bugün

serinin yeni oyunu.

söylentilere göre baş karakterimiz ac:3'deki haytham kenway'in babası.

adı edward kenway ve kendisi hem korsan hem suikastçi. e doğal olarak oyunun geçtiği yerler de karayipler. (çoğunlukla küba'da geçme ihtimali fazla)

daha fazla deniz savaşının olacağını düşünüyorum. inşallah karayip korsanlarına bağlamazlar. ben yeni oyunun uzak doğuda geçeceğini umuyordum. olmadı, yine amerika'da geçiyor. olsun, alıp oynayacağız. ama oyunun zaten gittikçe düşen seviyesini daha da düşüreceğinden korkuyorum. amerika olmuyor işte ubisoft, anla bunu! assassin's creed'in hamuruna ters bir kıta!

not: hepsi söylenti sayılır. daha kesin bir şey yok, ama kesine yakın diyebilirim.

edit: oyun resmi olarak doğrulandı. 4 mart'da oyun tanıtılacak.

bu da resmi;

görsel

edit2: Bu da oynanış videosu. görüldüğü gibi artık assassin's creed bildiğimiz assassin's creed değil. Oyun tamamen farklı bir seyre geçmiş. Açık dünya var ama, bu eski oyunlardaki gibi tarihi bir şehir açık dünyası değil. Karayip denizi açık dünya. Etrafta adalar falan var. O ada enim, bu ada senin dolaşıyoruz. Oyun hoş gözüküyor ama ac dediğin oyunun devamı değil bu oyun.

biri çıkıp "ubisof yeni bir oyun çıkartıyormuş, adı da 'korsan edward', ahan da bu oynanış videosu" dese, "aaa ne güzel bir oyuna beziyor" der ve oyunu heyecanla beklerim belki. ama bir ac hayranı olarak "assassin's creed" başlığı altında assassin's creed görmek isterim. Gta'yı da call of duty'yi de çok severim. Ama gta, call of duty'ye dönse veya tam tersi olsa, hiç memnun olmam.

velhasıl, oyun denizcilik oyununa dönmüş. adı aynı, oyun farklı. yani eski oyunlarla tek ortak noktası karakterin kostümü ve oyunun adı gibi.

tabii daha çıkmamış bir oyunu bu kadar itin götüne sokmamak lazım. ama hayal kırıklığına uğruyor biraz insan. neyse, çıksın oynayıp daha doğru bir yorumu öyle yaparım.

edit3: ahahahaha "bu da oyunun oynanış videosu" deyip linki vermeyi unutmuşum. buyursunlar:

http://www.youtube.com/watch?v=yKkc4IoMb70#at=484
serinin 6. oyunu. kim ne derse desin, assassin konsepti ve tarihi olgularıyla her türlü gideri olan bir oyun olacaktır.

düzeltme: bir de assassin's creed: liberation var, onu saymadım. (onu da sayarsak 7. oyun)

ayrıca yapımına 2011 yılında başlanmış.
10 oyundur aynı şekilde yürüyen aynı boyda olan, aynı kiloda olan, aynı şekilde terminatör takılan tipin yeni oyunu.
artık yeni oyun havası bile vermiyor. bildiğin altair i al, kıyafetini değiştir sür şehre.sıkmadı mı?

senaryo? hak getire.
hikaye? hak getire.
boş boş boş.
ilk videosu yayınlanmıştır. sevindim. *
önceki entryde dediğim gibi, inşallah karayip korsanlarına dönmez.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=EdHxhoYQJyU
öncelikle
http://www.uludagsozluk.com/e/18128384/

şimdi, ubisoft cephesinden gelen açıklamalar şunlar. oyunun yapım ekibi ve genel direktörü değişti, ubisoft akıllı bir firma, elindeki assassins creed gibi bir hazineyi kolay kolay pul etmezler.

