bugün

entry'ler (21)

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=oo0I7LnQcCI

çok aşığın var diyorlar

çaresizliğin şarkısı.

gecenin sözü

oysa ben bu geceyi bilmiyorum
yolları bilmiyorum
unutmayı hiç
şimdi sokaklar bile esniyor
uyumayı bilmiyorum.

arkadaşlar rehberim silindi yalanı

dünyanın en büyük yalanı bu olabilir bence. hiç başıma gelmediği için inandırıcı gelmemekte.

yeni insanlarla tanışmak

aslında güzel olan ama bana zor gelendir.

nefret edilen klişe cümleler

ben demiştim sana.

sözlük yazarlarının itirafları

yıllardır gay sanıp kendimi kandırdığım hayatımın aşkı meğer gay değil biseksüelmiş ve evet şu an bir kızla birlikte. yani sorun genel değil gayet kişiselmiş. hayat resmen benimle oyun oynuyor.

avukatların kendini bi bok sanması

avukatlar birer hukukçu olarak kuvvetler ayrılığının bir kolunu temsil ederler. bu açıdan yaptıkları iş son derece önemlidir. ayrıca bu işi ve hukuk okumayı çok kolay sananları, sadece tek bir konudaki birbirinden farklı yargıtay daire kararlarını incelemeye davet ederim.

vizede 10 sayfa kağıttan sorumlusunuz diyen hoca

şu ana kadar vizelerde en az 300 sayfadan sorumlu olmuş biri olarak bunu duysam korkarım. kesin o işin içinde bir bit yeniği vardır.

nazım hikmet ran şiirleri

Şehrime gel sevgili.
Yarın çık gel.
Bırak her şeyi, bir bekleyenim var de gel.
Gel ki bu şehir adımlarınla anlamlansın.
Gel ki bu şehir nefretim olmaktan çıksın.
Gel ki nefes alayım.
Gel.

akademisyen olmak

gelecekteki planlarım arasındadır.

nereye uçar turnalar

bir soru cümlesinden çok bir serzeniştir belki de. turnalar ölenlerle birlikte uzaklara uçarlar. bize de ancak bu gökyüzü kalır.

birini seviyorsun 512 km ötede

3916 km ötedeki birini sevmiş olmakla birlikte zordur diyorum.

antidepresan etkisi gösteren şeyler

hayatınızdaki fazlalıklardan kurtulmak. her anlamda.

geçmişe götüren kokular

yasemin kokusu. eski yaz akşamlarını hatırlatır.

allah ın adaletsiz olması

aklıma konuyla ilgili yaşadığım bir anımı getirmiştir. hukuk fakültesinin ilk dersinde medeni hukuk hocamız kendini tanıttıktan sonra bizlere, bu dünyada adaletin olmadığını düşünenler elini kaldırsın demişti. sınıfın çoğunluğuyla birlikte o gün ben de el kaldırmıştım. hocamız çok sinirlendi ve bizlere şu an allah'a şirk koştuğumuzu ve katiyen allah'ın adaletini sorgulamamamız gerektiğini söylemişti. Ne zaman bu konuyla ilgili ilgili düşünsem aklıma o hocam gelir.

aaah belinda

benim için türk sinemasının yüz akıdır. atıf yılmaz'ın dönemine göre ne kadar yaratıcı bir yönetmen ve müjde ar'ın ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu bir kez daha anlarsınız. konusu itibariyle gerçekle hayal dünyasının birbirine karıştığı kahire'nin mor gülü isimli woody allen filmi ile de benzerlikler içerir. her ikisi de izlemekten hiç bir zaman bıkmayacağım filmlerdendir.

muhteşem yüzyıl kösem

beren saat o kadar inandırıcılıktan uzak oynuyor ki onun sahnelerinde kanalı değiştirmemek için kendimi zor tutuyorum.

umarım bu reytinglerle Genç Osman ve 4. Murat dönemlerini görebiliriz.

islam da kadının yeri

ancak 2 tanesinin şahitliğinin bir erkeğin şahitliğine eş tutulmasıdır.

(bkz: bakara suresi 282 ayet)

berkin elvan ın ekmek almaya gitmediği gerçeği

hala önemli olanın ne olduğunu görmek istemeyenlerin ortaya attığı argüman. önemli olan bu çocuğun hangi görüşe sahip olduğu ya da o evden hangi amaçla çıktığı değil. önemli olan bir çocuğun yaşam hakkının elinden alınması. sizler sırf aynı ideolojik görüşe sahip değilsiniz diye bir insanı öldüremezsiniz ya da o eylemi meşrulaştıramazsınız ki anayasa madde 15/2'de yer aldığı üzere 1. fıkrada belirtilen istisnalar haricinde yaşam hakkının dokunulmazlığı esastır. umarım tek bir insan hayatının dahi dünyadaki bütün ideolojilerden daha değerli olduğunu bir gün fark edersiniz.