bugün

entry'ler (58)

haddini hududunu bildirecek güçteyiz

he amk dedigimiz cumle o degil de ucak ne oldu? mavi marmara'yi sormuyorum bile

5 ağustos 2012 roger federer andy murray maçı

murray demis ki "federer gibi aglayabilirim ama onun gibi oynayamiyorum" trt spikeri de "federer gibi oynayabildigini gosterdi" diyor ama atladigi nokta federer kendisi gibi oynalamdi tabi tarih kadrolari yazmaz

5 ağustos 2012 roger federer andy murray maçı

murray raketi rastgele sallasa topu iceri dusuyo. federer vaziyet cok kotu ama hala cool lan herif

laura robson

2012 londra okumaların olimpiyatlarında şarapova ile oynuyor. Zorlayacak gibi...

savaş eşiğindeki bir ülkede galatasaraylı olmak

Liseli tarzı başlıklar açmaktır. Galatasaraylilarin lise geleneği dedikleri bu değil lan yanlış anlamışsın

bakire olmayan adamla evlenmek

bakire değilim diyen her erkek bakire değildir.

clash of the titans 2 wrath of the titans

görseline diyecek lafım yok ama senaryoyu bir çocuğa yazdırsalar eminim daha kompleks bir hikaye çıkardı. filmde bazı noktalar insanın bu kadar da basit olmaz diye düşünmeye bile yeltenmeyeceği basitlikteydi.

--spoiler--
örnek vermek gerekirse labirentte karakterlerin kaybolduğu sahneler. eşşek büyüklüğündeki labirentin yollarının Hogwarts' ın merdivenleri misali değiştiğini gördüğümüzde eminim herkesin aklına kahramanların yolunun şans eseri Tartarus' a çıkacağı gelmiştir. Netekim, öyle de oluyor.
--spoiler--

bir diğer nokta da filmde öyle bir "foreshadowing" var ki sonraki sahnede ne olacağını zerre merak etmiyorsunuz. Filmde merak unsuru yok denecek kadar az. Olayların sonuçları sizi hiç şaşırtmıyor. Hatta öyle tesadüfler var ki "oha" diyosunuz.

tanrılar gerçekten amele gibi işlenmiş zaten ilk filmde de zeus dilenci gibi geziyodu burda iyice düşmüşü oynuyor.

--spoiler--
Hades', Kronos' a yardımcı olmaya bu kadar kararlıyken Zeus' un iki lafıyla nasıl taraf değiştiriyor anlamadım. Burda da bir Arka Sokaklar etkisi yok değil.

Herkeste bir döneklik var. Perseus mırın kırın ederken Zeus' u kurtarmaya karar veriyor. Agenor benim öyle bir babam yok derken trident' i bir tutuyor ki fikri değişiyor. Hades de Kronos tarafındayken bir anda Zeus' a yardım etmeye karar veriyor. En delikanlı adam Ares ki o da en başta yapmış dönekliğini Kronos tarafına geçerek.
--spoiler--

Velhasıl kelam, görsel açıdan güzel bir film ama hikayesi kötü. Benim tavsiyem filme babanızla giderseniz duygulu anlar yaşayabilirsiniz çünkü bir Titan filminden çok baba oğul filmi gibi. Baba-oğul ilişkileri dramatik bir şekilde işlenmiş.

facebooktan kutlanan doğum gününü sallamayan tip

doğum gününüze bir hafta kala facebook' u dondurmak çok acı bir test oluyor. böylece abuk sabuk insanlar doğum gününüzü kutlayamıyor böylece gerçekten sizi düşünenleri belirleyebiliyosunuz.

insana ne yapacağını şaşırtan şeyler

batakta elde bir tane renkli kağıt varken elin sana kalması...

henri bienvenu

futbolunu bir kenara bırakırsak adamda öyle bir yüz ifadesi var ki kızamıyorsun. evladım olsa da sevsem diyorsun.

yerli arabaya isim önerileri

toras

not: toros' u yanlış telaffuz etmem üzerine arkadaşın aha yeni arabaya bu ismi koyalım demesi... yeni isim ne olursa olsun arkadaş çevremde toras olarak kalacak.

kariyer basamaklarını çıkarken yere kapaklanan tip

haline gülüp oh çekenlerin en alt basamaklardakiler olduğunun farkında olan insandır.

kadınlar tuvaletine pisuvar koymak

bizim eski lisedeki abuk durum işin tuhafı erkekler tuvaletinde pisuvar yoktu.

1 89 boyunda sevgili

erkeklerin 90 60 90 sevdası gibi bu da kızlar karşı cins idealidir. kadınlar uzun olan herşeyi seviyo nedense...

efsane cep telefonları

ericsson t10 bir anteniyle oynarken düşürüp kaybetmiştim ve telefon çekmemeye başlamıştı sonra ne oldu hatırlamıyorum, babamın gazabından olabilir.

kızların herkese ismiyle hitap etmesi

kız sizden 10 yaş küçükse gerçekten sinir bozucudur. ama 30 yaşıma geldiğimde şikayet etmem

kız yazarların objektif olamadığı gerçeği

en az bu başlık kadar objektif olduklarına inanıyorum *

yazar olma nedenleri

deli bir arctic monkeys hayranı olarak atmh adlı yazarla konuşabilmek.

gavur kızların üstün yönleri

bilinmeyen her zaman çekici gelir cümlesini doğrular niteliktedir bu yargı. tahminimce gavur kızların verme potansiyelinin yüksek olmasının yargıya ulaşan arkadaşın bilin altına etkisi büyüktür.

iş garantisi olmadığı halde üniversite okuyan mal

parası çok olup sırf zevkine okuyan, üniversiteyi bitirip iş bulma arzusunda olanlara acıyarak bakan bir insan olabilir.