bunu neye dayandırarak söylüyorum, ac 2'den sonra ezio'ya yeni bir oyun yapmadan 3'e çok rahat devam edebilirlerdi, ancak oyunun kitlesi ezio'yu o kadar beğendi ki, ezio'ya 3 oyun çıkarıldı ve ezio da hakkını vererek seriyi çok üst bir noktaya taşıdı ( jesper kyd denen abimizin de katkısını unutmayalım ).

ac 3 için ubisoftun kendi arasında hayalkırıklığı olarak konuştuğunu tahmin ediyorum, çünkü önceden planlanmış dlc'ler dışında, connor reyise yeni oyun çıkarılmayacak gibi. connor'un öyküsü ise, belki bir şekilde ac 4'ün içerisinde işlenir, o kısım zerre umurumda değil.

ayrıca, ac 1 ve 2 ( brotherhood ve revelations dahil ), desmond abimizle alakadar durumlar işleniyordu, lakin ac 3'ün öyküsünde çok az nokta günümüzdeki senaryoya dahildi ve bence bu çok büyük eksikti. internette şu serzenişi duymak mümkün : " connor kısımlarını sırf desmond'a ne olacak diye oynadım, sıkıcıydı". bu kısım üstüne daha fazla yazılacak bir kısım ama, bu başlık için bu kadar yeterli.

desmond reyise son oyunda veda ettik, lakin bu veda ölüm şeklinde olmayabilir. desmond'un akıbeti ciddi anlamda merak konusu,
--spoiler--
juno ve minerva muhabbetlerini çözecek olan assassin'in atalarından birini oynayacak olmamız muhtamel, lakin unutmayalım ki , bu adam hala bizim " nirvana assassinimiz" desmond'un da akrabası.
--spoiler--

son oyunda en beğenilen kısım, yan görevler olan deniz savaşlarıydı, ubisoft elindeki yepisyeni oyun motorunu ve şansı kullanarak yeni assassin yaratma yoluna gitti, ancak emin olun eğer connor ve amerika konsepti beğenilseydi, ac 2'nin devam oyunları gibi bir oyun çıkardı, ubisoft hatasından çabuk döndü.

oyunun tarihi ve konsepti belli, bir korsanı oynamanın avantajı şu olabilir, birbirinden uzak ama gezmesi keyifli coğrafyaları bir oyunda eritebilirler, şahsen çatılarda fink atamadığım bir ac'ye kafam girsin.

ne olursa olsun, haberi bile heyecanlandıran, vucudumda dövmesini taşıdığım bir oyunun yenisi, bizi bu sefer üzmeyeceğini umuyoruz ubi.
işte ASSASSiNS CREED IV BLACK FLAG SERiSiN TRAiLERI >>>>http://www.youtube.com/watch?v=0yXTr6pY5Ps<<<<
Yeni kahramanın ismi '' Edward KENWAY '' dir ve bir korsandır.
Büyük bir ihtimaller connorın oğludur.
trailerını izledikten sonra ubisoftun iyice çılgınlaştığını farkettim.sonrasında da neden denizcilik hikayesine bu kadar bağlandıklarını anlamış değilim.eminim ki 100 oyuncudan 90 ı ezio gibi bi karakter bekleyip tam assasin olmak ister.kaptan değil.
muhtemelen oynamayacağım oyundur. hiçbiri ezio'nun yerini tutamadı, o atmosferi ac3'te bulamadım şahsen. ayrıca silah icat oldu mertlik bozuldu ulan madem öyle oturur battlefield 3 falan oynarım assassin olucaz diye oynuyoruz bunu biz.

