bugün

entry'ler (76)

selahattin demirtaş ın trt ye verdiği ayar

trt sağ üst köşeye kocaman türk bayrağı koyarak ayarların kralını ezelden vermiştir.

canım kardeşim filminin hakettiği değeri görmemesi

tarık akan bir roportajında "benim oynadığım filmler arasında en sevdiğimdir" demiş. amma velakin onu playboy rollerde görmeye alışkın türk milleti; filmdeki oynadığı ketum karakteri benimseyememiştir.

filmi izlemenize bile luzum yok aslında; cahit oben öyle bir müzik yapmıştır ki bu film için.. 100 metreden duysanız bile gözyaşlarınız yer çekimine yenik düşebilir..

ilgili link ; http://www.youtube.com/watch?v=kJU0VG6S_zM

canım kardeşim filminin hakettiği değeri görmemesi

Bu filmde ağlamayanın insanlığından şüphe ederim..

Sıradan bir günde izlemeyin moralinizi bozar,

kardesiniz hasta veyahut kaybetmisseniz kesinlikle izlemeyin, öldürür!

büyüdükçe aynı orantıda azalarak kaybolan umutlar

artık sigaranızdan bir nefes daha alırken, etrafınızda kaçacak kimsenin kalmaması gibi birşey bu.. arabanın arka tekeri baz aldığımız kale direklerimiz vardı birde, tek kaldırım taşını koyduğumuzda sokaktan geçen arabalardı, o dönemler hayıflandığımız tek husus... veyahut ufak arabayı kale olarak baz aldığımızda, aşırtma şutlarının dozajı biraz kaçarsa "oha oğlum arabayı bile geçti, gol değil" diyerek kavgaya dahi dönüşebilen efsanevi maçlardı yitirdiklerimiz.. artık coca colanın köpüğü değil, kendisini içmek daha cazip hale gelmişti. hani telsim hattı olan kız arkadaşa yazamadığımız zamanlar bile güzeldi, mesaj atardık 2 kontör ödeyerek. iletişim merkezlerinin paraları koyduğu yillardı, şimdi direk arar olduk; oysa mesajlaşmaların tadı daha başkaydı . gol attığımızda ismini bağırdığımız dünya yıldızları, teknik direktör mertebesine ulaşmışlardı çoktan..keşke tek hayıflandıklarımız ailecek gidilen misafirlikte bize ikram edilmeyen çay olsaydı.. evet haklıydınız, cocuklar çay içmezdi..hele de çayı şekersiz içmeye başladığınız anda geliyorsa bu umutlar akla, kaçışı yok canınız yanar..

türkiye de bekaretin köle jelatini gerçeği olması

bekaret sorulduğunda insanlara;

kimi insan var; "namus belirtecim" der geçer..
kimi insan var; "o eskidendi ağabey, çarşaflarda kalmış kan lekesi" der geçer..
kimi insan var; "cinayet sebebi" der, durur.

6 milyar küsürlük evrende neden bukadar kıymete bindi biliyor musunuz? evlenme yaşı yükseldi. evet, artik eskisi gibi değil.. ortalama evlenme yaşları 27-30 arasi seyrediyor. Peki bu durumda kizlar 10 sene eğitim-öğretim ve çalışma hayati derken daha fazla dayanamayip sevişiyorlar. ve çoğu bekaretini namus belirteci olarak gören kizlarin sevistiği adamlar dillerine hakim olamıyor. (bak hepsi demedim genc, sakin ol adam gibi adamlari tenzih ediyorum) ve anlattıkca vucutlarınızın mahremiyeti kalmıyor. ve bu durumda; köle jelatini korumak uğruna seneler boyunca google'a girip "icime girmedi, fakat kan geldi kızlığım bozulmus mudur", "erkek arkadasımla sevişiyorduk pembemsi kan aktı, bozulmus muyumdur" diye başlıklar aratırken, daha acınası hallere düsüyorsunuz..

kadınların sevişme esnasında alt kısmı çıkarmaması

şüphesiz; türk erkekleri olarak hepimizin müzdarip olduğu durumdur.

sonuc olarak; yoğun uğraşlar sonucu eve attığınız kızın "herşeyi yaparım ama alt tarafımı çıkartmam" muhabbetinden sonra; üst kısmı cıplak altında pantolon olan hatunla, evde pehlivan gibi güreşirsiniz anca..

ayda 10000 tl kazanmayıp yaşayan erkek

klavyesi; "0" tuşuna takılı kalmış sözlük yazarının iç burkan isyanıdır efendim.

