bugün

Şu sıralar aklımı kurcalayan sorudur. Nasıl bulunur ve bulduğumuzda doğru insan olup olmadığına nasıl karar vereceğiz?
Aramak hatalı bir davranış mı öylece karşımıza çıkmasını mı beklemeliyiz acaba?

sarhoşken, eğri bir çizgiyi doğru görerek, onun üzerinde yürümeye çalışmak gibi bir şey sanırım doğru insanı keşfetmek.

Ben çok yoruldum siz devam edin.
Aramayarak. Evet.
Doğru insan nedir kimdir önce o sorunun cevaplanması gerekiyor.
selam ve dua ile.dalga geçmiyorum;hayır duası alın
Sen doğru ol eğri belasını bulur.
Doğru insan diye bir şey yok, romantik olmayın. Size katlanabilen ve sizin de ne olursa olsun katlanabileceğiniz birini bulun, yeterli. Bu başlıktaki gibi romantiklik yapanların da kafasına bir şaplak atın.
Doğru insan diye birşey yok. Hayal ürünü, avel olmayın..
Halen doğru insan diye birşey olduğuna inanan varsa 500 days of summer filmini izlesin. En kolay bu filmde öğrenir.
buna aslında sen karar verirsin. ömür boyu beraber olmak istiyorsan;

sabredeceksin, gururunu görmeyeceksi, hep fedakar olacaksın vb.

bunların dışında iyi niyetli olması yeter karşındaki insanın. zaten her gün tırla sorun çıkıyor hayatta. idare edeceksin.

yani 12 yıllık evliliğinde gördüğüm bu.

çoğu insan kahrını çekmek istemiyor, boşanıyor.

o zaman onlar doğru insanı bulamadı, ben buldum mu?

alakası yok. hayatta her dediği olmuş, kanatlariyla uçmamış, zorluk görmemiş yada ne bilim hayalperest kişiler ıskalıyorlar bu gerçeği.
Maalesef ki doğru insan yoktur. Ha Size doğru gelenler vardır o ayrı, her türlü yanlışını bile doğru bildikleriniz..

Geçiniz bunları yani, her insan biraz defolu.. sağına- soluna iyice bakarsanız görürsünüz o delikleri, hataları.. önemli olan soru şu: Bu defolarımız bizi nasıl yormaz?

Cevap: doğru yerlere yama lazım.. tamamlayıcılık önemli bir şey nitekim. işte bu da arayarak değil yaşayarak test edilir. Yapacak bir şey yok..
doğrultarak.
aslında bizler şu yaş olsun, boyu şöyle olsun, mesleği bu olsun diye planlar yaparız. hayat planlarımızı alt eder çoğunlukla. çünkü doğru insan geldiğinde aradığımız özelliklerden çok uzak olduğunu görürüz. konuşmak gelir içinden sürekli. eksik özellikleri gözüne batmaz. sadece seversin. işte o doğru insandır. planlarımız sevginin karşısında yerle bir olmuştur. doğru insanı buluruz inşallah ah be dostlar.
Himym yüzünden girdiğim “the one” arayışında ben kaybettim arkadaşlar size de başarılar dilemiyorum aq. Asla bulamazsınız.
Doğru insan olarak.
Ben bu yolculukta doğru insanın birebir ruh eşiniz değil de bir ömür geçirmekten keyif alacağınız, hatalarıyla Zaaflarıyla kabul ettiğiniz ve aynı şekilde de sizi o kabul eden insan olduğu kanaatine vardım.
ideal insan arayışındayız yani aslında.
doğru yerde doğru zamanda doğru yere bakarak olabilir. Arayarak bulunabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Hayatiniza her giren insani ilk basta dogru insan sanirsiniz. Ama dogru insan var mi? Herkes dogru ancak hep baskalari icin dogrudur. Sizin icin dogru olmayinca o kisi yanlis insan olmuyor. Yine dogru ancak baskasi icin dogru.
(#44039171)
dedi 31 yaşında bekar olan kankim.
insan gerçekten hayret ediyor.
Bulunmaz, şans eseri karşımıza çıkar. Kendinizi boş yere yormayın.
doğru insanın aranarak bulunmayacağını henüz öğrenmemiş amatör sorusu.
Kolay bulunur. Yoksa yanlış giden bişiler vardır.
Aramakla bulunmaz ancak bulanlar arayanlardır.
dogru insan aranmaz ki bulunsun. karsina cikar, sansliysan karsilasirsin degilsen de dogru oldugunu dusunduklerinle devam edersin.
Bulunmaz denk gelirsin o da şanslıysan. Çünkü herkesin maskesi var.
Doğru insan olarak doğru insanı bulabilirsin. Bataklıkta gül yetişmez.
Bunu arayan var mı hala aq. Doğru insanı bulsan nolcak en çok 6 ay sonra sıkıyor zaten.
güncel Önemli Başlıklar