entry'ler (77)

6 aralık 2013 dizimag in engellenmesi

Tüm işaretleri ve rakamları kullanarak direnen site.

gecenin şarkısı

Breaking Benjamin - So Cold (acoustic).

sabah kalkma telaşı olmadan uyumak

Yani uyumamak. Sabahlamak. Bi de üstüne uykusuz kalmak. Bir boş bulunmuşluk sendromu.

hayat siken şarkılar

Breaking Benjamin - So Cold ( akustik versiyonu ) .

moral yükselten şarkılar

Rammstein - Du Hast .

açılmak bilmeyen naylon poşet

Üflemek de vardır bir de, ama aÇılmayınca da rezil olmak neticesi.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

Son sene olduğu iÇin projelere boğulup kalmak ve evde tıkılmak. Bir bira iÇemedikten sonra neyleyim pazarı.

sex eşittir

Duygusal biriyseniz iki birbirini seven kişinin tek vücut olması, ama klasik bir Türk zihniyetine sahipseniz, deliği olsun, nefes alsın yeter mantığı.

yazarların aldıkları son kitaplar

John Berger - Görme Biçimleri (The Ways Of Seeing).

moral bozukluğuna iyi gelen şeyler

sevişmek.

hiç mi aklına gelmiyorum

Sen ona -hiç mi aklına gelmiyorum?- diye sorduğunu sanırsın ammavelakin asıl -hiç aklımdan çıkmıyorsun- dersin üstü kapalı.

hazal kaya

dertler derya olmuşsa o da bir sandal olmuştur cam ekran furyasında diyeceğimiz genç bayan.

starbucks

Herkesin elit kesimin takıldığı bir yer olarak sanması. Bunu fiyatlardan dolayı demeleri muhtemel. Ama durum şöyle ki sorun bizde. Elindeki değerlerin kıymetini bilmeyen ve bunları işleyemeyen taklitçi bir yapımız olmasaydı bu şekilde yorumlanmazdı. Türk Kahvesi'ni geliştirip çeşitlendirdiler de insanlar gitmedi mi ? Sonra adam güzelim ülkemde zincirler kurup, istediği gibi at da oynatır, bir kahveye 10 lira da alır.

sözlük yazarlarının artık umudunu kestiği şeyler

beklediğim kişinin beklediğim davranışı sergilemesi. ama ben sadece sen çoktan gitmiş gibisin diyebiliyorum.

büyüyünce ne olcaksın

Felaket tellalı olacağım.

çok sev

hayır bana aşık olmasından korkuyorum diyen kadından ne hayır gelir ki üstüne böyle azgınlık nidası bir şey söyler insan şaşırılası durum.

çok sev

yalan söylüyorsun, -çaaaaaaaat- diye bir tokat sesi gelmediği için anlamsız olan replik.

içki içerken din muhabbeti yapmak

nedense herkes bir anlığına ateist olmuştur. şişe gibi, felsefenin de dibi görülmüştür.

the reason şarkısının klibiyle alakasız olması

güzelim şarkının alakasız bir klip ile bğlanmaya çalışılması. nasıl olmalıydı bilemezsiniz en nihayetinde, ama göz var nizam var. eğreti bile duramamış. havada kalmış alelade bir atom parçası gibi.

sana değer veriyorum diyen sevgili

biten ilişkide açık kapı, daha doğrusu cepte, yedekte tutmanın bir başka yolu. değer veriyorsan ya adam gibi hayatında olur, kimse umrunda olmaz. gidip kendini başka bedenlerin üstüne atıp, tatmin olamadığında geri dönmek değildir değer verme kavramı.