95 kilo olup kendiyle barışık olan kız

bunlar herhangi bir fastfoodcuya gittiklerinde hamburgeri 2 kat.. kolayıda light söylerler. öylesine mukaddes bir yapıya sahiptirler.

sözlük yazarlarının itirafları

hayata pek çok eksilerle başladım; millet artıları toplarken ben eksileri artılara çevirmekle uğraştım.. hiçbir zaman güvenimi yitirmedim..
2006 senesinde üniversite birdeyken hayatımda ilk defa aşkı tattım. hakkaten cok sevdiğim bir sevgilim vardi. bugun düşündüm de ayrılalı 4 sene oldu, keşke benden alıp götürdüğü sadece seyrelen saclarim olsaydi. bugun seneler sonra profiline girdim (oysa kendime söz vermiştim, girmeyeceğim diye). ben israf etmezken bir zerresini o şerefsiz gönüllerde ziyan etmiş kendini (ciğeri beş para etmez herifin tekiyle işte) birde en az o hatun kadar cok sevdiğim cigaram vardi onuda içmeme sağlığım el vermedi, bıraktım. kalp carpintilarim, nefes darlıklarım ondan bana kalan en büyük hatiraydi.. ama her ne için onsuz yapamam, her kim için onsuz yaşayamam dediysem; allah yaptırdı, allah yaşattı.. yinede şükürler olsun. kimse bana zorluktan, çaresizlikten bahsetmesin.. sadece irade..

türklerin öğrenemediği şeyler

kornaya basınca trafiğin çözüleceğine inanmak.. hakkaten var böyle tipler?

ilk buluşmaya 5 liralık parfüm sıkıp giden erkek

5 liralık çantayı takıp milyon dolarlık tavır sergileyen kızın yanında; candır!

hoşlanılan kıza yanlışlıkla naber bacım demek

(bkz: bugun bacım yarın amacım)

sözlük yazarlarının itirafları

2002-2005 lise caglarinda hayati sadece eğlence üzerine kurulu "dünya sikime, minare götüme" yasayan bıckın bir delikanlı olarak.. ozamanlar birlikte olduğum kadınlara, şimdi rüyalarımda erişemiyorum.. ozaman arkadas ortamında attıgım kahkalara şimdi yalancı bir tebessüm eşlik ediyor.. üniversite bitti, harika bir işim var. fakat pahali parfümler, cok fazla para, marka otomobiller, janti kıyafetler hicbirisi o arkadas ortamları, afilli kadınları geri getirmiyor.
keşke hiç büyümeseydim, keşke..

insan vücudundaki mantık hatalarından birisi

kesinlikle erkeklerde meme olmasıdır. erkek adam da meme mi olur lan?

cem garipoğlu

Evet.

Herkesin dilinden düşüremediği üstüne basa basa telaffuz ettiği "çocuk".

197 gündür sucuk ekmeğe hasret kalan, teslim olmaya giderken araba da FRANK SiNATRA dinleyecek kadar entelektüel bi insandır kendisi.

ilk ifadesinde Münevver karabulut'un ceseti bavula sığmadığı icin kafasini kestigini iddia etmektedir.

"Vallahi kafasi bavula sığmadı diye kestim ağğğğbbiii"

Adam resmen çaresizliğe dem vurmuş yahu.

ışık üniversitesi gsf

Kelimelerin kifayesiz kalacagı okulumsu..

Gerek prosüdürleri gerek egitim bicimi gerekte ogrenci alımıyla ilgili derin yaptırımlar da bulunan ilim irfan yurdu(!)
Türk hakemlerinden daha çok küfür yedikleri rivayettir.

Neden mi ?

