bugün

hoş bir hugo boss parfümü.
bok gibi bir dizi-imiş. geçen cnbc-e'de denk geldim kendisine. bir dizideki en önemli husus karakterlerin kendilerini izleyiciye kabul ettirmesidir kanımca. sarışın kızdan tut esas oğlan carter'a ve karısı "duşta seni bekliyorum gel de çakışalım" diyen nigga hiç gerçekçi ve etkileyici karakterler değildi. zaten dizi de insana bir şey vaat etmiyor. devam etmediği iyi olmuş.
jerry bruckheimer imzası taşıyan cnbc-e'de yayınlanan dizidir. ömrü kısa sürmüştür 2 sezon kadar. gizli görevlerle çeteleri,kalpazanları çökeltmeye çalışan bir ekibi konu alıyor. her bölümde tüm ekip başka karaktere bürünüyor ve yer yer gerçek hayatta bu değişimlerin etkilerini yaşıyorlar. yalnız çok fazla çabalamamalarına rağmen nasıl hiçkimsenin, ekibin gerçek kimliklerini öğrenemediğini çözemedim bir türlü.
Diziye değil ama Logan Marshall Green'e kitlendiğim dizi... Evet ben de ondan istiyorum bir tane *
bir bira ismini çağrıştırıyor...
Kurt Russellı kötü polis rolünde izleyeceğiniz genelinde polis/emniyet kurumunun yozlaşmışlıklarına değinen ve kötü polislerin ön planda olduğu iyi ve kötü filmi. Senaryo bildik bir hikaye üzerine kurulu olsa da sıkmıyor; türü ve hikayesinin getirdiği bir alışkanlıktan olacak bu tarzlarda hep son anda sürpriz bir karakterle biter ama bu sefer herşeyi başta öğrendiğimiz için merakımızı "bakalım nasıl yakalanacak" üzerine kuruyoruz. Klişeler yine yoğunlukta izlerken aniden filmi izlemekten vazgeçmenize neden olabilir.
Ving Rhames benim sevdiğim bir oyuncu lakin genellikle 3.cü hatta 4.cü sınıf roller alması kalitesini örtülüyor bu filmde yine fazla rol almasa da kendisine yakışan ve aslında daha iyi bir aktör olduğunu gösteren bir rolde olmasına sevindim.

https://www.planetdp.org/title/dark-blue-dp10479#1