bugün

entry'ler (17)

atatürk fotoğrafını rte fotoğrafıyla kapatan kız

eğer akp'yi eleştiren bir kitap yazacak olsaydım, kitabımın kapağında kesinlikle bu fotoğrafı kullanırdım; zira geldiğimiz yeni düzenin fotoğrafıdır bu. bir kral tasfiye oldu, yaşasın yeni kral.

sözlükteki evrimi savunan yazarlar

kabul etmesini anladığım, ama savunmasını anlamadığım yazar. hadi müslüman olsan sevap kazanacağım, sonunda da cennetin ırmaklarının kenarında hurilerle olacağım dersin de, sen zaten inanmıyorsun amk, cennet falan da yok, neyin mücadelesini veriyorsun lan? tatava yapma, inkar et geç.

başka kızın poposuna bakarken sevgilinin görmesi

size sevgilinizi tanıma noktasında sağlam şeyler verecek durum. "o göte ben bile baktım senin bakman normal, ama abartma amk" minvalinde bi' tepki veren bir sevgiliniz varsa eğer, hemen orada kıyın nikahı amk.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

gökhan türkmen, çatı katı. ulan az önce müthiş enerji doluydum, mutluydum; herif iki dakikada psikolojimi sikip attı, durduk yere içlendim gece gece, bi hüzünlendim, oysa hayatımda ters giden bir şey bile yok, durduk yere ayrılık acısı falan yaşamaya başladım.

sözlük yazarlarının itirafları

şu an toplamda beş kişinin falan kullandığı sözlük hesabını kullanıyorum, belki arada başka kullananlar da olmuştur. şizofren gibi durmayayım diye eski entarileri teker teker sildim amk. heriflerden biri akp'li, biri chp'li öteki ayrı bi sik, birbiriyle çelişen entryler girmiş pezevenkler; ulan iyi ki üşengeç adamım, yeni hesap açma işlerine girmedim ama mesaj kutumdaki "senin zihniyetine sokayım" minvalindeki mesajları okuyunca kendime kızıyorum. nick altımda da "troll" falan yazıyor, allah'tan hesabı kullananlar karıya kıza sarkmamış da nick altıma başka şeyler yazılmamış. hüh.

flappy bird

sahibinin bile nefret ettiği oyun. ulan tek pazar günüm var onu da buna harcıyorum; amk oyununu 10 yapsam bırakacağım,kendime söz verdim ama 6'yı geçmiyor skorum. öldüğümde tanrıya, "sadece bir gün daha yaşayayım" dersem bana bu oyunla boşa harcadığım bu pazar gününü hatırlatsın. susup teslim olacağım.

jack kerouac

Beat kuşağının ilahı. Kitabı başucu eserimdir; ha sorsan, en fazla otostop ile üniversiteden merkeze gitmişliğim var; ama hep o yaşam tarzının hayalini kurarım. Belki emekli olduktan sonra YOLDA'yı tekrar okuyup, yapamadığım milyonlarca şeyi yapma fırsatı bulurum.

didier droba nın bilerek penaltı kaçırması

Ciddi ciddi buna inanan insanların olduğunu bilmek dünya barışına olan inancımı arttırıyor.

niğde gazozu

Sözlüğün arama kısmına, "niğde gazozu" yazacağıma "nide gazozu" yazdığım için bulamadığım ve bir an, "atiye'nin taytı için bile tonlarca başlık açılmış, ama ve lakin niğde gazozu için başlık açılmamış, sikeyim böyle sözlüğü" dememe neden olacak olan gazoz. Allah'tan durumu fark ettim de demedim. ismail abinin bir lafı vardı ya, çay demleyen adam iyidir, diye; aha ben de hiç tereddüt etmeden diyorum: niğde gazozu içen adamdan zarar gelmez, hele bir de iki tane kapıp da birini size uzatan birini görürseniz alın saklayın o adamı. candır.

çekirdek

Bitene kadar insana her şeyi unutturacak büyük bir güce sahip tanrı vergisi muhteşem şey. Doktor olsam antidepresan yerine bi paket 1 liraya tadım çekirdek alıp hastanın avucuna dökerim; sonra ver elini iç huzuru; dert yok tasa yok.

neden bu saatte burdayım

Eğer insanlık olarak bu sorunun cevabını bulacak olsaydık, mayaların bahsettiği o "bilinç sıçraması" olayını çoktan yaşamış, belki de mars'da arsa fiyatlarının pahalılığından şikayet ediyor olurduk. Aslında kendime sormam gereken soru bu olmamalıydı; aslında doğru olan soru, neden bu saatte burada olduğumdan çok, evin içinde üç mühendisin çorapları birbiri içine sokarak top oynamalarının altında yatan derin mana olmalıydı. Çok da düşünmedim gerçi, manasız bir şeydi. Hoş, birkaç yıl sonra en baba projelerin altına imza atacak adamların şu an evin içinde çorapla tek kale maç yapmasını "manasız bir şey" diye geçiştirecek kadar düz bir adam değildim. Ama sanırım bir şeyleri erteleyebilmek için kendimi tweet atmaya ve/dahi sözlükte entry kasmaya kasacak kadar da düzdüm. Evet, onların vizeleri vardı; benim de yapmam gereken projeler. Yüzleşmek zorunda olduğumuz gerçekten kaçmak için saçmalıyorduk, hepsi bu.

aynı maçta penaltı kurtarıp kafa golü atan kaleci

Bu ivmeyle giderse kısa bi süre sonra da uçacak olan kalecidir.

vize haftası stresi

insanda yaratıcılığı tavan yaptıran strestir. Erkek adama cam sildirir. Ulan bırak cam silmeyi, boşta bir iki tane kadın günü bulsam ona gireceğim.

mc donalds vs burger king

Pek bi ayrım yapamadım. Ben bi malım, yoksa millet mi ayrıntılara önem veriyor bi anlam veremedim.

yedi iklim yayıncılık

Geçen sene girdiğim kpss'de yaptıkları deneme sınavlarıyla epey bi küfrettiğim yayın. Utanmasalar atatürk'ün ayakkabı numarasını soracak denyolar.

ulan şunu da içeyimde paketi atayım sigarası

Adamın bünyesini siken sigaradır. Bence sigara zararlıysa işte bu, "bu da bitsin de paketi cebimde taşımayayım anuna koyayım sigarası" yüzündendir. Taşıyın lan, içmeyin onu, hem ayrıca bu gereksiz yere içilen sigaralarda kaç yetim doyardı *

ev boş gel satranç oynayalım diyen kız

'ev boş' diyerek "sevişebiliriz" mesajı veren; ama ve lakin "satranç oynayalım" diyerek de "ben o bildiğin basit kızlardan değilim" mesajı veren kızdır.