"iyi insan yetiştiriyoruz" sloganıyla ironi kavramının sınırlarını zorlayandır.Zira dolandırmak kavramını
eğitimin önünde tutmuş ve her platforma yeni katılan potansiyel bi üniversite hayallerine bürünmüş ögrencinin
haklarına tecavüz edendir. Yetenek sınavlarıyla girişe hak kazanmış öğrencileri tutulmayan bölümlere yönlendirerek
burs hayali ve sene sonu bölüm geçişi garantisi vericegini temin ederek kayıt yapmışlardır.
Sene sonunda ne burs, ne de bölüm geçişi sağlayan kurumdur.
122 yıllık tarihiyle bu yola başkoyan bi platformun birkaç milyar kazanç sağlamak adına düştüğü durum gerçekten
utanç verici bi tablodur.
Troll hocaları sanat ifşa etmek yerine güzide okullarının yaptırımlarıyla övünmektedir.Okul hakkındaki şikayetleri
dile getirmek üzere gerekli mercilere cıktıgınızda size meşgul oldugunu soyleyenlerle doludur.
Bizler sadece sizin dilinize pelesenk olan "iyi insan yetiştiriyoruz" ulvi bi sloganının gerçekligine inanarak görevlerinizi yerine getirmenizi istedik.
Bizler sadece sanat adına birşeyler ögrenmek istedik..
Hibe edilen bir yıla mı, boşa giden paraya mı, yoksa çaldıkları hayatlara mı? acımalı siz karar verin.
istemediği bölümde okuyan onlarca öğrenciyi mağdur statüsüne sokmuş ve hayatlarıyla düpedüz oynamıştır.
Eğitim için gelenleri prograssive ruh haline sürükleyip dillerinde futursuzca ve milyonlarca küfür yarattıran bu yuvaya
gelmeden birdaha düşünün..

15 haziran 2008 türkiye çek cumhuriyeti maçı

Sozluk'te Ekşisozluk'ten copy paste yapan yazarlari ogrendigim karşılasmadır..

Önce :

http://sozluk.sourtimes.o....asp?t=volkan+demirel/355

yazan : okocha

Sonra :

Copy pasteci : mrtince

Edit : ikisi aynı kişiymiş. Lakin alenen copy/paste yapmak, yazar kişisi aynı olsada suc isgal etmektedir. ekşi'deki entry silinmiştir

anne ben ibne oldum

+ Anne Ben ibne oldum !!

- Bare eksi oy vereninden olma evladım..

Canım annem hep benim iyiligimi düşünür..

7 haziran 2008 portekiz türkiye maçı

Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndan eden maç olucaktır.

Ufak bi analiz;

Yıllar boyu galatasaray'da teknik direktorluk yapmıs Uefa ve Super Kupa 'yı kazandıktan sonra bi varlık gösteremeyen fatih terim'in katlettigi mac olmustur.

Ya Spor medyası bunu anlamakta güclük cekiyor ya da bu adamda harbi şeytan tüyü var.Fatih Terim'i Fatih Terim yapan O dönemin en büyük ismi tartışmasız George Hagi'dir.Kupaları aldıktan sonra italya'ya gidip kovulan ve bi varlık gösteremeyen teknik direktore emanet et sen bu takımı, Sonra yenildik diye kendini parala..

Takım'ın zaten yürümeye mecali yok.Ee bizim oyunu forse eden oyuncularımız yok mu ? Hani yıldıray basturkdesem? Ama aranız yok avrupa'ya götürmedin degil mi Fatih Hoca ?

Hani Ingiltereye gittikten sonra sonen.Bugun sahada macın sonuna kadar sac bas yolduran Tuncay'ı çıkartma git onun yerine hamit'i al oyundan.. Fatih hoca büyüksün !

Hee birde damadın bugun bizi omuzlarında taşıdı sagolsun 90 dakka yük olduk Emre Belozoglu'na.. Teşekkürlerimizi iletirsin Fatih Hoca..

Fenerbahce'li olmama ragmen bizim birde Arda diye bi oyuncumuz vardı fatih hoca? Hani Şu varlık gösteremeyen tuncay ya da emre'nin yerine alıcagın? Unuttun heralde..Sorun etme alıstık biz hocam!!

Maalesef dostlar.. Dost acı söylermiş bizim başımızda Fatih Terim oldugu sürece " Biz bu kafayla gideriz Askere Nah alırız tezkere.. "

yaran gazete manşetleri

Dün Vatan Gazetesin de görmemle beraber sandalyeden düşmeme sebep olan manşet..

Bu da Linki : http://w9.gazetevatan.com...82456_1&Newsid=182456