bugün

nilüfer, osmangazi, yıldırım, inegöl, gemlik ve mudanya'dır. tamam diğerleride güzel fena sayılmaz ama merkez dışında inegöl ve mudanya bir numara.
nilüfer'dir.
kesinlikle nilüfer'dir.
osmangazi'dir.
nilüfer kere nilüferdir.

ama ulucami'nin etrafı da söz konusudur.
merkez ilçe nilüfer' dir, onun dışında iznik ve mudanya da hafta sonu tatili için güzeldir bence.
(bkz: mudanya)
(bkz: osmangazi)

109 mahalleden oluşur.

Adalet, Ahmetpaşa, Akpınar, Aktarhüssam, Alaaddin, Alacahırka, Alacamescit, Alaşarköy, Alemdar, Alipaşa, Altınova, Altıparmak, Armutköy, Atıcılar, Bağlarbaşı, Bahar, Başaran, Çekirge, Çeltikköy, Çırpan, Çiftehavuzlar, Çirişhane, Çukurcaköy, Demirkapı, Demirtaşpaşa, Dereçavuşköy, Dikkaldırım, Dobruca, Doğanbey,
Doğanevler, Ebuiskak, Elmasbahçeler , Fatih, Gaziakdemir, Geçit, Gülbahçe, Gündoğdu, Güneştepe, Hacıilyas, Hamitler, Hamzabey, Hocahasan, Hüdavendigar, Hürriyet, ibrahimpaşa, inkaya, intizam, ismetiye, istiklâl, ivazpaşa, Kavaklı, Kayhan, Kemerçeşme, Kırcaali, Kiremitçi, Kirazlı, Kocanaip, Koğukçınar, Kuruçeşme, Küçükbalıklı, Kükürtlü, Küplüpınar, Maksem, Mehmet Akif, Mollafenari, Mollagürani, Muradiye, Nalbantoğlu, Namıkkemal, Orhanbey, Osmangazi, Panayır, Pınarbaşı, Reyhan, Sakarya, Santralgaraj, Selamet, Selçukhatun, Selimiye, Sırameşeler, Soğanlı, Soğukkuyu, Şehabettinpaşa, Şehreküstü, Tahtakale, Tayakadın, Tuna, Tuzpazarı, Ulu, Veyselkarani, Yahşibey, Yenibağlar, Yeniceabad, Yenikaraman, Yenikent, Yeşilova , Yunuseli, Zafer. (Emek) Adnan Menderes, F. Sultan Mehmet, Zekai gümüşdiş, setbaşı (Demirtaş) Barbaros, Cumhuriyet, Dumlupınar, Sakarya (ovaakça) Merkez, Çeşmebaşı, Eğitim, Santral.*
armut, şeftali ve kestanenin bol yetiştiği ilçedir. *
benim de yaşamış olduğum nilüfer ilçesidir.
nilüfer siker atar.
(bkz: nilüfer)
(bkz: orhaneli)
osmangazidir.
kişiden kişiye göre değişir merkez ilçelerinden nilüfer pek tabi güzeldir. ayrıca deniz için mudanya, göl,doğa ve tarih sevgisi için iznik, dağ ve doğa gezintileri için de orhangazi samanlı dağları birebirdir. ama merkez ilçelerinden yaşanmak için soruluyorsa evet nilüferdir. sadece arabayatağı metrosundan küçük sanayi istikâmetine giderken dışarıya bakınılarak gelindiğinde bile görülebilecek gerçeklerdir. yıldırım ve osmangazinin trafik,keşmekeş,insan kalabalığı,sağlıksız yapılaşmalar yığını nilüferde kendini daha yeşil,ferah,rahat ve daha okumuş ve eğitimli bir insan kalabalığına bırakır
Güzel göreceli bir kavramdır.

Bursa'nın en güzel binaları Nilüfer'dedir. Binaları seven nilüferi sever,konforu tartışılmaz Nilüfer'in.
Bursa'nın en güzel havası Mudanya'dadır, orada deniz vardır. Huzur vardır.
Bursa'nın en güzel tarihi yapıları Osmangazi sınırlarındadır, tarih orada, huşu orada, merkez oradadır.
Bursa'nın en güzel mahalle yapısı Yıldırım'dadır, orası sıcaktır, nostaljidir.

Bu 4 ilçede de yeterince bulundum ve yaşadım, hepsini ayrı ayrı severim, sorana anlatırım, ama sanki Mudanya bi tık önde, Nilüfer de çok güzel, konforlu bir ilçe. Osmangazi desen, 2 gün heykele çıkmasam sıkılıyorum. Yıldırım'ı unutmak olmaz, çocukluğumuz geçti. Zaten Osmangazi,Nilüfer ve Yıldırım merkez ilçe, ayırmasakta olur .

Bursa'ya aşık olmak çok başka bir şey olduğu için, hatırlamıyorum aşık olduğum kadının en çok neresine bayıldığımı.. Ayıp oluyor gözlerine , ellerini tercih edersem. Ayıp oluyor yanaklarını dudaklarından çok öpersem..
güzel bursamın her karış toprağı oldukça güzeldir.
kesinlikle nilufer. mukemmel ya gelismislikle cag atlamis ilce.
trilyedir.
Trilye değildir, zira trilye ilçe değildir. Ama Mudanya'nın Trilye ilçesi gerçekten mükemmeldir, binaenaleyh Mudanya güzel ilçedir.
(bkz: bursa nın en güzel ilçesi/@romanticomedy)

editto: Yahu , milletin hatasını düzeltelim dedik, kendimiz hata yapmışız, Mudanya'nın trilye ilçesi ne demek amk. Trilye beldesi olacak o, uyarısı için bndburalardaym'a çok teşekkürler.
(bkz: gemlik)
insana doğduğu büyüdüğü yer güzel gelir derler, ben oldum olası nilüferdeyim. Önceden buralar hep dudluktu o hallerini de biliriz gel gör ki şimdi çok gelişti, sonuç olarak mutluyum.
nilüfer'in her türlü alacağı kapışma.
Nilüfer'dir.
Dağılın umarım kazanırım uniyi de gelirim.
osmangazi - nilüfer kapışır ancak nilüfer her türlü alır. Ortamıyla, kalitesiyle, rahatlığıyla.