bugün

sevdiği entry'ler

intihar edenin cenaze namazı kılınmaz

islam dininde intiharın yasak olması yönünden 4 açıdan yaklaşacağım konudur:

1- intihar bazı toplumlarda sosyal ritüel halini almış, gelenekselleşmiştir, onur simgesi olmuştur.akla ilk gelen güncel misal japonya dır.islam bunu yasaklar mı? kesin. fakat türkiye de yaygın olan derin depresyon veya cinnet anı gibi bir nevi ani delilik hallerinde gerçekleştirilen intihar türü müdür? evet.
peki cinnet, delilik gibi bilinç kaybı durumlarında insan davranışlarından sorumlu mudur.işlediği fiil günah mıdır? hayır.

2- bilinçli olarak intihar eden ölmeden önce pişman olmuş af dilemiş ise bunu bilebilirmiyiz? hayır. fakat intihar anından ölüm anına kadar olan sürede yoğun pişmanlık çok yaygın gözlemlenmiş bir olgudur. bu arada af dilemiş insanın allah tarafından affedilmeyeceğini söyleyebilir miyiz? hayır.

3- kişi bilinçli intihar etmiş, af da dilememişse ki bunları bilemeyiz tekrar söylüyorum, ailesine senin yakınının cenaze namazı kılınmaz demeye ne hakkımız var.
islamda intihar eden cehennemliktir ama bunu ölçüp biçip değerlendirecek biz değiliz.

4- cehennemlik olduğu kesindir ben biliyorum diyorsak cehennemlik olduğu kesin haramzade kişilerin neden namazı kılınıyor sorusuna cevap var mıdır? yoktur.
sonuçta biz gider paşa paşa namazımızı kılarız, takdiri allah a bırakırız.

türkiye filmini hangi yönetmen nasıl yapar

Eğer Lynch yapsaydı filmin sonunda 20 yaşlarındaki RTE uykusundan uyanırdı ve her şeyin bir rüya olduğunu anlardı. Düşmanı olan Fetullah ise kopya çekerken onu yakalayıp sıfır veren öğretmeni çıkardı.

Christopher McQuarrie senaryoyu yazsaydı Türkiye'deki suçluların hepsi cezalandırılırdı. Ama en sonunda ise gerçek suçlunun Bilal Erdoğan olduğu ve onun saf taklidi yaparak şüpheleri üzerinden attığı olurdu. Filmin sonu ise o klasik replikle biterdi.
''Şeytan'ın en büyük oyunu tüm dünyayı kendisinin var olmadığına inandırmaktır.'' sözü geçer ve Bilal Erdoğan Sudoku çözmeye başlardı.

David Fincher yönetseydi Tayyip Erdoğan şizofren çıkardı. Muhtar seçimlerini kazanamamış bir adamın şizofrenlik hikayeleri olurdu.

Quentin Tarantino yapsaydı Tayyip Erdoğan, Bilal, Bülent Arınç, Melih Gökçek hepsi birbirini öldürürdü. Filmin sonunda Jimi Hendrix çalardı.

Frank Darabont yapsaydı Bir hoca Türkiye'ye gelirdi. Okuyup üflerdi ve Türkiye'de her şey düzelirdi ama hoca ölürdü.

Christopher Nolan yapsaydı Her şeyin suçlusu Devlet Bahçeli çıkardı. Herkes ne alaka amk derken film biterdi.

Zeki Demirkubuz yapsaydı. Tayyip Erdoğan sigaraya başlardı. Film boyunca sigara içip sarayın boş duvarlarına bakardı.

gençler acil film önerisi yaparmisiniz

Can sıkıntısından çatlamak üzereyim walking dead izledim gerilim olmasa çok güzel olur şimdiden teşekürler şimdiden .