entry'ler (136)

dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 5 grubu

başlığı açanın doğru cevap veremediği konu. *
göreceli bir kavram olsa da, herke$lerin kendince cevabı olacaktır.

death.
iron maiden.
deep purple.
black sabbath (dio'lu)
draconian. olsa gerek.

hislihayvan

yeni nesil troll sıralamasında şampiyonluğa oynayan yazar.

çocuklar duymasın varken spartacus izleyen tip

sözlüğü son 15 dakikadır takip etmeye devam eden, eski bir yazarın gördüğü sayısız troll başlığından birisidir. Ayrıca çok daha önemli bir tarihsel olayı, yüzde yüz doğru olmasa da, ana hatlarıyla öğrenebilmiş tiptir. Yüzyıllarca kitaplarda anlatılan hikayenin çakma dizisini izleyen de tiptir.
Amacı anlaşılmayan başlık

tanksavar mayınlar

(bkz: anlayan beri gelsin)

tanrı nın bana neden inanmadın sorusuna cevaplar

+ bana neden inanmadın?
- bizim orda, sınavda boş kağıt verme hakkımız vardı, sonuçlarını ödesek de yapabiliyoduk. ben de bu hakkımı kullanmak istedim.
+ otur yerine "sıfır "

aniden bir kıza tecavüze kalkışmak

konu tecavüz olduğunda infazın değişmeyeceği bir gerçekse, farklı yorumlar katmaya gerek olmayan konudur.
(bkz: tecavüz etmek)
konuyu açan kişinin de abazanlığını ortaya dökmesine şahit olunan konu. dekolte giydiği için bir kıza kaşar, türban taktı diye bir bayana dinci, saçını uzattığı için de bir gence züppe demek ne kadar doğrudur? bir de açık açık tuvalete gidip kendini tatmin etmeyi anlatmak nedendir? bir erkeğin kıllı çatalı göründüğünde muslukçu olur, bu bir kız olursa da kaşar olur öyle mi? nerede şimdi insanlık, erdem?
(bkz: orhan çeker) (bkz: dekolte giyinene tecavüz sürpriz olmaz) bu zihniyet nasıl bir zihniyettir? nasıl bir mantık abidesidir?

eğer bir toplumda, bekaret bir erdem sayılırsa ve tüm erkekler " benim evleneceğim kadın bakire olmalı" gibi bir mantıkla hayatlarına devam ederse, ama aynı zamanda bunu söylerken, abazanlıklarının önüne geçemezse, ayrıca bir kadın tek bir erkekle bile sevişse ya da rahat giyinse, ona kaşar yaftası yapıştırılırsa, ayrıca evlenme yaşı da bu kadar yükselirse * bu tarz söylemleri ya da rezillikleri, " ben güzel bir konuya değiniyorum" edasında görmeye devam ederiz. ayrıca;
(bkz: nick entry uyumsuzluğu)
(bkz: git kendini becer)
(bkz: troll)

seni seviyorum sorusuna verilecek komik cevaplar

tanımlanamayan cümledir. zira " seni seviyorum!" bir soru değildir. *

edit: daha önce bu konuya değinen birini buldum sonunda: (#6922780) *

izmir e ve izmir liye çamur at izi kalsın mantığı

izmir' in asıl sorunlarına değinmeye yaklaşamayan söylem. izmir' in yaşadığı sorunlar 'akepe' hükumeti var olduğundan berimidir yalnızca? yoksa izmir' e yapılan yatırımların son 20 yılda yalnızca izmir' in kendi içsel dinamikleri tarafından olmasından mıdır? izmir dışlandıkça daha dik durdu, çağdaşlığını gün be gün kanıtladı herkese. ancak ben de izmir' in siyasi ya da başka anlamlarda kutsal gösterilmesine tepkiliyim, çünkü izmir halkı diğer bölgelerle olan uçurum gibi farkları kendisi de oldukça tetiklemiştir. bunu son yıllarda saçma add söylemlerinde bile görür olduk... *

keçi gribi

(bkz: on iki hayvanlı avrupa gribi)

kendi gıdalarımız ile oynattığımız gibi hayvanlarımızın da gıdalarıyla oynatıyoruz. bugünlerde yiğit bulut denen hoşlanmadığım adamın programında fruktoz ya da mısır şurubu şerbeti tartışılıp duruyor, aynı zamanda Amerika' nın mısır üretim kapasitesini %30 düşürdüğü haberini alıyoruz. Amerikalı bir kaç bilim adamının 90'ların başından beri uyardığı, mısırdan üretilen yemlerin büyükbaş hayvanlara zararlı olduğu gerçeği hala en ufak bir yankı bulmuyor, çünkü hayvanların işkembe yapılarına uygun olmayıp, hem aşırı bir canlı ağırlık artışına neden oluyor, hem de hayvanların ömürlerini kısaltıyor. sığırlarda muhtemel yeni bir hastalıkla karşı karşı olabilme ihtimalimiz hayli yüksekken, hatta bu hastalık ortaya çıkmış olsa bile, cânımız emperyal varlıklara para kazandırmaktan çok kaybettireceği için, belki biz bu hastalıkları duymuyoruz bile. hastalığı araştırmamış olmama karşın, bir hayvan adına yakıştırılmış H*N* vakası olduğundan ciddiye almıyorum, alamıyorum. umarım ispanya'da 80 yıl kadar önce ortaya çıkan kadar ciddi bir inflüenza ile karşılaşmayız.

