bugün

entry'ler (128)

kart sensin postal da sana girsin

bu konuda DUYGU ASENA şöyle der:

dünkü yazımda, "kendin çok yumuşaksın ama yazıların sert" diyenlere "nasıl sert olmanı, nasıl sinirlenmem" şeklinde bir şeyler yazıp, beni kızdıran konulara değinmiştim.

yazı uzadığı için çok önemli birini bugüne sakladım. iki tür karaktere çok kızıyorum; birincisi, "hiç tanımadıkları insanlar hakkında ona zarar verici bir şeyler uydurup sağda solda anlatanlar."

bunu ya cehaletlerinden, öyle sandıklan için yapıyorlar ya da gerçekten kötü niyetliler, sonucuyla çok eğleniyorlar.

ikincisi; "her duyduğu kötü şeye hemen inanıp, yemeyip içmeyip, gerçekmiş ve kendisi görmüş gibi etrafa yayanlar..."

bu her ülkede böyle midir bilmiyorum; bizim ülkemizde iyi şeyler başkasına anlatılmıyor ama kötü, çirkin, fena şeylere inanmak ve neredeyse ağzından sular akarak bunu etrafa yaymak çok görünen bir
durum.

en az 15 yıldır üzerimden atamadığım, gerçekle hiç ilgisi olmayan bir iftira var... internet siteleri bile bu yüzden bana hakaretlerle dolu. karşılaştığım on kişiden sekizi bunu bana sorar... ilk çıktığı
günlerde yazmıştım ama gerçek ağızdan okuduğuna inanan, sağduyulular da çıkmıyor bu memlekette.

eminim siz de duymuşsunuzdur... olay şu: ben can yücel'e "nazım hikmet kartpostal şairidir" demişim, o da çok sinirlenmiş ve bana "kart sensin postal da.......... girsin" demiş... hah hoh hah... ne kadar komik değil mi? ve insanlar bu habere bayılmış, bir an içinde tüm türkiye'ye yayılmış... türlü çeşitli anlatılmaya başlanmış... bir radyo programında olmuş, hayır cem özer'in tv programında
gerçekleşmiş... sanki duymuşlar gibi benim ağzımdan böyle bir şeyi, anlatıyorlar da anlatıyorlar vecd içinde...

hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler ya... en küçük bir kıvılcım bile yok bu olayın çıkması için. can yücel ile çok iyi dost olmamız dışında...

o da ben de çok üzülmüştük bu olay patladığında ve ne yapacağımızı şaşırmıştık. datça'daki can yücel şenliklerine konuk olduğumda hâlâ güler ve su yücel ile bu konuyu şaşkınlıkla anarız.

şimdi size olayı çözüşümü anlatayım... sunay akın bir gün bana dedi ki; "o laf ece ayhan'a aittir"... ben bunu düşünüp dururken, arda uskan önüme 22 kasım 1987 tarihli bir nokta dergisi koydu. içinde şair ece ayhan'la yapılmış bir söyleşi vardı. ayhan, nazım hikmet ile düşüncelerine; "büyük şair olduğuna hiç kuşku yok. bunu anlamak için şeyh bedrettin destanı'nı okumak bile yeter" diye başlıyor, şöyle diyordu sonunda: "... 1950 sonrası yazdıkları, saman şansı hariç kartpostal şiirleridir..."

buyurunuz... işte belgesiyle açıklıyorum... şimdi ne olacak? herhalde ece ayhan'ı kadın zanneden bir "salak" bir süre sonra onu benimle karıştırdı ve ece oldu duygu... "postal girsin" bölümü de o salağın yaratıcılığı işte.

sonra binlerce -salak diyemiyeceğim onlara çünkü o kadar çoklar ki-kişi de bu sevimli olaya bayıldı ve yaydı da yaydı...

tanınan biri olmanın böyle olumsuzluktan var işte. yıllarca üzerinizde hiç hak ermediğiniz bir olumsuzlukla yaşayıp, boşu boşuna insanların nefretini kazanıyorsunuz...

siz olsanız nasıl başa çıkardınız bu iğrençlikle? düşüncelerimi yazma fırsatım olduğu halde ben başa çıkamadım, internet sitelerinde bana hakaretler yağdıranlara duyurulur.

