bugün

entry'ler (27)

türkçe dublaj izlemenin cahillik göstergesi olması

Bir kere önermenin kendisinde hata vardır. Cahillik bildiğini sanıp iddia etmektir. Bunun cahillikle bir alakası yoktur. Bunun bilgisizlikle alakası vardır. izleyen kişi orjinal filmdeki dili bilmiyor olabilir. Bu da gayet normaldir.

sekiz çekirdekli işlemci

Sözde 8 çekirdekli işlemci.

yalnizlik manifestosu

Kendini yalnız hisseden, lakin bir o kadar da neşe eğlence dolu olan bu yalnızlığı dışarı değilde yazıya, sözlüğe, içine döken karşim.

ateist insanların saygısız olması

Önyargılı arkadaşlarımızın genellediği durum.

Bir agnostik olarak konuşursam bu genelleme yanlıştır. Agnostik bir insan olarak tanrının varlığı hakkında kesin bilgi veremiyorum ve bu yüzden rahatım. Yani benide bu başlıkta ateist sınıfına transfer edebilirsiniz. Gelgelelim ne diyeceğim. Rahat bir insan olarak küfür etmiyorum, kimseyi sırtından şuana kadar vurmadım ki yapmayacağıma kendimden eminim, (bir müslüman arkadaşım bunu bana agnostik olduğumu öğrendikten hemen 8 saat sonra yapsada) alkolik değilim. Seks düşkünü de değilim. Herkesin kendi görüşüne saygılıyımdır, ama kimsenin beni tanımadan sadece beni "rahat insan" olarak tabir edip hakkımda saygısız küfürbaz demesine çok sinir olurum. Hayvanları çok severim ve onlara pis muamelesi yapmam, yoldan geçen kediye tekme atıp onuda korkutmam. Ben bunu daha uzatabilirim, ama artık siz uzatmayın. Genellemelerden kaçının.

camide orgazm olmak

(bkz: nasıl yani)

günah diye tv izlememek

(bkz: günah diye müzik dinlememek)

fp oranı

Ürünün kalitesi değil de vereceğiniz paraya ne kadar değdinin oranıdır.

türk milletini kalkındıracak olay

Düşünmektir. Çalışmaktır. O beyni çalıştırmak, hazıra konmamaktır. Zaten bu devleti kuran adamın isteğide budur.

saçma sapan oruç soruları

Hocam şimdi oruçlu arkadaşımla kışın yolda yürüyor olsak, arkadaşım düşşe, burnundan ağzına kar kaçsa karı yutsa, o arkadaşımda benmiş olsam orucum bozulur mu ?

yazarların tavsiye ettiği oyunlar

Final Fantasy serisi.

sözlükte çok fazla gerizekalı olması sorunsalı

Anlayamadığım durum. Ay şunun şöyle yapmasına karışayım. Bu baba kızının sevgilisi ile tanışmış ona laf atayım. Özel mesajlarımı karşıdakinin izni olmadan başkalarıyla paylaşayım. Sözlüğü kız düşürmek için kullanayım. Ayrımcılık yapıp troll olayım. Vesaire...

Çok özür dileyerek söylüyorum. Eğer bunu yapan erkekse ki çoğu öyle. Evet erkeğin orospusu buna denmekte. Bu kızının sevgilisiyle tanışan babandan da beter. Bunlar dedikoduda yapar, ikiyüzlülükte. Zaten işleri güçleri başkalarını çekiştirmek değil mi ? Kendine hiç bakmadan, kusurlarını görmeden kendini mükemmel sanıp başkalarını eleştirmek değil mi ?

Ayrıca bu gibi tipler sözlüğün amacını da bozmakta.

