para harcamayı sağlamak. Genelde 2 TL çıkar ve kişi çıkan parayla yeniden kart seçer.Bu şekilde bu oyunu oynama alışkanlığı kazandırılır. En nihayetinde her halükarda kazanan milli piyango idaresidir * )