bugün

entry'ler (49)

hiç gerçek dostu olmamış insan

çoğu normal insandan biridir.

nip tuck

gelmiş geçmiş, yapılan en iyi dizi.

neden mi?

içinde insanı çeken her şey var seks var, seksi kadınlar ve adamlar var, karmaşık ilişkiler var, amerikan rüyasını yaşayan bir adam var. bir de matt var ki anasının karnından estetikli doğmuş iyi ki de doğmuş bir adam.

ama aslında dizi bunlarla alakalalı bile değil. her bölümde farklı bir hasta veya farklı bir karakter çıkageliyor ve hayatıyla yaşadıklarıyla insanın beynini donduruyor.

her bölümünde kan dondurucu, insanın hislerine işleyen olaylar oluyor.

işte böyle tekrar tekrar izlenilesi dizidir.

hastası olunan sözler

afrika'da bir anne çocuğuna 'tabağını bitir' diye bağırana kadar dünyanın bütün tabaklarını kırmak istiyorum.

morgan freeman

rüyada deprem olduğunu görmek

o depremde bir de insan üzerinden kocaman bir tevratın geçtiğini görüyor ve bu tevratın önünde zorunlu olarak diz çöküyorsa daha da kötü olan durumdur.

geçmişte takılı kalan insan modeli

geleceği geçmişine benzeyecek insandır. benzemese bile o paranoyalarla kendi kafasından benzetir her an yaşar zaten.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Beni sevmediğin zamanlarda
Alıştım susmaya!

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

'senden güzel sevgilim de oldu'

tamam zaten dış görünüşle yapılan bir kıyas ne kadar aşağılıyıcı olabilir ki?

ama yok gitmiyor kafadan çünkü öyle bir noktada söylüyor ki, senden iyisini bulurum yaptım da kendini bir şey sanma anlamı katıyor. bir de sonradan toparlamak için 'ama vücudu en güzel olan sensin' diyor ki sorma gitsin. hadi sil bunları kafandan.

grıojergoır okgjoewr gewroıjgrejoı

birçok yazarın google'a yazıp 33 sonuca baktığı söz dizisidir.*

verilen yemeği beğenmeyen kedi

aynı zamanda sahibinin rüyasına girip ona 'anca aynı yemekleri veriyosun anca ciğer ciğer bıktım artık' diyen kedidir. benim kedimdir.

sherlock holmes

polisiye sevmeyenleri bile hasta edebilecek kitaplara sahip karakter.

karadedeler olayı

gerçek bir olaydan alınmış film. olay film yapmak için biçilmiş kaftan, müthiş merak uyandırıcı gerçek olan ve gerçekten korkutucu bir olay. fragman da bir o kadar merak etmeyi sağlıyor. bu kez diyorsun 'türklerin yaptığı korku filmi korkunç olacak' tamam bu da cinler hakkında ama daha kaliteli korkunç...

filmi izliyorsun. allahım bir halt mı olmaz filmde baştan sona kadar hiçbir şey olmuyor yahu. zone realty'deki belgesellere benziyor hatta daha kalitesiz.

hani diyorsun o durmadan bahsedilen son kaset. son kasette bir şey olacak ama yok hiçbir şey olmuyor öyle sizden iki saatinizi alıp götürüyor.

hastası olunan sözler

hayal gücünün olmadığı yerde korku da yoktur.

(bkz: kızıl soruşturma)

ben bu yazıyı eski sevgilime yazdım

tuhaf adamsın önce aldatmak sonra inkar etmek bin türlü yalan söylemek affedilemeyince 'seni terk edebilmek' için yaptım demek senin içini rahatlatıyor. maşallahh...

fyodor mihailovic dostoyevski

her kitabıyla insanın hayatını değiştiren gelmiş geçmiş en iyi yazar. tüm kitaplarında ayrı bir şey var insanının hayata bakış açısını tümüyle etkiliyor. kiminde aşkı kiminde sevgiyi öğretiyor ama hepsinde kesin tek bir şey var insana acının erdemini öğretiyor.

the sims 2

ilerledikce yeni yeni şeyler eklenen oyun. yıllardır oynadığım halde ilk defa azrail'in bir ruhu aldıktan sonra evin tuvaletini kullandığını gördüm.*

aşk acısından daha kötü olan şeyler

terk edilme acısı.

aşk acısıyla içli dışlı olan hatta coğu zaman onunla karıştırılan acı...

sevgilinin annesiyle tanışmak

o muhteşem insanı, aşık olduğun adamı doğuran, büyüten onu o yapan kadınla tanışmaktır. bitmek bilmeyen bir istektir.

sleep tight

kaliteli bir psikolojik korku filmi. sonu vurucu olan filmlerden.

salo o le 120 giornate di sodoma

görüp görülebilecek en sadistce filmlerden biri. sadizm'in babası marquis de sade'ın müthiş filmi.

başları her sado-mazo insana zevk verecek şekilde başlıyor. bazı kısımlardan zevk aldığı için insan utansa da güzel sahneleri de var. bir grup insan seçilip zenginlerin seks kölesi oluyor.

ortalara doğru film mide bulandırmaktan başka bir şey yapmıyor. bok yemek nedir abi? tamam bahsedersin yedirirsin birkaç dakika sürer ama bu kadar uzun sürmesi bu kadar iğrenç olması. insan merak ediyor gerçekten izleyebilen var mıdır diye.

sonlarındaki işkence sahneleriyse hüzünle ve sanatla karışık insanda farklı duygular uyandırıyor. tekrar izlenilebiliyor hiç değilse.

her psikolojik korku seven insanın izlemesi gereken bir filmdir.

uludağ sözlük te tanışıp sevgili olmak

- biz ne zaman tanıştık?
+ sözlüğe bakmam lazım.

(bkz: based on a true story)