bugün

entry'ler (109)

trafikte maskeyi indirip burnunu karıştıran adam

arabada tekken maske mi takıyor acaba diye düşündüren adamdır.

izmir

sabah sabah 4.8 şiddetinde sallanmışlar yine.
geçmiş olsun.

unlu yumurta

ben yarım çay bardağı kadar sütü, bir kaşık unu, bir çay kaşığı kadar da kabartma tozunu 3 yumurtayla çırpıyorum. omlet değil de tavada yapılmış bir kek gibi oluyor.
aşırı basit ve lezzetli.

dövme yaptırmak

her gün aynada görülmeyen vücudun kör noktalarına yaptırılırsa yıllarca hiç sıkılmadan kullanılabilir.
omuz, dirsek, bilek içi vs.

kedisi olan kadınlar

kedili kadınları bilmem de hayvan sevmeyen insanı da ben sevemiyorum.

biranın yanında en iyi gidenler

dışı çıtır içi yumuşak patates kızartması.

saç ekimi yapan hastanın evde bayılıp ölmesi

saç ekimini hasta mı yapıyor. ne biçim başlıklar bunlar.

keki kabarmayan kadın

kabartma tozundan zarar gelmez. koyun iki paket mecbur kabaracak namıssız.

bir kızılderili sözü

istenmeyen tüy kız ismidir yalnız.

kıyır kıyır

doğrusu "kıyır kıyır" diye bildiğim ikileme.

3 yaşındaki elif

enkaz altından çıkarıldığında yüzündeki bitkin ve şaşkın bakışlar. toz içindeki ayakları, elleri... her ayrıntı beni mahvetti. Umarım psikolojisinde derin yaralar bırakmaz.

erkek parfümü tavsiyesi

en beğendiklerimden biri: (bkz: Chanel Bleu De Chanel)

ironiden anlamamak

ben çok fazla ironik şaka yapan bir insanım. böyle anlamayan tiplerin dışında bir de üzerine alınanlar oluyor. çok yorucu oluyorlar gerçekten.

herkesin sizden nefret etmesi

sağlıksız bir düşünce biçimidir. herkesin bir kişiden nefret etmesi mümkün değil ama kişi böyle düşünerek kendini mutsuzluğa sürükler. zamanla bu düşünceyle o da herkesten nefret etmeye başlar. kısır döngü içinde bir batağa saplanır.
psikolojik destek alması gerekir.

doğru insan nasıl bulunur

sap kısmını koklayacaksın.

evlenilen kızın yemeklerinin çok kötü çıkması

yemekler bana kalır. ben üşendiğimde de dışardan söyleriz. olmadı bir tencere makarna yaparız olur biter.
aşçı almıyorum sonuçta.

su arıtmada tercih edilmesi gereken markalar

biz ihlas kullanıyoruz ama 1,5 yılda 5-6 kere servisi çağırmışızdır. sık arıza çıkarsa da suyun tadı kalitesi gayet iyi. satın alınan sudan daha iyi diyebilirim hatta.

70 kilo olan kız

1.75 - 1.80 arası boya sahipse gayet at gibidir. 1.60'ın altındaysa üzgünüm ama şişman kategorisindedir.

öldükten sonra başkalarının yaşamaya devam etmesi

insanı en çok üzen düşüncelerden biridir.
sen sıranı devrederken hayata yeni başlayan insanları görmek biraz hüzünlendiriyor insanı.
yaşanacak ilk üniversite heyecanları, ilk yurtdışı seyahati, ilk flört, her ilkbahar gelişinde herkesi saran mutluluk sen gittiğinde de yaşanmaya devam edecek ve senin sahneyi terk etmekten başka şansın yok.

değişmez kurallar

özellikle caanım ülkemizde bir şeyi 3 kereden fazla yaptığında o işin artık senin görevin haline gelmesi. iş direkt olarak senin üzerine atılıyor ve geri kalanlar bir sonraki seferde kılını kıpırdatmıyor.
kısaca iş kilitleme diyebiliriz sanırım.