bugün

bunları geldiği makamlara getirenlerin devletin temel nizamı ile gram alakaları yoktur. türkçe konuşmayı, yazmayı bilmeyen bir adam rtük gibi bir kurumun başkanı oluyor. hayat görüşlerinin temelini sorsanız adalet diyen bu tiplerin gerçek hayatta yalakalık, çıkar, yandaşlık harici adalet, hak, hukuk gibi donelerle uzaktan yakından bir alakası yoktur. birisinin şöförü diye birileri milletvekili oluyor bu ülkede. bu günler ne zaman bitecek, sabır taşı çatladı.

https://twitter.com/ebeki...tatus/1261250194911498241
Melih Gökçek'in Türkçe bilgisi kadardır.
bu ne ya.

Türkçe yazmayı bilmeyenler nerelerde ne iş yapıyor.
siz bir de milli eğitim bakanlığı bünyesindeki resmi yazıları görün, koskoca il milli eğitim müdürlüğünden gelen yönergede yanlış -de -da yazımları mı dersiniz, birleşik yazılması yerde ayrı yazılan -ki ekleri mi dersiniz, "yapılmıyacaktır" yazılan mı dersiniz, anlatım bozukluğu mu dersiniz.

velhasıl kelam liyakatsizliğin sonucudur.

koskoca ülkede tübitak'ın başına atanan hayvanat bahçesi müdürü (ki vizyoner birisi olsa yine eyvallah ama maalesef öyle değil) var.
bu olay eski fetocularda çok görülen bir olay, sınavsızi çalıntı sorularla yollarına baktıkları için sıfır bilgiyle bir yerlere geliyorlar.
kendisi fetocu değildir kesin, akebede bir tane bile fetocu olmamıştır o yüzden dedim.
imla hatalarını geçin Adam anlamamış ki saymaz ın dediğini.

Saymaz; ceza için yayınla ilgili rapor alınmasını kastediyor, şahin ülke tv nin yayını için yapılacak toplantıya katılmamak adına “sağlık raporu” aldığı söylendiğini sanıyor.
1 hata vardır sandım ama malesef okuyunca noktayı, virgülü, soru işaretini nereye koyacağını bilmediğini anladım. Yazık bu adamlar makam sahibi oluyor.

Zikirlere, dergahlara gideceğine türkçe öğrenseymiş daha iyiymiş.
tayyip programda övülüyor mu, eleştiriliyor mu? kendisine verilen görevi yerine getirmesi için onu ayırt edebilmesi yeterli.
görsel

G☆t oldu ...