bugün

entry'ler (41)

alper potuk

iyi futbolcu ancak o kadar para edermi şüpheli cok top kaybı yapsada bu sezon fenerbahcenin iyi oynayan nadir oyuncularindan.

osmanlı imparatorluğu neden dağıldı

1299-1923 yılları arasında varlığını sürdürmüş Türk ve islam devleti. Doğu Avrupa, Güneybatı Asya ve Kuzey Afrika\'ya kadar topraklarını genişletmiş ve 16. yüzyılda dünyanın en güçlü imparatorluğu halini almıştır. Arnold Joseph Toynbee gibi bazı tarihçiler Türkiye\'nin tek ardıl devlet sayılması gerektiğini savunurlar.
Devletin kurucusu ve Osmanlı Hanedanının atası olan Osman Gazi, Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyundandır. Devlet, Bilecik ilinin Söğüt ilçesinde kurulmuştur. Osmanlı Devleti\'nin bağımsız bir devlet olarak tarih sahnesine çıkması yaygın kabule göre 1299 yılında olmuştur.

son zamanlarda korelilerin patlaması

Farkettiyseniz gangnam style'den sonra dünyada bi kore patlaması oldu. Koreli erkekler tatlıdır falan gibi şeyler çıktı.

nihat doğan

Koyun gibi sesi ve hiç bir meslekte dikiş tutturamamasına ayrı tavım. Bu adamın dünyada başarılı olabileceği bir şeyler var ama ne?

mabel matiz olsan ne yapardın

Arkadaşlar ben olsam futbolu bırakır la ligada forvet olurdum ya siz ?

ilgi duyduğu kıza açılamayan erkek

Açılmaması daha hayırlı bence.

3 numara saç

yakısan erkek tescilli yakısıklıdır.

gecenin şarkısı

ankarali ibocan - neyin kafasını yaşıyorsun sen.

fatih terim expendables 3 filmine çağırılması

taksiyede cikacakmis bende öyle duydum.

4 gün boyunca mesaja cevap vermeyen sevgili

pesinden kosturmak istiyordur acık ve net bosverin gitsin.

sözlük yazarlarının itirafları

aşık olamıyorum ya la.

sözlükte dikkat çekme yöntemleri

belden aşağı vurun.

uzun saçlı ve dövmeli erkekler ateisttir

herkesin tarzı, yasam bicimi kendinedir tavsiyem dış görünüşle kimseyi yargılamayın.

kürt ırkından hiç peygamber çıkmaması

önce türklerin soyunu sonrada peygamberlerin soyunu arastır, bakalım türk bi peygamber bulacakmısın.

life of pi

aldığı ödülleri babasının malı gibi hakeden süper bi film.

seven kaybeder

cool olursan sevilirsin acık ve net.

anam babam sana feda olsun ya recep tayyip erdoğan

neyin kafasını yaşıyorlar cok merak ediyorum.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

neyin kafasını yaşiyorsun sen.

maviekran

bi şeyler muhakkak ters gidiyordur.

çaykur didi

hararete birebir gelir özellikle bergamotlu olanı şidetle tavsiye ederim, reklamı her ne kadar igrenc olsada gerçekten güzel yapmışlar.