bugün

entry'ler (62)

gece köründe ağlayarak yenen soğuk bulgur pilavı

2 yıl kadar önce öğrenci evinde kalan tek yiyeceğin bulgur olması sebebiyle sabaha karşı saat 04:00 da bulgur pilavı pişirilerek yapılan eylem.

az sonra ölecek olsanız son sözleriniz ne olurdu

Bu hayatın heycanı meycanı yok!

xiaomi redmi 5 plus

Şu sıralar almayı düşündüğüm telefon marka ve modeli. 5,9 inç' lik dev bir ekranı var ama elde tutuluşu gayet rahatmış. Tasarım ve donanım açısından çok beğendim kendisini. internet aleminde 1048 tl ye ithalatçı garantili(hangi firmadan garantili olduğunu öğrenemedim) fiyatı ile mevcut bir şekilde satın almamı bekliyor ama endişelerim var güvenilir bir satıcı bulursam almayı düşünüyorum.

pizza pizza

Kocaeli 41 avm şubesinde 2 adet orta boy pizza söyledik. Ben pizzamı hayvan gibi bitirmek üzereyken kız arkadaşım daha kedi gibi ikinci dilimi almış tırmalıyordu tam o sırada dilimin üzerinde kıl-saç vb. Birşey görüp dur bakalım diyerek personele pizzadaki saç-kıl ı gösterdik bize demesin mi "alt tarafı bir kıl mide bulandıracak bir durum yok" diye. Olaya bak sen "yazık günah değil mi 50 tl verdik bunlara" dedik personel gülerek "bunlara mı 50 tl verdiniz" dedi. Anlayacağınız 50 tl ödeyip kendimizle dalga geçittirip olay yerinden tıpış tıpış ayrıldık. Buradan size bilgilendirmesini yapayımda pizza pizzaya girerken 2 kere düşünün.

neden uyumuyorsun

Beni düşünen bir beynim olmadığı için lanet olası uyku bezlerimin aktifleşmediğindendir. Gecenin bu saatinde onu düşünüp bana şu dörtlüğü sıralatmıştır;

ince ipek saçları uzak bu gece bana,
Kırgın kalbi dahada kırılmış gibi birde,
Zifiri karanlığın sessizliğinde,
ilk kez yokum hayatında.

nasıl hissediyorsun

galiba hissedemiyorum. boşlukta gibiyim ne yapsam fikrim yok.

abdye 30 milyon dolar yardım

Deveye diken, insana siken yaranırmış.

büyük istanbul depremi

istanbula geldiğim ilk gece bana felaketi yaşatmayın. Oturun, oturduğunuz yerdende açın televizyon izleyin. Konuşup konuşup depremi olduracaksınız, evren şakadan anlamaz.

sekapark

Zorla tesbih, kolye, bileklik satan, sırtında ayakkabı boyasıyla ayakkabını boyamadan para isteyen şoparlar, yanında sevgilin olmasa bile gül satmaya çalışan gacılarla dolu bir mekan inanın 5 dk içinde karşılığında birşey almadan 10 tl' mi hacıladılar.

Kurtarın beni editi: entryi girdikten 1 dk sonra şoparların veledi geldi. Uzun uğraşlar sonucunda kalbini kırmadan kurtuldum para vermekten.

neden içki içilir

Her zaman alkol içmek illaki saçmalıktan öte birşey; bir hastalık ve/veya takıntı meselesidir, ama arada bir almak lazım bunu vücuda, almak lazım ki anlatamadığın şeyleri rahat rahat anlatabilmek için. Evet kendime sır tuttuğum içimde sıkıntı yaratan tüm herşeyi alkol aldıktan sonra rahatlıkla anlatabildim. Alkol kullandığım zaman kimin ne düşündüğü umrumda olmadığı için rahat oldum her zaman. Alkolün etkisindeyken anlattıklarımdan da etkisi geçtiğinde rahatsız olmadım, ulan ben neden anlattım demedim. Bu özelliği normal hayatımda da kullanmak isterdim lakin yapamıyorum sanırım herşeyi dert edinip içime atmaktan ileride bir hastalık kazanacağım. iyi geceler sözlük!

sözlük yazarlarının itirafları

Canım çok sıkkın sözlük, bir anda gülemez oldum. Herşey birbirine girmiş bir durumda yaşamaya çalışıyorum, inanın bir saat sonrasına bile planım yok bu hayatta, ot gibi yaşayıp öleceğim anı bekliyorum.

kürt böreği

Kürt böreği nedir bilmiyorum bilmekde istemiyorum ama pudralı olan böreğimiz küt böreğidir. Bu kürtler böreği bile çalmaya kalkıyorlar.

a haberin amerika da güvenlik açığı propagandası

Az önce rastladığım haber. Spikerin habere başlamadan önceki sözleri; "amerika' da güvenlik zafiyeti, hava alanına giren saldırgan 5 kişiyi öldürdü" haberi verdiklerinde ise resmen o saldırgan o hava alanına silahla nasıl giriyor diye propagandaya kalkıştı. Ulan bu ülkede büyükelçi öldürülüyor,adliyeye saldırıyorlar ilk önce bunları sorgulasanız?

anın düşüncesi

Yarın saat 11 de uyansam yarım saat kahvaltı yapıp yarım saat hazırlansam 12 de otobüse binsem otobüstede biraz çalışırım. 14.45 de okulda olsam bir kahve içip sınava girerim. Evet, çok yorucu ulan.

uludağ sözlük te eksik olan şey

Edep...

yazarların şiirleri

Gökyüzün sönükse maviden,
güneşin doğmuyorsa pencerenden,
yıldızların dahi yoksa gecende,
nefes alıyorsan dahi, sen ölmüşsün arkadaş.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Herkes değişir, kimse aynı kalmaz bunu aklına kazı bu birincisi. ikincisi; bu dünya çıkar dünyası sakın iyi olayım deme çıkarlarını düşün herhangi bir yararı yoksa bulaşma hiç bir işe. Seni düşünmeyen biri için pişman olma hayatına bak daha güzel bir hayat yaşayabilirsin, etti üç. Dördüncüsü kimsenin başaramadığı madde ise; kimseye muhtaç değilsin tek başına da yaşayabilirsin hayatını bir odada dahi geçirsen o hayat geçip gidecek unutma kimsenin sığıntısı olma.

Ben bu yazıyı kendime yazdım. Bu yazıyı kendime yazdım ama asla hayata geçiremedim ve başaracağımı sanmıyorum. Herkes birine muhtaç bu hayatta; kimi annesine, kimi bir arkadaşına, kimi bir sevgiliye...

final haftası

Geldi yine tipini...

yılbaşına yalnız girmek

Peteğin önünde oturmuş bir mesaj bekliyorum sözlük. Sığıntı gibi aralarına girmek istemiyorum. Eski dostlarımdan bir mesaj...

uyursam bir şeyleri kaçırırım

Gelişen olayları değilde daha çok zamanı kaçırıyormuşum hissine kapılmıştım bir dönem. Hatta 34 saat uyumamanın ardından sızıp kalmıştım. Yaklaşık 4 ay kadar bu şekilde geçti, sanki uyumamaya yeminliymişçesine. Kurtuldum bu düşünceden, çok daha iyiyim.