bugün

entry'ler (165)

beyond

Daft Punk'ın "random access memories" albümünde get lucky'nin gölgesinde kalmış şahane ambians parçasıdır.

erkek yazarların yüzde 99 u gerizekalıdır

Şahsen geriye kalan %3 lük zeki yazarlardanım efendim.
*

laikçi kızların yanından ayırmadığı nesneler

http://inciswf.com/taamtaam.swf

akp seçmeni koyun ise laik kesim de mal dır

(bkz: yav he he)

wabbajack

Elit bir düşmanı keçiye dönüştürdüğünde yüzünüzde istemsiz bir gülücük yaratabilir ama bazen de karşınızdaki kurt'u dremora'ya çevirir ki kaç babam kaç. Manyak işi asadır.

bana nihilist demissin

"Bana nihilist demişsin, eğer nihilist bensem emrediyorum gel orduların başına geç, yok eğer nihilist sensen yine gel or..." lan dur yanlış oldu pardon.

bim in kuracağı takıma isim önerileri

Takımın adını bilemem ama oyuncuların forma rakamları küsüratlı olabilir. Örneğin: 10 yerine sadece 9,99.

femen in gezi parkı için türkiye ye gelmesi

(bkz: bacım siz çok yanlış gelmişsiniz)

46 kişi öldü diye akp nin oy kaybedeceğini sanmak

Trollük değil de, ironi diyelim. Güzel olmuş. Fakat maalesef böyle insanlar da var.

hatay daki patlamanın kimin işi olduğu sorunsalı

Zaten patlamanın olması ve kimsenin üstlenmemesinin nedeni bu soru işaretini yaratmak. Böylece her kafafan bir ses çıkacak, herkes kendince bir "düşman" belleyecekve sonuçta Türkiye dört bir yanından şüphelenip/korkan bir hale sokulacaktır. Ki bu şüphe kaosu doğuracaktır.

hatay daki patlamanın kimin işi olduğu sorunsalı

Kimsenin üstlenmemesi kafada soru işareti yaratıyor. Esad olsa, sonuçta bir ülke temsil ediyor ve halihazırda bir isyanla cebelleşiyor. Bu konumdayken bir de Türkiye'yi kendine düşman yapmak istiyor? Pek mantıklı değil. Ama olabilir, belki de Türkiye'de bu "çözüm"(ki bence "pazarlık") süreci devam ederken zaten gergin olan havayı daha da gerip hükümetin dikkatini Suriye'den uzaklaştırmak istemiş olabilirler.

Özgür Suriye Ordusu'nunsa ihale Esad'a kalsın Türkiye-Suriye ilişkisi daha da gerilsin mantığıyla isimsiz bir patlama yaptırmış olması da muhtemel.

Farkınaysanız kimse pkk'ya ihtimal vermiyor. Özellikle de siyasiler. insan "acaba bütünleşme duyguları kabarsın diye ortak bir hayali düşman yaratmak için böyle canice bir şeyler yaparlar mı?" diye düşünüyor.

Neyse komplo teorisi yazmayalım ama her duyduğumuza da inanmayalım.

46 kişi öldü diye hükümet mi istifa etsin

O ilahi bi gün bu vicdansız lafları edenleri de takdir eder, Allah büyük.

ülkücü

Ülkü ocaklarındaki olası diyaloglar:

- Ya reisim havalar ısındı ben balkonu yıkiyım, çay içeriz.
- Karpuz soğumuştur yavru kurt çıkar da keselim.
- Ya Necmi Reisim senin tabancayı bi ödünç versene profillik foto çekilcem.
- Reisim, Caner aradı lise çıkışında kavga varmış gider miyiz? (bkz: kız meselesi)
- Ya reisim valla karizmasın, hava 35 derece sen siyah takımdan vazgeçmiyorsun.
- Ya yavru kurt sen ne kullanıyorsun ben badem yağı sürüyorum bıyıklara ama seninki gibi olmuyo.

(Bu diyalogları "reis" yerine "başkan", "yavru kurt" yerine "yoldaş", "siyah takım" yerine "yeşil parka" olarak okuyun, bu sefer de sol diyaloglar olur. Hatta ikisinde de saz çalınır ama türküler farklıdır.)

malatya malatya kofik malatya

"Kofik", "içi boş" demektir. içi oyulmuş dolmalık biber için de kullanılır örneğin. Yani sanıldığı üzere ağır bir küfür içermez.

Ha derseniz ki neden elazığlılar tribünde malatyalılara hem "içiniz boş" deyip hem de tabiri caizse "kafam girsin" hareketi yaparlar.

Biraz düşünün bulursunuz.

birayla en iyi giden şeyler

Derttir.

lcw nin lc si kaldırılmış hadi adımıza lc yazalım

Trollük efendim bunlar, hoş değil.

edit: rica.

bikinili resmini profil yapan kişi

Ecnebiler bunlara "attention whore" diyor...

gelmiş geçmiş en felsefi söz

Bu hayatta herkes g*tünün yediği kadar özgürdür...

kısa saçlı kızların daha seksi olduğu gerçeği

Değişkendir, ben şahsen bele kadar saç taraftarıyım.

Ama oyuncunun adını bilmesem de, twilight gibi boktan bir filmi tek başına çekilir kılan "Alice" karakteri kısa saçlıdır mesela.

Yerim ben onu.

piç arkadaş

iki ağzı keskin kılıçtır. iyi kullanırsanız çok işe yarar, kullanamazsanız götünüzü kesersiniz.

Hayır, dostlarını kullanan biri değilim ama bu tip "piç"lerden dost olmaz zaten...