bugün

entry'ler (251)

işçi sınıfın solu öcü gibi görmesi

türkiyeye sol mu gelmiş de bu kadar korkuyor millet. bugün ziyadesiyle 10 dakika içinde 50 tane "kk"nın (biliyorsunuz kim olduğunu) solcu olduğunu yazan entry gördüm. eş zamanlı operasyon mu yapılıyor ne?
tanım: solcu görmemiş milletime masal anlatanlar yüzünden gerçekleşen hede.

ygs 2017

zor olmasini diledigim sinav. kolay sinav olursa 1 mat 3k oynatiyo ilk 10 binde amk. (bkz: ygs 2016)

erdoğan a sövüp atatürk e saygı beklemek

ulkeden kac tane iktidar gecti gitmez denen. onlar unutuldu ama ataturk hala yureklerde.

survivorda donu görünen karı

aramizda hala link atmayan ibneler var.
hep bunu yazmak istemistim. tanim kasarken goremedim.
sapik mode off.
tanim: muhtemelen donu gorunmemis olan ama bir yazari hayal gormeye gark edebilmis yarismacidir.

plutonmavisi

aynen iade ediyorum:
anani bacini sikiyim urspu cocugu seni
ne gecti elime? hic.
ayip eden yazardir.

ekstra: silmeyen modlar daha buyuk ayiptadir.

rabia işareti yapan türk askeri

asker mi? asker ulkesi icin calisir. hukumetler gelip gecicidir. bu yapilanin ise tanimi bile yoktur.
tanim: bos kume

cigarettes after sex

müzikle kafayı nasıl bulurum diyenlerin dinlemesi gereken grup.
ciddili.

zeki kız vs güzel kız

güzel kız ağzını açmazsa ve zeki kız da azıcık bakım yaparsa izlemesi tadından yenmez bir vs olur.

gratis e giden erkek

ego duvarlarını ve elalem ne der düşmanını alt etmiş erkektir. sevgilisi tarafından da gratis'e gitmeyi gaylik sanan bir orospu çocuğu ile aldatılacak erkektir aynı zamanda. sonuç olarak bu erkeklerin %37.54'ü * mutlu ilişkiler yaşayabilecektir.

pelinotu

bırakın bunun gibi trolleri artık. prim kastı alın işte ben de yazdım başlığının altına amk.

gök tanrı inancıyla ölmek

araplar kadar türklerin de mitler mitolojik karakterler yaratmaya falan hakkı vardı. her din kutsaldır. din insan yaşamında yol göstericidir. insanlar kötü ölecekse hangi din gerçek olursa olsun evine ateş salınır elbette. * *

eşine şiddet uygulan adamı engelleyen kedi

bunu adam gerçekten kadını döverken keşfetmedilerse adam değilim.
tanım: adam gibi adam kedidir.

muhterem frengi

kondoma para vermeyi reddetmis bu yuzden frengi olmus yazardir.

mini etek giymek

turkiye'nin cogu yerinde giyilmesi gereken gunlerde giyip cikmak yerine giymemek icin evde got pisiren kadinlarin da giyebilecegi kiyafettir.

(bkz: tanım kasmak)

ermeni kız hoplatırken soykırımla suçlanmak

(bkz: entry nick uyumu)

baya komikmis.
tanim: soykirim degil soyyapimdir o.

hayatınızda keşke kadın olsaydım dediğiniz an

malum organiyla her kapiyi acan birisi olmayacaksak gereksiz beyanat olur.

asıl din budizm çıkarsa yazarların vereceği tepki

tengri menem ozumdur diyerek ortamdan kacmak gerekir bu durumda.

neden komünizme ihtiyacımız var

21. yüzyıldayız hala ben mühendisim çöpçüyle eşit para mı alıcam lan diyen tipler var galiba.

