bugün

entry'ler (17)

musiki

Şair Orhan Veli'nin, eskiler alıyorum isimli eserinde:
"musiki ruhun gıdasıdır,
musikiye bayılıyorum" diyerek sevgisini belirttiği sanat dalı.

Yunanca kökenli olup, güncel Türkçe'ye okunuşu Fransızca'dan geçen müzik kelimesinin, Arapça telaffuzu.

beethoven piyano konçertosu no 5

imparator konçertosu olarak da anılan, 3 bölümden oluşan, beethoven'ın bestelediği -bilinen- son piyano konçertosudur.

dimitrie cantemir

istanbul'da yaşadığı dönem balat'ta ikamet ettiği sarayından kalan yapılar 90'ların sonunda restore edilerek müze haline getirilen ancak ilgi çekmemesi üzerine müze işlevine 2010'larda son verilen, döneminin önemli bilgini, siyaset ve müzik insanı.

Bestelerinin yanında döneminin müziğini de notaya dökerek, 18. yüzyıl'da istanbul'da icra edilen müziğin günümüze erişmesini sağlamıştır.

the egg and i

sözlüğe bir daha gelinse alınacak nick olarak aklıma yazdığım, Seatbelts tarafından icra edilen, cowboy bebop'ın güzel parçalarından, bir yoko Kanno bestesi.

samet190

inci'nin inci olduğu zamanlar* girdiği her başlığın altına bu başlığa yazanların hepsini eksiliyorum ve suyun faydalarını anlatan entryler bırakan eğlenceli yazar idi. şimdi neler yapıyordur bilmiyorum.

grand theft auto vice city stories

yıl sonuna kadar android, ios gibi mobil platformlara çıkmasını beklediğim oyun.

true crime

true crime streets of la gibi iyi çıkış yapmış bir oyun
ardından
true crime new york city isimli oyunuyla günün koşullarında* oyuncuların beklentilerini karşılayamayarak gözden düşen oyun serisi.
sleeping dogs'un öncülüdür. yamulmuyorsam square enix satın aldıktan bir süre sonra 2012 tarihinde çıkan yeni projesi sleeping dogs'u serinin beklenen oyunu true crime hong kongolarak planlayıp ilerleyen süreçte true crime serisini rafa kaldırıp konu olarak bağımsız bir oyun haline getirmiştir.

gece uyumak için giyilen tişört

bir zamanların greenpeace projesi seninki kaç cm'den gönderilen tişörttür.
giye giye eskidi fakat kıyamadım yer bezi olmasına.*

rockets 40

klişe bir soru olan ''abi fazla sigaranız var mı?'' sorusuna verilen klişe olan ''paketten 20 tane çıkıyor kardeşim'' cevabını ortadan kaldırmak üzere piyasaya sürüldüğünü düşündüğüm sigara markası.

gece 03 35 de ateşlenen roket

bundan 5-6 sene önce rockets 40 isimli bir kaçak sigara vardı piyasada,
sigaraysa muhtemelen o sigaradır.
ciğere gidiyordur. afiyet olsun.

rus salatası

karıştırmadan önce bir tutam taze dereotunun lezzetini katladığı salata.
tabii ne olur ne olmaz beğenmezsiniz falan, ufak bir kısmıyla deneyin ve afiyetle yerken yahu perseid sen bize bunu söylemesen ne yapardık diye beni hatırlayın. afiyet olsun.

ekşi sözlük

erişim engeliyle birlikte bana beş sene önce açmış olduğum uludağsözlük hesabımı hatırlatan sözlük.
edit: hayır insan bir hoş geldin der basıyorsunuz eksiyi direk. yüz yüze bakacağız bugünden sonra hem belki? :)

seks yapmanın aslında hiç zevkli olmaması

beterin beteri olduğu gibi zevklinin zevklisi de vardır tabi bu da zaman değiştikçe değişir kişi için . kısacası yaz gününde kaloriferi en yüksek sıcaklıkta yakıp naylon montla sevişmek gerektiğini gösterir .

alice cooper

19 haziranda türkiyeye de uğrayacaktır, kaçırılmaması gerek .

karın kası yapmak

çoğunluğun kendi için bir yolu vardır karın kası yapmak için ama kötü durum sizin yoksa ve bunu body salonunda yapmaya çalışıyorsanız herkesin ortaya bir fikir attığı yerde kafanızın karışmasıdır.

9d

bu kadar kalabalık, bunaltıcı bir otobüs görmedim. hele bir de size çatmak isteyen biri otobüsteyse daha müziği açmadan kulaklığı kulakta gördükleri için bile bunu dinlemek zorunda mıyım diye terslenebilir, inenlere yol vermek için onlarla inip geri bindiğiniz zaman sen neden bukart okutmadın diye vatan haini ilan edilebilirsiniz. en kötüsü arka kapı kenarında bacaklarınızın sığmayacağı koltuklara oturmak zorunda kalabilirsiniz.

edit : imla

ıspanak yedikten sonra dişlerde oluşan his

bu hissi ilk tattığım zaman anneme sorup onay aldıktan sonra yalnız olmadığımı anlamıştım , zaten bana temel reis yiyor diyerek zorla yedirirdi annem o zaman ıspanağı . özletir kendini hatta bazen o varmış gibi düşünürüm .