özet: kaliteyi düşürüyorsun ubisoft, yakışmıyor.
(bkz: assassin s creed 3) gemi sahneleri'nin tadı damamda kalmıştı çok cinematic var 15 gb boyutunun 13 gb cinematic'ti ama bu senaryoda oyun ,böle güzel grafikte oyun çok zor bulunur o yüzden gün sayıyorum.
Assassin's Creed 3 ile ilgili görüşlerimi şu entryde dile getirmiştim (bkz: assassin s creed 3/#17791802)

Şu oyundan da azıcık beklentim yok. ubisoft vardı bir, ne güzel diyorduk bak brotherhood, revelations falan derken fazla bozmadı oyun. 3 bir çıktı, 6. diziye, 7.diziye geldik gerisini de bitirmiş olmak için oynadık. nasıl sıktı anlatamam. neyse konumuz 3.oyun değil. evet bu oyundan beklentim yok. sırf para kazanmak için piyasaya sürüldüğü belli. "sızdırıldı" başlığı altında çıkan onca haberin dikkat çekmek için yapıldığı çok açık. konusu da korsanlık, gemicilik falan. oha çok güzel amına koyim. önceki oyunda tutturdun bir şey. devam et onun üzerinden. hani senin yaratıcılığın güzelim ya?

bir seriyi daha para tanrıları uğruna kurban ediyoruz sayın yazarlar, oyuncular. içim yanıyor yemin ediyorum.
Ubisoft'un artık suyunu çıkarttığı assasin's creed serisinin yeni oyunu.
Tamamoyun güzel, konu şahane de bir yere kadar da abi. Ateşli silahların ciddi anlamda çıkışı bu seriye bence yakışmadı. Oyunu güzel kılan hassan sabbah, rönesans dönemiydi. iyice abartıp konunun buralara gelmesini kimse beklemiyordu açıkcası.
Koca dünya tarihini işleyen assasin's creed yanlış bilmiyorsam fransız ihtilalini işlemedi. Fransız firma olan ubisoft'un bu konuyu atlaması bence oldukça ironik.

Edit:yazım hatası giderildildi.

edit: Ağır eleştirmişim gibi * Videolar falan güzel bir oyun olacak gibi gösteriyor oyunu ama bakacağız.

yine edit: Gameplay videosuna baktım da, karayip havası gerçekten yaşanıyor oyunda. hazine haritaları, tayfa falan çok iyi düşünülmüş şeyler olmuş. Bunları assassin konsepti ile çok güzel yoğurmuşlar.
Eleştirdiğim ateşli silahlar muhabbeti sanırım bu oyunda 3 kadar fazla çıkmaması yada dönem itibari ile çıkmayacağı göz önünde bulundurulursa güzel biçimde devam edecek gibi. Umarım ayarlar kısmındaki seçenekler ac2 'deki gibi olur. Yani haritada yer seçerken ne güzel boşluk tuşu ile koyabiliyorduk şimdi ise enter yapmışlar o tuşu. Ya oyunun en ufak bir noktasında enter kullanılmıyor ama boşluk her an elinin altında. Brotherhood'dan beri aynı umarım düzelir.

Kişisel görüşüm AC2'den iyi olamaz ancak AC2-Brotherhood arasında bir seviyede olacaktır diye tahmin ediyorum.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=qXoTlcrD0Yc

Ayrıca

Desmond'un yerine geçecek kişi için spoilerimsi;

--spoilerımsı bir şey--
Desmond miles'ın ölmesiyle herkesin kafasında aynı soru ; Edward Kenway'in anılarını kim canlandıracak. Bana aşırı saçma gelen bir nokta burası. Bu anıları canlandıran kişi biz olacakmışız. Oyunda biz abstergo'da çalışan bir eleman olacakmışız ve oyunun gizemlerini çözeilmek için odalara girip materyallere ulaşacakmışız. Birinci kişi gözünden. Hepimiz assassin'iz kampanyası falan filan. Hadi şu olsa anlarım, Lucy gibi* ajanvari birşey olup abstergo'da olsak anlaşılırda bu alabildiğine saçma. Ben bir 18. denek bekliyordum veya bu desmond'ın babasını koltuğa bekliyordum ama yok bizmişiz. Abstergo'da çalışıyorsak ve dediklerim olmayacaksa bu babayı, shawn'ı rebecca'yı buruşturup atmak anlamına geliyor. Eee onlar nereye gitti? ne yapacak? babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi? gibi sorular hala muamma.
--spoilerımsı bir şey--
ilk oyun olan assassin's creed ile gönüllere taht kurmuş olan oyun.
assassin's creed ii ile zirve yaptı. devamı olan brotherhood ile hemen hemen aynı heyecanı verdi. revelations ile sıçmaya, assassin's creed iii ile sıvamaya başladı. sanırım black flag ile caferi çağıracağız. umarım yanıltırlar beni.
AC'nin önceki oyunlardaki suikastçilik hissini bitirip sadece basit bir aksiyon oyununa çevirilmiş versiyonu.
hakkında "assassins's creed 3'teki deniz savaşları çok güzeldi, ondan bunu da deniz konseptli yaptılar" diyen zeka distribütörlerini göstermiş oyun. bu başlıktaki 3. entryde de belirttiğim üzere oyunun yapımına 2011 yılında başlanıyor; hadi planlanması, tasarım prototipi olaylarını vs. katarsanız 2010 diyelim. yani daha assassin's creed revelations çıkmadan önce başlanmış.