Kanımca sözlüğe bu tip aramalar yapacağımı gelecekte veya şuan sanmıyorum ve bunun önüne bir engel koyulmalı.

yeni doğan çocuğun dini

Hayır. Ben müslüman doğmadım. Aklıma kazındı. Kimsede, bebekken daha düşünme kapasitem olmasa bile, benim kendi kararlarım hakkımda kesin yargılarda bulunamaz.

on birinci nesilleri adam yerine koyamamak

O klişe laf: "akıl yaşta değil baştadır"

xperia z2 vs htc one m8

Kimin kazanacağına karar veremediğim telefon kapışması. Sonynin tasarımı ve kullanımı çok hoş iken htcnin donanımımları sonyden daha üstün ve arayüzü çok hoş. Sonynin kamerasi 20 mp olmasına rağmen htc kadar iyi çekim yapamıyor. Htc de renk tonları bir harika ki fotoğtaf çekmeyi seven insanların anlayacağı gibi telefondan çekilen fotoğrafları arşivlemiyorum. Instagram facebook... gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyorum. Bu da benim için boyutun değilde canlılık keskinlik gibi kamera özelliklerini öne çıkarıyor. Duo kamerasıda cabası. Ses bakımınanda htc bir adım önde. Şöyleki telefonu deneme standlarında elime alıp kullandım ve ses o kadar gerçekci ki odak sesinin kameranın kendisinden geldiğini sandım. Meğersem hoparlörlerden geliyormuş. Sense 6 i unutmamak lazım. Androidde iphone stabilliği. Bunların yanında ise sonynin tasarımı havalı sözleri (detaylar fark yaratır.) ve su ve toz dayanıklılığı var. Telefonu sırf bildirim ışığının koyulduğu yer için bile alabilirim. Hatta o tuşlarından gelen click sesine bile haranım açıkcası. Telefonumun üzerine 3 kere su dökmüş bir insan olarak da, ki telefonumu bir şekilde kurtardım, benim için çok kullanışlı. Su altında çekim de yapabilirim.Bataryası çıkmıyor olabilir ama xperia z2 ye hafıza kartı takabiliyoruz ki bu çoooook büyük bir avantaj benim için. Merkez bankası gibi korunan iphoneumdan sonra kameradan çektiğim fotoğrafları itunes ile synclamadan direk telefona atmam benim için çok büyük bir avantaj. Gel gelelim bunları düşünüyorum ama pişman olmaktan korkuyorum. Hangisini alacağıma karar veremedim.

ali biçim

Yan sanayi Jimmy Fallon.

clean bandit

Adamlar bir harika. Bir anda ısınıverdim nasıl müzik yapıyorlarsa. Klipleri olsun, onlar da mükemmel. Sadece Graceciğim için bile kliplerimi izleyebilirim. Elektro müzik ile keman ve kontrabas gibi aletlerin çalındığı şarkılar çokca vardır diye düşünüyorum ama şurası bir gerçek ki clean bandit bu konuda çok iyi. Gerçekten nerede keman nerede kontrabas nerede elektro giricek ve benzeri şeyler tam olarak düşünülmüş. Tavsiye ederim özellikle Extraordinary ve Dust Clears şarkısıyla başlayabilirsiniz. Klipleri izlemeniz de cabası. Ha bu arada genel ingiliz tiplemesine karşın çok cana yakın olduklarını söyleyebilirim. Zaten kliplerden anlarsınız.

Edit: kontrabas değilmiş graceiğimin enstrümanı viyolonselmiş yani kontrabastan küçük abimiz.

çalıkuşu

Ahhh Çalıkuşu... Sen de mundar oldun televizyonun elinde. Yayımlandıktan sonra kadınların, toplumun eğitime bakış açısını değiştiren, kızlarımızın daha cesur bireyler haline gelmesini sağlayan bir kitabın bir dizi ile mundar olmasını izledim bu sene. Çok zoruma gitti açıkcası böyle değerli bir eserin boşa harcanıp insanlara tamamen saptırılmış bir şekilde tanıtılması. Twitter'a "Çalıkuşunun kitabı çıkmış yeaagg" yazan ergenlerimiz bile oldu. Gerçi suç bizde. Adam olup okutucaktık...

rüyada susamak

gerçek hayatta susamanın, bilinç altınından girip bilinç üstüne uğrar gibi yapıp rüyaya dalmasıyla hissedilen şey.

kısaca susuzluğun rüya içine yansımasıdur.

simdi nerede ne yapiyor

giden ve arkasına bakmaya bir diğeri terkedilen sevgili için sorulacak sorudur.

ah ah şimdi o nerde ne yapıyordur.

adres cubuguna www yazmama aliskanligi

ananın.blogspot.com gibi adreslere gitmek için doğru olmayan bir alışkanlıktır. üstelik www ile www sız iki ayrı siteyle karşılaşabiirsiniz.