bugün

öncelikle bilmeyenler için:
(bkz: ironi)

kelimelerin veya cümleleri mecazi veya söylenişini biraz değiştirerek aslında şikayetçi olduğu şeyi destekliyormuşcasına söyleyip karşı tarafın bunu anlamayıp size ah kam kesmeye çalışmasıdır.
ironiden anlayamayacak bir kapasiteye sahip kişiyle mücadele de çok zor olduğundan yol verilmeli, "gülüm sen geç, yorulmuşsundur" denmelidir.

(bkz: her mantıklı cevap doğru değildir)

ayrıca bunu yapanlar için başlılar:

# (bkz: ironiden anlamayan gammaz)
# (bkz: ironiden anlamayan nesil)
# (bkz: ironiden anlamayan yazarlar)
# (bkz: ironiden anlayan yazar)
# (bkz: ironiden anlamayan yazar sorunsali)
# (bkz: ironiden anlamayan cahil sozlukculer)
# (bkz: ironiden anlamayan nesle asina degiliz)
# (bkz: ironiden anlamayan nesle asina degilim)
uludağsözlükte ironiyi okuyanların değil yapanların sahip olduğu durumdur. tekrar yazıyorum: ironi yapamayan nesile aşina değilim.
ironi, ana avrat küfür edip "şaka len şaka" demek değildir. ironi yapıp batırmayana lafım yoktur. şu da bir gerçek ki düzgün yapılmış bir ironiyi herkes anlar.
sözlükte çoğu yazarda bulunan hastalık.
fazla ciddi, algısal esnekliğe sahip olmayan zihin tarafından gerçekleşen durumdur.
sözlüğün belki de en temel sorunudur.
sözlükteki trollerin de en büyük sorunlarından biridir.
(bkz: ironi yapıyorum sanmak)
ironi yapan kişinin sinir olması ve anlamayan kişinin de gülünç duruma düşmesi ile sonuçlanan durumdur.
Büyük dert.
daha kötüsü ironi yazan yazarın editleyip, ironi içerir demesidir.
sözlüğün en önemli problemlerinden biridir.
yani anlamanız için illaha ironi veya parantez içinde ünlem mi yapalım bazı sözlük yazarları?
ironiden anlamayan nesle aşina değiliz.
ben çok fazla ironik şaka yapan bir insanım. böyle anlamayan tiplerin dışında bir de üzerine alınanlar oluyor. çok yorucu oluyorlar gerçekten.
çomarların sevilen özelliklerindendir !..