bugün

entry'ler (71)

boks

Sporun amacina ve ruhuna uymayan antik çağlarda insanlarin vahşi bir sekilde birinin diğerini öldürmesine kadar süren ve bu manzarayi izleyen soylu! Romalilari eğlendiren oyun.
Anlaşılan bu soylular günümüze kadar gelmiş ki adı hiçbir zaman spor dali olmayi hak etmeyen bu oyun hala sürmekte.

botanikecza

Uzak durulmasi gereken sitedir. Alışveriş yapayim derken paranızdan olabilirsiniz

halil inalcık

ilmi olarak Osmanlı tarihini en iyi izah eden tarihçi. Avukat tarihçilerin veyahut Osmanlı Devletine atıp tutanların kitaplarını okumaları elzemdir. Tarihçi nasıl olunur bir nebze öğrenebilirler belki.

fiat egea hatchback

Fiat'ına taktığım araba.
"Unutmadan bu kadar iyiyse pahalıdır diye düşünüyorsanız iki kere düşünün gerçekten pahalıdır"

fiat egea hatchback

Önerme A: “Bir araba pahalıysa iyidir diye ezbere konuşanları hiç yormayalım.”
B: Fiat Egea HB pahalıdır
C: Öyleyse hiç konuşmayıp yorulmayalım.

yeni opel astra 2016

fiyatlarına bakınca hedeflediği sınıf liderliğine kesinlikle ulaşamayacak araba. 64.000 tl den başlayan boş paket. şöyle orta halli bir şey alsan yani dynamic paket 71.450. dynamic pakette de bir şeyler yok. para ile satacakları opsiyonel ekipmanların bir kısmını standart hale getirebilirlerdi. Fiyatlar 70.000 80.000 tl leri görünce Ford focus, honda Civic WV Jetta Toyota Corolla gibi güçlü rakipleri varki lider olmayı bırak bunları yaklaşsa başarıdır

fiat egea

Şuan ki araba piyasasına bakıldığında fiyatı itibariyle çok satacağa benziyor. Honda civic'in en boş modelini 68 000'e verirken Egea'nın en fulü dizel olmasına rağmen aynı fiyata geliyor. Ford Focus 61.000, Toyota corolla 57, 500, Opel astra 55.000 civarı Renault megane 58,500 gibi başlangıç fiyatlarına sahip.
Egea lansmana özel fiyatı ile 47.900 tl başlıyor.
bana kalırsa Lineanın satış başarısını geçecek. Fiyatları biraz daha rekabetçi olabilirdi. Yani en fulü olan lounge 65.000 civarındaki bir fiyatla diğer markaseverleri daha kolay cezbedebilirdi. 70.000'e dayanınca insan ister istemez diğer modellere bakmak zorunda kalıyor.

edt: Arabayı showroomda görünce hayal kırıklığı yaşadım. Kapıyı açtığınız andan itibaren kalitesizlik kendini hissettiriyor. Fiat 500'lerdeki iç tasarım ve kalite bu arabada niye yok diye insan ister istemez soruyor

volkswagenin emisyon değerlerini manipüle etmesi

Halkın arabası iken üst sınıfın arabası haline gelen ve bu alanda liderliği elde etmek için her yol mübahtır anlayışının sonucu olan durum. Peki şimdi VW vezir mi oldu rezil mi?
Bir not: VW araba almak için 3-4 ay sıra bekleyen ve sırasını 1000tl ye dahi satan yurdum insanı ne zaman adam olacaksın.

ehliyet sınavına başkasını sokmak

Sahtekarlığa alışmış yurdum insanının oturup çalışmak yerine başvurduğu yoldur. Başkasının yerine para karşılığı girenlere "joker" denilmektedir. Bunlarla papaz olmak için ağır cezalar şart. Bugünkü sınavda sadece bir okulda 11 joker yakalanınca durumun vehametini anladım.

gönüllü askerlik başvuruları

Vatan sevgisinin en güzel örneklerinden biridir. Lakin terör işi profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

tuğrul türkeş in bakanlık teklifini kabul etmesi

Malazgirt zaferinin yıldönümüne denk gelmesi düşündürücüdür.

malazgirt zaferi nin 944 yıl dönümü

Maalesef gündemde değil. Malazgirti rahmetli osman turan'dan okumak gerek. Bizim çocuklar facebooklarda dolaşmaktan böyle konulara yabancı kalmaya başladı. Medya da çıplak avrat resmi göstermekten bu konulara yer vermez oldu. E ne de olsa arz talep meselesi.

citroen c3

Affedersiniz ama ammiyane dil ile g...tüm kadar araba. Bu kadar para verilir mi.

birinci nesil yazarlar nerede sorunsalı

Nesiller geçtikçe bilgiler olgunlaşır. Dolayısıyla 1. Nesil, 2 nesil ... diye gitmesi gerekirken bunlar tersine gitmiş. Bu mantıktaki yazarlar 1. Nesil olsa ne olur. Nerede olduklarını hiç merak etmiyorum çapkınlık mı yaparlar, karı dırdırı mı çekerler, ellerini dudaklarını mı boyarlar... ama şu mantığı düzeltin be arkadaş.

audi nin en iyi marka olduğu gerçeği

1.6 şahine değişmeyeceğim araba markası. Size göre en iyi olabilir de bu yalnız size kalsın.

gençlerin kahpece şehit edilmesi erkeklik midir

Hak aramanın masum gençleri kalleşçe şehit ederek mümkün olmayacağını hatırlatan soru.

ahmak yazarlar

-insanın midesini bulandıran başlıklar açan yazarlardır.
(küfr edesim geliyor ama terbiyem el vermiyor)
-bu sözlükte çokça miktarda bulunan yazarlardır.
-saçma sapan başlıkları okuyup bunlara yorum yazan biedep yazarlardır.
-Küfür etmeyi marifet sayan akl-ı evvellerdir.
-üye olduğuma beni pişman eden sözlükten soğutan yazarlardır.
-şu an öyle başlıklar varki Ahlaksızlığın ötesi. Moderatörler ne yapar birader.

suriye milli takımı mersinde kuruldu

Yılmaz Vural teknik direktörleri olabilir.

öğretmenlerin yazın aldığı maaş

Başlığı açan arkadaşı da eğiten (!) öğretmenlerin yaz tatili yapmalarına yetmeyecek maaştır.

aday öğretmen sınavı aös

1 yıllık fiili çalışmadan sonra performans yeterliliğine sahip aday öğretmenlerin gireceği sınav. ilk defa bu yıl yapılacak. Mevzuat konuları ve sınıf yönetimi ile ilgili sorular varki mevzuat soruları zorlayabilir.