başlıkları alt alta okumak

(bkz: facebook dile gelse söyleyeceği ilk şey)
(bkz: yırtık dondan fırlayan şey nedir ki)
*

merlin

"Uther olmeyecek lan galiba" dedirten dizi. "Nimueh" diye tanıdıgımız Michelle Ryan yalnızca insanlarin ilgisini cekmek icin ilk sezonda vardi * sonra da ayrıldı zaten hatuncağız. şu son bolum de beni son zamanlarda en çok gulduren olaylar silsilesiydi açıkçası.

ben geneleve gitmem diyen erkek

uzay boşluğunda kaybolmak istemeyen, nerede olduğunu bilmek isteyen erkek tipidir. o uzay boşluğundansa fayans saymayı yeğleğen insandır.

ayrıca uzmanlara göre bir erkeğin hayatında ilk kez bir hayat kadınıyla birlikte olması kesinlikle önerilmez, çünkü orta yaş döneminde büyük travmalara yol açabilir. sonradan " kuş ötmüyo" diye gezeceğine eşeğini sağlam kazığa bağlayandır.

borcu

başın sağ olsun sözlük, başımız sağ olsun.

eğitim için 32000 dolara bekaret satmak

(bkz: bir kereden bir şey olmaz)
idealist * kişi eylemi *

tayyip erdoğan siniri

oluşmasından sonra patavatsızlık boyutunda sözler sarfettiren sinir biçimi *

21 inci yüzyılda hala yerde yemek yemek

bu zamana kadar görmediğim, keşke görmemeye devam etseydim dedirten başlık. yahu ne alakası var yüzyılla yemek yeme mekanının? gelecekte 22 inci yüzyılda hala lokantada yemek yemek diye de başlıklar görür bu bahtsız toplum.
(bkz: liboş söylemi)
(bkz: seni anan doğurmadı da sıçtı mı)
ne olacak yani, masa, bir de şu batılıların yanyana bilmem 3 tane bıçak, 6 tane çatal, 8 tane kaşık koymalarını da mı uygulayacağız? adamlar bırkatı bu işleri boş diye, burda bön, özenti bünyeler devam ettirecek sanki.
kimse kusura bakmasın, bokunu pencereden sokağa atan bir toplumun kibarlıklarını uygulamam ben, ki zaten ortaçağda da batılıların yemek bulamayan serfleri bile -bulduklarında- masada yiyorlardı...

oturarak yemek yemek eğer doğru pozisyonda ya da başka deyişle dik oturmuyorsanız karnınıza baskı yapmanıza ve sindirim sisteminizin zorlanmasına neden olur. sağlığa zararı olabilir diye yapmaktan vaz mı geçecek bu toplum ya da japonlar şimdi? öyle olsaydı ben dahil birçok insan sigarayı bırakırdı...

duygularım bir kez daha belirtmemi söylüyor. "21 inci yüzyılda hala yerde yemek yemek" cümlesiyle bana gelen insanlara karşılık olarak söylenecek sadece tek şey var aslında: sanane.

sevişirken dinlenebilecek şarkılar

(bkz: lethe)
(bkz: angel) *
(bkz: wasting love)
(bkz: draconian) her türlü şarkısı gidiyor yahu.

yahusi

bir entry' de görmüş olduğum bilgi üzerine araştırmaya başladım. *
önce sözlüklerle başladım, sonra evde bulduğum 6 adet ansiklopediye başvurdum. hiçbir bilgi yok. ardından google amcayla haşır neşir oldum. elde ettiğim iki sonuç var.
- ilk sonuç, yahudi yazmak isteyen insanların yanlışlıkla yahusi yazmaları sonucu, yaklaşık 10 sayfa google amcayı meşgul etmiş.
- ikinci sonuç, çin' de bulunan bir şehir. * yahusi' deki oteller diye bir çok sonuç çıkıyor. ne denmiş, ilim çin'de bile olsa gidip alınız, aradık hiçbir şey çıkmadı.

eğer bu sözcük hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, aydınlatırlarsa bizi bilgileriyle * , tabi ki kaynaklarını vererek, çok memnun olurum.

edit: * konusundaki ilk entry' de bulunan yanlış bilgilendirmeyi eleştirdim.

ben bu yazıyı enişteme yazdım

her ne duyguyla yazılmış olursa olsun, enişteye yazılan, ama yüzüne söylenemediği için sözlükle paylaşılan yazıdır.

örneklemek gerekirse;
"yahu enişte nasıl beceriyorsun tam sınavlara girdiğim anı, ya da final öncesi gününde fırsat bulup tam uyumaya karar vermişken, neden uykuma dalmama engel oluyorsun? ya da nasıl en özel anlarımda aramayı beceriyorsun? bırak bi boşalayım sonra ara yahu. * bu nedenlerden dolayı, teknoloji sağolsun, engelledim aramalarını, kasıtlı olarak açmamazlık yapmıyorum, telefon engelledi ne yapayım * "

ve daha niceleri...

sözlük yazarlarının itirafları

sevgili sözlük, dikkat ediyorum, son girdiğim 30 entry' den en az 25' i ilk beş dakika içinde eksilendi. ama aynı zamanda artılandı. bugün karar verdim ki benim sag ve sol omzumda birer melek var * bunlar yazmayı bırakıp beni oyluyorlar sözlükte. itiraf ediyorum, bundan emin olmama karşın birşey yapmamaya devam edeceğim. karma derdim sadece çaylakken oldu ama hangi ara o insanlar entry'nin girildiğini gördü de, sonra okudu ve oyladı? artık eminim ki okunmadan oylanıyorum. sevgili sözlük, umarım yazdıklarımın okunmaması sorunsalı sana küsmeme neden olmaz.

edit: ne kadar güzel, bu entry' mde de 5 eksileyen meleğim var daha şimdiden *