ayrıca daha çıkmadan "assassin ruhu"nu bitirdiğini söylemek aşırı önyargı olur. önce oyun bir çıksın beyler, bayanlar.. ac 3'ün sinematik fragmanında, connor bodoslama savaş meydanına girdiğinde anlaşılmıştı assassin ruhunun gittiği zaten..

umarım seriyi eski günlerine döndürür. ancak adının neden assassin's creed 4 olduğunu anlayamadım, ac 3'teki karakterle direkt bağlantısı var halbuki; connor'ın dedesi zira.

ben çok umutluyum bu oyundan, ancak beklentilerimi düşük tutmaya çalışıyorum. geliştirme takımından bazı elemanlar ac 3 ün yaptığı hataları yapmayacağız demişler, inşallah öyledir. şu linkte şu ana kadarki en detaylı bilgiyi bulabilirsiniz: http://kotaku.com/5988249...creed-iv-and-be-skeptical
as3 te deniz bölümleri genel olarak beğenilen en güzel bölümlerden biridir fakat assassins creed denilince ilk akla gelen suikastçı bıçağıdır silah kullanımı assassins creed ruhunu gerçektende öldürmüştür.
jack sparrowculuk üzerine kurulmuş bir oyun olma ihtimali yüksek olan suikast oyunu.
http://www.youtube.com/watch?v=yKkc4IoMb70#at=484#at=484

ufak tefek yapay zeka hataları barındırsa da, atmosfer ve oynayış kalitesi olarak beni benden alan oyundur.
Ben oyun dışında bu oyun serisinin(böyle serilerim var) müzikleriyle ilgileniyorum ve Jasper Kyd abimiz gideli ve Lorne Balfe'nin Ac 3'ü yapması beni üzmüştü Lorne iyi müzisyen falan ama arka plan müzikçisi adam ama yine de güzel bir eser çıkarmıştı ortaya bunda ise Brian Tyler abimiz yapacak merakla beklemekteyim Hans Zimmer'in tahtını alacağı söylenen Brian Tyler'in neler yapacağını ben uçurur diyorum.
ubisoftun kasımda çıkarmasını beklediğimiz assassin's creed serisinin son oyunu. oynanış videoları göze oldukça hoş geliyor. umarım ilk oyunlardan aldığımız zevki bundan da alabiliriz. kahramanımız edward kenway connor'ın dedesi, haytham'ın babası.
ayrıca oyunun sistem gereksinimleri de önceki oyundan çok farklı olmayacak.
1 Kasım'da tüm platformlarda yerini alacak yeni yapıt. Merakla bekliyoruz efendim malum ortamlarda. *
görsel

Edit: çıkış tarihi öne alınmış 1 hafta. Bu hafta içinde çıkması muhtemel.