şimdi bak arkadaş bu marx denen herif kitabında demiş ki; paranın para getirmesi sadece iki yolla mümkün
1: değerinden fazla satmak (bunu diyordu galiba)
2: emeğin karşılığından tırtıklamak (türkçesi)
bir de gömücülükle para biriktirmekten bahseder ki o apayrı bir konu.
adam 3 cilt 900er sayfa yazmasa birileri de okuyacak ama ülkemin solcusu da cahil sağcısı da cahil amına koyim.

bak bu ak sakallı adam diyor ki çöpçü de emeği kadar alsın doktor da emeği kadar alsın. hani herkese 2 bin verelim bitsin demiyor güzel kardeşim. doktor alsın 4 5 ne kadar alıcaksa çöpçü de alsın 2 3 artık neyse sayılar rastgele. çöpçü müdür maaşı almayacak.

ayrıca bir husus daha var burada: zaten gerçek bir komün toplumunda -ki bu daha önce kurulamadı kusura bakmayın- paranın değeri çok da yoktur. yani sokakta yaşayana ev veririz bu sistemle karnını doyururuz ama çalışmasını da sağlarız. bugün eşek gibi çalışıp 3 kişilik aile geçindiremiyor adamlar. ha doktor abi fazla parasıyla evine avize alır sen florasanla oturursun o ayrı. doktor o sen de çalışsaydın senin de avizen olurdu. solun temelde odaklanması gereken konu insanı insan yapan ihtiyaçlarını herkese eşit vermesi olmalı. yoksa sola en çok zarar verenler yüz yıldır "herkes eşit maaş alıcak uleen" diyen embesillerdir. ama yine söylüyorum solu insanlar bu şekilde duyuyor ve eline bir manifesto bir kapital almadan bu adamlar solcuyum diye geçiniyor.

bizde böyle ama, kuran okumadan müslüman kapital okumadan solcu,... daha gider. ha konuya geleceksek şimdi bir daha:
neden ihtiyacımız var?
1 insanlar aç
2 gelir adaletsizliği değil uçurumu oldu bizimkisi.
3 göz göre göre emeğin sömürüsü gerçekleşiyor.
4 insanların çalışma güvenliği yok.
daha uzar.

bakınız bu ihtiyaçları karşılanan toplumlar sol devrimi yaşamadan refahını yükseltenlerdir hep. avrupa ülkeleri gibi zengin ülkelerde insanlar her tabakada sosyal devletten faydalanıyor. bugün sol sosyal demokrasiye mi evrilmeli konusu bir muamma ama şu bir gerçek ki ülkenin genelinde bir zenginlik varsa (basit şekilde adam smith'in* merkantilizm tezi gibi) herkes zengindir, mutludur. biz insanların protein ihtiyacını bile sağlayamıyorsak siktirsin gitsin birileri. vicdan bitmiş bencillik ruhları ele geçirmiş. kaldı ki bizdeki gibi elindeki bir avuç pirince şükredip o pirinçle ölmeyi tercih edicek insanlar bu seviyede oldukça ne iyi bir komünist devlet olur ne iyi bir kapitalist. sorun sistemlerde değil, onun hakkını vermekte. kapitalistiz neden yine açız: çünkü kötü kapitalistiz yani sömürülüyoruz. kötü bir sol devlet olsa yine aynı şekil olacaktı. belki hiçbir şey değişmezdi. parti devleti denen şeyden çok da farklı değil bugünkü.

snapchat

bugün whatsappın yaptığı, bu kadar radikal bir şekilde mesajlaşma uygulamasını snap atmalı hikaye koymalı uygulamaya mesaj fonksiyonu ekledik tarzında bir uygulamaya çevirmek büyük bir ayıptır.
sanki snapchate mesaj yollama özelliği gelmiş gibi duruyor. tez zamanda bunlar dünyadan silinse ne hayırlı olur be.

miranda kerr vs adriana lima

miranda-adriana versusu eskide kaldı sanıyordum. gözler yaşlı.
adriana'nın yıllanmış şarap olma özelliğiyle alacağı vs. lakin gençliğiyse tabii ki şirinlik abidesi mirandayı tek geçerim. *