bugün

entry'ler (654)

roman kahramanı olsaydınız ne yapardınız

intihar ederdim. “nası ölür lan diye” okuyucuyu tribe sokardım.

uludağ sözlük döğüş klübü

atalarımızın bir sözünü hatırlatır: döğüşme söğüş.

franz kafka ceza sömürgesi

takdir edilesi, bir çırpıda biten bir öyküdür. olay gezgin-mahkum-subay-asker arasında geçmektedir. eski işkence yöntemleri ele alınmıştır.

en güzel çağda yaşadığımız gerçeği

teknolojinin korkunç seviyelere ulaşması bile “neresi güzel lan bunun” dedirten cinstendir. tembelleşiyoruz, şişmanlıyoruz.

3 gün sonra boşanırlar dediğimiz insanlar

genelde boşanmazlar.

swarm

bütün sosyal medya uygulamalarında olan konum ekleme özelliği sanki hiç kullanılmıyormuş gibi, bir de burdan check in atmadan rahat etmiyorlar. fotoğraf da ekleniyormuş hatta..

sözlük yazarlarının hayalleri

iyileşmek.. iki hafta önceki gibi rahat bir yaşam sürmek..

gecenin şarkısı

beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar (bkz: ayna)

gece atıştırmalık önerileri

benim gibi üşenmeyi yaşam şekli edinen kimseler için (bkz: yemeksepeti)

üşümesin ayaklar derneği

tamamen devlet bilgisi altında, makbuzlu ayan beyan yardım yapan bir dernek. ülkenin dört bir yanından totalde 600 gönüllüsü olan kuruluş. üyelerimizden para değil ayakkabı yardımı istiyoruz ki, onlar da bir çocuğu sevindirmenin mutluluğunu tadabilsin.

yardımlarınızı esirgemeyin dostlar..

kahve falı

kadıköy madem denis cafe’de, deniz hanımın muazzam yorumladığı olay. tarotla beraber baktırırsanız ağzınız muhtemelen açık kalacaktır.

fotoğraf gönderilen kızdan haber alınamaması

peşinden ‘noldu ya foton gitti’ cümlesini kuracağınız andır.

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

yapmayın. büyük patronların hangisi üniversite mezunu, karadenizli müteahhitler mezunlardan daha çok kazanıyor

taksi varken uber e binmek

kısa mesafe almama, sahte para üstü verme, yere yabancı olduğunu hissedince taksimetreyi açmama, kadın müşterilere asılma, koli valiz vs varsa da almıyorlar bu arada. bu zamana kadar uberın ortaya çıkmamasına şaşırıyorum. ihtiyacımız olan kaliteli hizmetti, uber de bunu getirdi.

kızların anket defterini doldurmuş efsanevi nesil

defter sahibine kalbi kadar temiz sayfayı ona ayırdığı için cümleye teşekkürle başlayan nesil.

polislerin sevilmeme sebepleri

dün izmir newroz kutlamalarında, çantasında sadece ve sadece mahir çayan kitabı olması sebebiyle kuzenim tutuklandı. bu arada bu en yakın tarihte olan, evvelini anlatmıyorum bile.

üşümesin ayaklar derneği

merkezi antalya’da bulunan tüm türkiye’de gönüllülere sahip bir dernek. amacımız ihtiyacı olan çocuklarımıza ayakkabı ve mont temin etmek. bağışçılarımızdan müsait olmadıklarını belirtmeleri dışında para kabul etmiyor, aldıkları ürünleri depomuza kargolamalarını rica ediyoruz.bir ayakkabı bedeli 25, bir mont bedeli ise 35 liradır.
görsel
buyrun pamuk eller ceplere..

aşkım borç verir misin diyen kız

gün geldiğinde senin de ondan isteyebileceğin kadındır. normaldir yani.

sevgilinin cinsel hastalığı olduğunu öğrenmek

ayrılmayı gerektirir mi, yoksa sevgi her şeyi çözer mi şeklinde cevabını veremediğim bir sürü soruyu peşinde getiren bir silsiledir.

sevgilinizin benzediği ünlü

(bkz: casper)

Yok da kendisi biraz.