Edit 2: 29 Ekim'de çıkacakmış. Bir nevi bayram hediyesi *

edit 3:* konsollarına bugün çıkmış, Pc içinse takvimlerde 21 Kasım'ı göstermiştir. * Ubisoft.
Ahoy, internete düşmüş hemen FW için, bugün itibariyle %15lik kısmı bitirmiş oldum, bundan sonrası spoiler içerebilir haberiniz olsun. Okuyup da hevesinizi kaçırmayın...

Öncelikle diğer oyunlara göre oyun hayli gelişmiş, AC3 ile deniz & ada konseptli bir oyunun kombin edildiğini düşünün, öyle yani. Ben koşma dinamiklerini çok beğendim, koşarken langur lungur sallandığınızı hissediyorsunuz, oyunda sürekli gözüme çarpan ikinci şey de diğer oyunlara göre kolay olması, mesela düşman sizi görse bile diğer oyunlarda olduğu gibi detect olmanız için 1-2 saniye değil 5-6 saniye geçmesi gerekiyor. Dövüşler de daha kolay fakat donanma savaşları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, oyundaki gemimiz Jackdaw en başlarda acayip güçsüz, 8 level gemilerle bile zor savaşıyorum ve gemi yükseltmeleri çok pahalı, ayrıca sadece para değil malzeme de lazım ki malzeme hemen bulunamıyor. Ayrıca oyunda para kasmak çok çok zorlaştırılmış... Lanet olsun AI dışında her şey zorlaştırılmış be...

Desmond'un hikayesinin açığa kavuşmuş olması iyi oldu, acaba Desmond gibi aynı soydan gelen başka birilerini mi buldular diyordum ki yok efem, Desmond'u buluyorlar ve öldüğünü fark ediyorlar fakat ameliyatla genlerini elde edip aktarım gerçekleştirebiliyorlar, yine de Desmond'u ceset torbasıyla götürürlerken içim sızlamadı değil... Koskoca 4 oyun devirdik biz bu adamla, şimdi oyunda 'kendimiz' olarak oynuyoruz ama ben pek ısınamadım kendime, oyunda konuşamıyorum bile. Hakikaten söyleyeyim de, gerçek dünyada Abstergo firmasına gelen sıradan biriyiz, tabi sonradan ne olur bilemem de... FPS olarak oynuyoruz ve gerçek dünyadaki etkileşimlerimiz önceki oyunlar gibi değil, Abstergo'da gezebiliyoruz falan...

Oyunu ilk açtığımda harita öküz gibi dedim, hem üzüldüm, hem sevindim ki düşündüğüm gibi olmadı. Tamam harita büyük ama ölçeği küçük, yani belirli iki nokta arasını alalım, AC3'te bu iki nokta arası 200 metre iken AC4'te 50 metre... Mesafeleri çok kolay katediyoruz, gemilerde de Travel Speed gibi bir kolaylık var, keşfetmediğiniz yerlere Fast Travel yapamasanız bile çok hızlı bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Neyse ben oyunu çok beğendim, çok farklı bir şeyler çıkmış ortaya zira konsept önceki oyunlara neredeyse hiç benzemiyor... Edward zaten biraz Ezio kafasında bir tip, Connor gibi soğukkanlı değil yani pek fazla. Tek anlamadığım şey ise büyük bir bölümü okyanuslarda geçen şu oyunda özel yerler dışında niye serbest olarak su altına dalamadığımız... Gerçekten çok saçma olmuş bu.

Neyse, alın, oynayın, oynamadan ölmeyin efem.
çıkmış oyun. gamespot 9 vermiş ve seriyi yeniden yola getirmiş yorumu yapılmış. http://www.gamespot.com/r...flag-review/1900-6415509/

sabırsızlıkla oynamayı beklemekteyim sözlük.
serinin 6. oyunudur. diğer 5 oyun gibi güzeldir ve soluksuz oynanacaktır.
pc versiyonu nedense malum ortamlara bir türlü düşemedi. hay ben sizin...
pc versionu torrente düşmüş oyundur. yeni yüklendiği için ve indiren sayısı çok olduğu için şu anda yavaş yavaş iniyor.
güncel Önemli Başlıklar