1. 1.
  Cem yılmaz ı cem yılmaz yapan Türkiyede yapılmış en iyi stand-up gösterisidir.90 lı yıllarda gösterilen bir efsane.Birçok esprisinin hala hatırı sayılır bir yeri vardır. *
  12 ... probus
 2. 2.
  sloganı mesaj kaygısız beyin fırtınası olan, süper ötesi gösteri
  4 ... ferrole
 3. 3.
  cem yılmazı gerçek anlamda üne kavuşturan komik stand-up göstrisi.
  3 ... kekistanlihobbit
 4. 4.
  bir gösterisinde "teyze" diye hitap ettiği bir bayanın verdiği "teyze değil, abla! abla!" şeklindeki tepkiyi ti'ye alırken; "ben ona yaşlı demedim ki. göktürkler'le hala görüşüyor musun diye soracaktım sadece" diyerek koparan cem yılmaz'ın stand-up gösterisinin adıdır.
  11 -1 ... altan
 5. 5.
  -kadınlar kendini güldüren erkeğe bayılır dediler, haydaa diye çıktım, erkekler de bayılıyor..
  5 ... kyliegs
 6. 6.
  ben ev aldım, ev diyemeyiz gerçi şato diyelim.. ev aldım güzel de bir ev he. 2 dönüm, iki kere dönebiliyorsun manasında.. usta çağırdım musluk tamir edecek, evde 800 tane musluk var. ev biraz büyük özür dilerim. sanatçı evi diye bir kavram vardır dublextir. ben öyle bir görgüsüzlük yapmadım triplex aldım, kestirdim. baktım usta cebelleşiyor konuşayım dedim ustayla, biliyorum ustaca.. napıyorsun usta dedim. aa ben sizi tanıdım dedi. ben ev haliyle, yatak kostümüyle geziyorum, çıplak yatarım. tanıdım deyince boşluğuma geldi, kimim ben dedim. abi iner misin çıkar mısın değil mi dedi. iner misin sabaha mı bırakırsın? dedim anam ikisini de yapmam, yüklü bir miktar para verdim adama ki, başka bir kıtada yaşasın diye. bir daha denk gelmeyelim diye yani..
  12 ... kyliegs
 7. 7.
  ben daha komiğim diye tiyatroya telefon açan adam var ya.
  -ben daha komiğim haberi olsun..
  sanki ben komiklikle ilgili bir sendikanın başındayım, bana ne komiksen. Ben senin tahtına oturacam dedi bir tanesi. Dedim ki dikkat et de ben ordayken oturma...
  6 ... kyliegs
 8. 8.
  seyretmeli seyrettirilmeli. ilk parttan bazı bölümler:

  http://www.youtube.com/watch?v=0rPVXwGGETU+
  http://www.youtube.com/watch?v=2wJkVroalxM+
  http://www.youtube.com/watch?v=GWZZswmPlic+
  http://www.youtube.com/watch?v=NQiAlekH-6Q+
  2 ... utqqu
 9. 9.
  cem yılmaz deyince akla ilk gelen şeylerden biridir.gösterideki espiriler hala geçerliliğini korur..cem yılmaz'ın hazır cevaplılığının somut kanıtıdır.

  "gençlik filmlerini anlatırken km tabelalarınıda söyler fakat km'ler gittikçe artar,seyircilerden biri pardon ama azalması gerekmiyor mu? der ve cem yılmaz ulen neden geri geri gidiyoruz ki? şeklinde bir cevapla salonu kahkahaya boğar.."
  3 ... 6may72
 10. 10.
  seyirciyle dalaştığı bir çok kısım, önceden kurgulanmıştır.
  misal, bu "5mil kaldı 6 mil kaldı 7 mil kaldı" muhabbeti, cem yılmaz'ın eski şovlarından birinde daha vardı, ararsanız nette ses kaydını bulabilirsiniz.
  neşe pınarı sırasında "kartondan süt yapıcaz" geyiği de aynı eski kayıtlardan birinde bulunabilir. ama sezarın hakkı sezara, bir tat bir dokuda çok daha etkileyici ve komik şekilde işlenmiş bu skeçler.
  ayrıca (bkz: osman bizi ışınla)
  1 -1 ... temporarypeace