(duygu asena, 27.06.2004 vatan gazetesi)

rakı kafası

Böyle başlık açtırır.

rakı sofrasında vatan kurtarmak

Rakı sofrasından sonra açılan başlık.

sevişecek olan gençlere tavsiyeler

insan en güzel anları eşiyle yaşamalı evlenmeden önce sürekli kadınlarla haşır neşir olan erkeklerin evliliklerinde diğer erkeklere nazaran heyecan az olabilir.
Cinselliği sıradanlaştırmayın.

zengin olduğu halde internete giren insan

Zenginin interneti fakir yazarın parmağını yorarmış.

bir bilgisayar mühendisi bile olamamak

Bilgisayar mühendislerinin avukatlar kadar gururlanarak mesleklerinden sözettiklerine hiç rastlamadım şayet geçmişte tarafımca yaşanmış bir diyalog:
-Ne işle meşgulsünüz
-Amele mühendis
yeminle bak valla böyle dedi.

uludağ sözlük geleneksel 3 satranç turnuvası

Bir turnuvanın gerçekte olmadığını bana kanıtlayın çocuklar ?
Uludağ sözlükte turnuva varmış?
otur 100.

sırf kız bulabilmek için sözlüğe üye olmak

Boşuna yapılmış bir eylemdir zira Türk dil kurumu sözlüğü kullanılarak daha fazla kız tavlanabilir.
Kız mı? kız ne arar la sözlükte ?

çakma cicişler

yiter yaa insan evladına bu zulüm neden?

fikir muhendisi fikri

(#16864181)iğrençsiniz or.spular
(#16864161)g.tte kuruyan b.k gibi ne anlam taşıdığını anlayamadığım acayip acayip başlıklar açan yazar.
Şeytan oranı buranı dürtmüş lan kerata ağzını burnunu enseni..
Vurmayın çocuğa yazık öyle öğretmişler.

imkan olsa takasa sokulacak şeyler

zenci işimi görür hehehe * .
edit:yanlış olmasın zenciyle işim yok anladın sen.

en çekici erkek isimleri

Oğuz, soner, serdal, tony.

neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler

Aşk bazen çok pahalıya mal olur...

20 ağustos 2012 gaziantep saldırısı

Bu bir terör olayı değildir.Bu tam anlamıyla bir KATLiAM'dır!!
sözüm ona aziz akp hükümetini resmen diz çöktüren,
bu ülkenin milletvekillerini askerlerini dağa kaldıran,
bdpli vekillerle güpegündüz sarmaş dolaş konusan şakalaşan pkk yı bitirmek anlaşılıyorki akp yi çoktan aşmış.
Şehit sayısı 1200 gibi tarihi aşşağılık bi REKOR'a yaklaşmışken hükümet sadece:
devlet güçlüdüüüür
pkk eninde sonunda yenilecektiiir
Halkın azmiii kazanacaktııır gibi nidalarla yetinip,
teröristlerinde dağların 5 km 'ye kadar tünellerde gizlendiğide
herkes tarafından biliniyorken milyon dolarlar harcayıp güya dağları bombalamakta.
Yeter artık bu ülkeye feryat ettirdiğiniz beyaz eşya ve gıda dağıtmakla devlet olunmuyor!!
Bu Ülkeye maddi manevi zarar veren herkese binlerce kez LANET OLSUN!!!

4 yıllık sevgilisinden yeni ayrılanlara tavsiyeler

Serinin dördüncüsü olan film.6 sı var 7 si 8 i Uludağ sözlük gururla sunar.

çayı ağzına götürürken höpürdemeye başlayan tip

Başka yerine götürüpte Tövbe yaa ne işim varsa benim burda.

otisabi vs çılgın bediş

Biri kendi kendine konuşuyor biri hayal dünyasında yaşıyor şizofren manyaklar.Bedişin bacakları daha güzel tabi.

her sevişme öncesi masaj isteyen sevgili

Amerikadan ithaldir Türk versiyonu masajdan önce sevişme isteyen sevgili ilgili örnek:
kız:aşkım boynuma masaj yaparmısın lütfeeen
3 saniye sonra
erkek: sevişelimmi?

ezik man

Gazmanın bir zamanlar dövdüğü ve yediği dayak çok zoruna gidince çalışıp bir 'man' olmaya karar veren bir halk kahramanı.
Edit:Uludağ sözlükte yazarmış la yeni gördüm.
edit:Kahramanın yazarla alakası yokmuş bunuda yeni öğrendim.
edit:Bu arada hoş gelmiş.Bi entrye 3 edit yazan kafamı..

1 den sonra nasıl 2 gelebilir

Yaşlanınca zorda gençken 7 den sonra 8 geliyodu hey gidi günler..
edit:Şaka lan gencim daha..